Autor Tema: The Boot room  (Posjeta: 1864 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jure Lizatović

• Maskota
  • *
The Boot room
« u: 26.10.2018, 15:39:01 »
Soba je bila zagušljiva, vlažna i nije imala prozore. Imala je s jedne strane kuke na kojima su visjele kopačke, a na suprotnom zidu momčadske fotografije i kalendare s golišavim ženama.
Na podu je bio neki ofucani, stari tepih, od namještaja jedino poluraspadnuti drveni stol i plastične stolice, a u kutu naslagane gajbe Guinnessa — bila je to plaća u naturi Joeu Faganu, koji je iz hobija trenirao nogometnu ekipu pivovare u nedalekom Runcornu. Našla bi se ponekad i nepopijena boca Bell’s viskija ili čak šampanjca dobivenih za titulu Menadžera mjeseca.

Jednom je ovamo navratio Watfordov vlasnik Elton John i, legenda kaže, bio upitan “šta’š popit?”, da bi mu— baš kao u nekom gegu iz Mućki — umjesto “pink gina” koji je tražio u ruku rutinski bila gurnuta boca piva. Bila je to preteča onoga što bi danas u glupim američkim filmovima bilo nazvano Man Cave: sigurni prostor za muška druženja, lokanja i rasprave o nogometu.

Zvali su ga The Boot Room, jer je to i bio — skladište za kopačke, smješteno postrance od hodnika u utrobi stadiona koji je vodio do svlačionica. Igrom slučaja postao je i skladište za pivo nakon što je netko sav taj Guinness počeo spremati onamo; a gdje ima piva, tu ima i onih koji će ga popiti. A kad muškarci piju pivo okruženi kopačkama i sisama, onda duboki razgovori o smislu života nikad nisu predaleko.

“U Boot Roomu su se vodile opsežnije rasprave nego u uredu u kojem se sastajala klupska uprava”, rekao je Bob Paisley. “Sve izrečeno ostajalo je unutar ta četiri zida. Postojala je određena mistika oko tog mjesta.”

Ulazim , sjedam na gajbu Guinnessa i palim duvan....

Od danas sam trener prve momčadi i jedini zadatak mi je sto duze biti nastanjen u ovoj jazbini...

the adventure can begin!   :cro-man:
« Zadnja izmjena: 04.11.2018, 21:53:56 od Zvone Boban™ »

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
Odg: Odg: The Boot room
« Odgovori #1 u: 26.10.2018, 15:42:14 »
Šta odma ne kažeš da si ti Holiga :D
There's a light that never goes out!
Tribina Sjever pozdrave ti šalje...

Offline Jure Lizatović

• Maskota
  • *
« Odgovori #2 u: 26.10.2018, 15:46:54 »
Covik je napisa najbolji moguci uvod , steta ne iskoristiti. By the way drago mi je da ga pratis.

Offline villa7

• Postala sam tedka jedmog malog amdjela
  • Trener
  • *
« Odgovori #3 u: 26.10.2018, 18:31:27 »
Konačno se krenulo sa karijerama, pratim ovo.
Ubio si Dinamov ponos, ukaljao mu sveto ime, sad imaš pune džepove, a prazne tribine.

Offline Zvone Boban™

• Admin
  • *
« Odgovori #4 u: 26.10.2018, 23:15:14 »
Pišem ovaj komentar tek toliko da bih ti dao podršku za dalje.

Za nešto više ipak čekam da ti napišeš pokoju riječ _D

Offline Jure Lizatović

• Maskota
  • *
« Odgovori #5 u: 27.10.2018, 11:05:36 »

- Dobar dan , mene vec znate , ja sam Shahid Khan , ja sam predsjednik ovog kluba i danas vam predstaljamo naseg novog trenera Paola.

Ja cu ukratko o klupskim ciljevima i predstavit cu vam Paola u kratkim crtama.
Mediji nam predvidaju 16 mjesto a nas je cilj je ostati u ligi I pri tome gurati igrace iz omladinskog pogona

-MOLIM?!
To tako nece ici i ja necu pricati na ovaj nacin ako zelite moju izjavu dodite za mnom
Ispalio je ljutito Paulo nakon sto je pogledao Khana blago telecim pogledom.

Svi smo se gledali u cudu ali smo krenili sa Paolom u klupski kafic,,,

Mala daj meni konjak I novinarima sta zele...
Kava i pice za novinare stize

-E sad kad sam vas podkupio mozete pucati s pitanjima

-Zasto ste napustili pressicu

-Pa zato sta onaj debil prica gluposti.
Lipo je on to zamislio , a kako on misli protiv Liverpoola , Citya , ManU , Chelsea...
Jedino za sta su nasi igraci u omladinskom pogonu trenutno sposobni je za skupljanje baluna na treningu , cak je I to upitno.
Svoju igru cemo korigirati prema protivniku al jedno se nece mijenjati , lomit cemo im noge samo da dobijemo taj bod jer svaki ce nam biti vazan u borbi za opstanak.
Usli smo u Premiership , za mene je ovo sad rat.
Jedino sta zelim iz ovog rata je spasiti zivu glavu , nista vise i nista manje , sredstva necu birati...
Mediji nam predvidaju borbu za zadnje mjesto skupa sa jos 4-5 klubova i ako budemo na kraju sezone jedan jedini bod povise zone ispadanja to znaci da smo uspjeli.
Sto se tice transfer politike , para nema.

