Autor Tema: Neki novi klinci  (Posjeta: 4189 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
Odg: Neki novi klinci
« Odgovori #25 u: 05.11.2018, 22:29:33 »
Drago mi je da sam dobio prime time, odma iza Dnevnika  lolcina
There's a light that never goes out!
Tribina Sjever pozdrave ti šalje...

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
« Odgovori #26 u: 11.11.2018, 15:33:47 »
Youth intake - 2019.

Mali update prije završetka prve szone. Stigao je youth intake day, za nove igrače koji možda ne znaju što je to - dan kada u vaš klub stižu na probu mladi igrači. Za moj klub je to iznimno važno jer su mi oni temelj za budućnost. Ne mogu reći da sam skroz zadovoljan s onima koji su stigli na probu, ali ne mogu reći ni da sam razočaran. Dobio sam dovjicu zanimljivih mladića, a u jednog od nih polažem jako veliku nadu. Opet napadač, možda bi mi draže bio da igra na nekoj drugoj poziciji, jer sam u toku ove sezone doveo dosta perspektivnih napadača. Niže ću staviti potrebne SS-ove intakea. A što se prve sezone tiče, kroz nekoliko dana će biti gotova pa će ići report. Malo se odužilo zbog kolokvija, ali sada je to iza mene pa mogu nastaviti igrati. ;)

« Zadnja izmjena: 11.11.2018, 15:38:53 od franja brat »

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
« Odgovori #27 u: 13.11.2018, 00:02:29 »

Sezona 2018./19. (3/3)

Gotova je napokon moja prva sezona u Španjolskoj. Čak mislim da je ovo prvi put da sam odigrao cijelu sezonu u Španjolskoj otkako igram FM, a to traje nekih desetak godina. Što se sezone tiče, pomiješanih sam dojmova. Da mi je netko ponudio ovo na početku sezone, odmah bi potpisao. Ali ako ste vidjeli moj post u temi Kako Vam ide?, onda ćete shvatiti zašto nisam zadovoljan.Ali krenimo redom. Što se transfera tiče, odnosno prvog pravog prijelaznog roka u sejvu, on je za nas prošao solidno. Nitko od ključnih igrača nije otišao, a to mi je najvažnije. Počnimo od pristiglih igrača. Došla su dva napadača. U seniore je stigao Jon Bautista iz Sociedada. Trebao mi je novi napadač jer je Aduriz umirao, a Inakia nisam mogao toliko koristiti u napadu jer mi je trebao na krilima. Zato smo pokucali na vrata mrskog nam rivala i doveli napadača za rotaciju. Skoro nas je odveo u finale Kupa kralja, ali o tome kasnije. Drugi napadač je Jordi Escobar i on je priključen Pačićima. Dobra juniorska sezona je iza njega, i dogodine bi mogao dobiti priliku u Bekavcima. Što se odlazaka tiče, to su bile posudbe, osim odlazaka Leuea i Ganee, koji mi nisu bili potrebni.Prieto je na posudbi u trećeligašu u 15 utakmica zabio 6 golova, te će također priliku dobiti u Bekavcima.

Velika drama i na kraju veliko razočarenje. Barem djelomično. Sve je bilo spremno na San Memesu za utakmicu protiv Leganesa, 3 boda su unaprijed bila upisana na naš konto i već smo se vidjeli kako u zadnjem kolu igramo za prvaka države. Ali maleni Leganes nas je i drugi put ove sezone razbio i produžio naše čekanje na trofej. Sezona ko sezona je bila izna dprosječna. Druga obrana i drugi napad lige govore dovoljno. A sve do utakmice sa Leganesom smo bili i najbolja obrana lige. Počelo je sjajno. Odmah u prvom kolu za nas najveći derbi. Pao je Sociedad i lakše od pčekivanog, 4-0. Razbili smo doma i Reala 4-0, a zanimljivo je da smo na San Memesu bili neporaženi sve do zadnjeg kola. Dva kola prije kraja imali smo 3 boda manje od Atletico Madrida. U predzadnjem kolu mi smo čekali kod kuće Leganes, Atletico je gostovao na Mestalli kod Valencie, a Barcelona je gostovala u Sevilli kod Betisa. Igrali su dan prije nas. Prvo je Atletico izgubio od Valencie 2-1, a kada je Betis dobio Barcelonu 4-3 vidio sam našu prilku da velikima pomrsimo račune- Međutim desilo se to što se desilo, poraz od Leganesa. Posljednje kolo je donilo pravu dramu, ali u utrci Atletica i Barcelone. Barcelona je vodila kod nas u 80. minuti 0-1, a Atletico je kod Betisa koji je prethodno srušio Barcelonu stajao 0-0. U tim trenutcima Barcelona je bila prvak. Ipak, prvo u 82., a zatim i u 88. Atletico zabija dva gola i potpuno zasluženo uzima duplu krunu ove godine. Za nas ostaje četvro mjesto. Dogodine Liga Prvaka stiže na San Memes. Bit će zanimljivo vidjeti kako ćemo se nositi na tri fronta.