Sukladno tome , paralelno s pripremnim utakmicama smo odradili neke transfere i s ovom ekipom cemo nastojati spasiti zivu glavu.

Zanima vas taktika!?
Taktika je ta da moramo biti dovoljno ludi da uspijemo , moramo biti ludi od drugih da bi prezivjeli.
Ono sta smo uigravali na pripremama je visko podignuta zadnja linija , stajat ce prakticki na centru i duboko spusteni napadaci , znaci imat cemo 10 igraca na centru u fazi obrane koji ce biti usko postavljeni.
I tu ce nastat kaos , igrat cemo visokim intezitetom a moji igraci za svaki dobijeni zuti karton ce dobit povisicu.
Po oduzetoj lopti se sirimo po terenu i brzim kratkim pasovima loptu prebacujemo na krilne pozicije , ofanzivni vezni ulaze u sredinu i tu im se pridodaje Seri iz drugog plana a bekovi idu jako visoko i daju sirinu ekipi.
Taktiku cemo minimalno prilagodavati protivniku a to se najvise odnosi na to ocemo li igrati s 1 ili 2 DM i koje ce njihove role biti i koliko duboko ce stajati nasi napadaci u fazi obrane.
Ako zelite sve to na papiru to bi trebalo izgledati ovako.

To je bilo sve od mene a vidim da je moj predsjednik dao izjavu vasim kolegama dok smo mi bili ovdje.
Citat:
Di Canio je kontrovezna osoba i s njim nikad ne znate na cemu ste.
Cetiri tjedna je dio momcadi , a onda odjednom napusti teren i prepusti asistentu da vodi trening i odjuri u Boot Room jer nesto nije po njegovom.

« Zadnja izmjena: 01.11.2018, 10:54:01 od Jure Lizatović »

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #6 u: 27.10.2018, 12:23:29 »
Prati se ovo ;)

Moraš baš otvoriti sliku da ti ima ono i.imgur... i onda umetneš u [ img][/img]

Ovako.

Offline Jure Lizatović

• Maskota
  • *
« Odgovori #7 u: 01.11.2018, 12:16:54 »

S obzirom da mi je ponestalo zaliha Guinnessa u mom Boot Room-u , a i da sam ogladnio , odlazim u obliznji Pub rucat i popit koji Pint.
Dok mi barmen toci moj Pint , na tv-u pocinje pregled sezone na klupskoj televiziji.

Citat:
Italian forward Paolo Di Canio was never a huge super-star on the football pitch during his football career. He was very good, in fact he was good enough to play both in the top tiers of Italian and English football, but perhaps he would be a lot less noticed as a player if it was not his antics that usually had little to do with football itself

Di Canio je sa svojim trupama u sezonu krenio naprosto fantasticno , i jednako tako je zavrsio.
A sredina sezone , ajme majko.   :pras:
Sad mozemo pricati da je Di Canio u tom dijelu sezone napravio ovo ili ono mogli smo nesto vise ali glavna dva razloga za tu "rupu" u sredini sezone su ozljede (skoro pa svi kljucni igraci su imali bar po jednu ozbiljniju ozljedu) i nevjerovarnih 7 (brojkama: sedam) promasenih penala od tih 7 cak 6 ih je promasio MITROVIC .
Znaci covik ih fali 3 za redom i racunas pa nemoze i 4 falit , a on ni manje ni vise 6 komada...
Jos ne mogu virovat. :gaah

Jedini transfer na polovici sezone je dovodenje Wiloocka na posudbu iz Arsenala da povecamo klupu da u slucaju nastavka ovakvih ozljeda mozemo mirnije privest sezonu kraju.

Unatoc svemu na polovici sezone , Di Caniove trupe su zauzimale 14. mjesto na tablici i bizali od zone ispadanja cak 9 bodova i zato je imao jaku potpuru uprave i mogao je koliko toliko u miru nastaviti bitku za opstanag u Premier ligi.

Nakon fantasticne pobjede nad Chelsea-om na Craven Cottage-u Di Canio je dobio apsolutno zasluzeni novi ugovor na sljedece dvi godine. yeey

Fulham je sezonu zavrsio na vrhunskom 13 mjestu , po bodovima tocno na pola puta izmedu europe i zone ispadanja.