Format Kupa kralja je nešto najgore ikada. Svako kolo se igra na dvije utakmice. Cijelu prvu polusezonu odigrate samo jedno kolo, a onda nabiju 3 kola u mjesec dana, što je, ako ste uspješni, dodatnih 6 utakmica. Tu smo počeli gubiti korak u prvenstvu, ali to znači da smo u Kupu bili dobri. I jesmo. Došli smo do polufinala i dvomeča sa Barcelonom.Nakon što smo ih na San Memesu nadigrali i slavili 2-1, na Camp Nou smo bili na korak od finala. Minuta nas je dijelila, a onda nakon kornera Umtiti zabija za 2-1 i utakmica odlazi u produžetke. Kako ni tamo nismo dobili pobjednika, na penale u finale prolazi Barcelona. U finalu je izgubila od Atletico Madrida.

Bekavci i Pačići

Bekavci su mogli osvojiti svoju ligu, ali su na kraju završili četvrti i izboili playoff. U prvom krugu doigravanja igraju protiv Ibize koja je bila druga u svojoj trećeligaškoj skupini. Što se Pačića tiče, oni su u svojoj ligi završili drugi, sa 10 bodova zaostatka za juniorima Sociedada. U kupu su ispali od Celte u polufinalu.

Najbolji igrač sezone: Inaki Williams
Najbolja utakmica sezone: vs. Real Madrid

Da se Muniain u prvom mjesecu nije teško ozlijedio i izbivao 3 mjeseca sa terena, težak bi izbor bio za najboljeg igrača. Ovako je tu nagradu odnio sjajni Inaki. Također, odgovorno tvrdim da sam Muniaina imao cijelu sezonu zdravog, bio bih prvak Španjolske. Što se nabolje utakmice tiče, iako smo bolju igru prikazali protiv Sociedada u prvoj utakmici sezone, Real je Real. I to bi bilo to za prvu sezonu. Veseli me Liga prvaka, ali me u isto vrijeme i plaši. Velikih dolazaka biti neće jer nam je balance na 200 tisuća eura. Nagrade od lige prvaka ću uložiti u obnovu terena za mlađe uzraste. Dogodine je ponovno cilj napad na mjesta koja vode u Ligu prvaka, a ako bude snage i sreće za nešto više, pokušat ćemo i to. Do 1.9. (u igri :D), čujemo se. Aupa Athletic!
« Zadnja izmjena: 13.11.2018, 00:54:04 od franja brat »

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
« Odgovori #28 u: 13.11.2018, 21:38:03 »
Sezona 2019./20. (1/4) - prikaz transfera i skupina LP

Druga sezona na klupi Bilbaa je krenula, pa je došlo vrijeme da predstavim transfere i skupinu LP. Krenimo od transfera. Opet solidan prijelazni rok za nas. Cijela ekipa je ostala na okupu, besplatno smo doveli rotaciju, mladi su otišli na posudbe, a starci su napustili klub i donijeli nešto novca. Što se dolazaka tiče, pridružio nam se Oscar Gil. Solidan rotacijski igrač koji može igrati i stopera i defanzivnog veznog. Ne bih ga dovodio da nije bio besplatan, a što se mene tiče, ako na zimu ode za milijun eura ja sam zadovoljan. Odlaske ne trebam posebno isticati, tri starca su otišli za novce, ostalo su klinci koji su otišli na kaljenje u trećeligaše.

U Ligi prvaka smo bili smješteni u treću jakosnu skupinu, pa sam se s razlogom pribojavao ždrijeba. Ali moj prvi dojam je da sam zadovoljan ždrijebom. Proljeće u Europi ne bi trebalo doći u pitanje, a sasvim sam siguran da se možemo potući sa Monacom i proći skupinu. Jasno, Bayern je apsolutni favorit skupine, kao što su Young Boysi autsajderi. Natjecanje po skupinama otvaramo sa Bayernom kući, zatim gostujemo u Monacu prije dvomeča sa Švicarcima. U četvrtom kolu gostujemo u Munchenu, a skupine zatvaramo domaćom utakmicom protiv Monaca.

Offline Fićo

• Legenda
  • *
« Odgovori #29 u: 13.11.2018, 23:04:29 »
Bila je to jedna klasična FM završnica sezone... šteta, ali šta se može. Bit će bolje ove godine, valjda neće biti ozbiljnijih ozljeda. Grupa LP je prolazna, sretno svakako :)

Online José Mourinho

• The Special One
  • Trener
  • *
    • Prvi BH sajt posvečen FM-u
« Odgovori #30 u: 15.11.2018, 23:31:54 »
Jbg bas sto rece fico FM završnica sezone, tu si ali te onda sjebe maksimalno :(
Ali opet kad se sagleda LP je uspjeh

Transferi jbg tesko ce ikada biti nesto vau, jer ne znam mozes vratiti mozda nekad javia, Andera i laportea, ostalo bas mali fond igraca za pojacanja

Grupa bi se mogla proci, ne znam kaka  je monaco ali nisu nepobjedivi :D

Sretno ;)