A sad rijec dvije od samog Di Cania:
Citat:
Ova sezona je bila izrazito teska za nas al smo na kraju najugodnije iznenadenje cile lige. Ova sezona ce nam posluziti kao temelj za sljedecu sezonu u kojoj nam je cilj izbjec borbu za opstanak.
Kad bi ponovili ovu sezonu nitko nebi bio sretniji od mene.
Plan je da igracima kojima ugovori izlaze u sljedecih godinu dana pokusamo produziti ugovor a ako to ne zele rijesit cemo ih se.
Velikih promjena u samoj momcadi nece biti , pokusat cemo se samo pojacati s nekolicinom igraca koji vise odgovaraju nasem stilu igre ali za prvih 11 to znaci maksimalno 2-3 igraca.
Sto se tice taktike , dosta ljudi je tokom prosle sezone zagovaralo promjenu strukture igre ali to se nece dogoditi.
 Budimo realni mi nismo imali kvalitetu za 13 mjesto na kojem smo na kraju i zavrsili i to mozemo zahvaliti samo nacinu igre na koji igramo.
Cilj nase igre je "cirkus" u sredini terena i bit svega je da se u tom cirkusu mi bolje snademo.
Zasto vjerujem da cemo se mi bolje snaci i nakon toga to iskoristiti?
Vjerujem u to jer moji igraci odigraju takvih cca 40 utakmica u sezoni a nasi protivnici max 4-5 i logicno je da cemo seu vecini slucajeva  bolje snaci od naseg protivnika.
Jos ako nas tim pojacamo s par igraca kojima je taj stil igre "u krvi" za nas onda nema straha.
Toliko od mene za sada
  :aleale:

Barmenu , daj jos jedan Guinness  :beer:

:help: P.S. S obzirom da dugo nisam pisao po formima kao tekstopisac zaboravio sam neke stvari pa ako bi mogla mala pomoc bio bih jako zahvalan. Zanima me kako se stavlja link na neki dio teksta ,  znaci da klikom na neki dio teksta vam se prikaze slika. Tako bi sve izgledalo graficki puno bolje. Hvala

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
« Odgovori #8 u: 01.11.2018, 12:40:19 »
Moram priznat da ne shvacam bas nacin pisanja. Prvi report je bio u obliku price, kao i prve dvi recenice ovog reporta, a nakon toga se nastavlja u obliku karijere, a o menadzeru se govori u trecem licu. Oce ovo biti prica sa jos nekim elementima osim samog FMa ili?

Poslano sa mog SM-A605FN koristeći Tapatalk

There's a light that never goes out!
Tribina Sjever pozdrave ti šalje...

Offline Jure Lizatović

• Maskota
  • *
« Odgovori #9 u: 01.11.2018, 12:53:44 »
Moram priznat da ne shvacam bas nacin pisanja. Prvi report je bio u obliku price, kao i prve dvi recenice ovog reporta, a nakon toga se nastavlja u obliku karijere, a o menadzeru se govori u trecem licu. Oce ovo biti prica sa jos nekim elementima osim samog FMa ili?

Poslano sa mog SM-A605FN koristeći Tapatalk
Prvi report je bio o samom Boot room-u o kojem Ce se vise manje vrititi cila prica u koji Di Canio dolazi i tu počinje njegova avantura u klubu. Drugi report započinjemo sa vlasnikom kluba i nakon toga imamo dijalog Di Cania i novinara u kojem Di Canio iznosi svoje viđenje stanja u klubu. Treći report , kraj sezone , Di Canio ulazi u pub i dok mu barmen toci pint gleda klupsku emisiju koja o samom Di Caniu govori u trećem licu u emisiji se pojavljivati i Di Canio koji daje svoje videnje cile sezone i daje nam uvod u slejdecu seyonu i potom emisija zavrsava i Di Canio onda progovara "Barmenu , daj jos jedan Guinness " ... Inače volim glavnog aktera stavljati u vise dimenzija , to je moj nacin pisanja. Ako ti jos uvik nije jasno baci oko vamo , ovo je jedna od mojih bivših prica http://fmbosnia.net/index.php/topic,5795.0.html

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #10 u: 01.11.2018, 17:44:44 »
Upišeš [u rl=link]tekst[/url].

Sviđa mi se ovo, ne sjećam se da je posljednjih godina bilo nečeg sličnog.

Offline dinokudric

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #11 u: 01.11.2018, 19:38:48 »
Pratim svakako i vrlo zanimljivo iako nisam bas neki ljubitelj engleske lige. Mislim da sam zadnji put igrao englesku ligu jos na cm 01/02 sa Newcastle i Leeds -om

Offline Jure Lizatović

• Maskota
  • *
« Odgovori #12 u: 02.11.2018, 16:45:47 »
[member=21115]dinokudric[/member] ja jesam na proslom FM-u sa Millwallom , ali osim toga ni ja nemam neki vece iskustvo igranja FM-a na otoku

Offline Zvone Boban™

• Admin
  • *
« Odgovori #13 u: 02.11.2018, 19:31:50 »
Tek sada sam pročitao zadnja dva reporta i moram se složiti da mi je nekako čudan stil pisanja. Ali ok je, može se razaznati o čemu se radi.

Sretno dalje ;)

Offline Jure Lizatović

• Maskota
  • *
« Odgovori #14 u: 03.11.2018, 00:10:14 »

-Kuc kuc
-Naprid!!
-Bok Paolo , oprosti sto ti smetam , znas da nemam naviku dolaziti u Boot room...
-Ma ne smetate , recite Sefe
-Cek Paolo jel ti zivis vamo?
-Pa da , vec par mjeseci , vamo imam sve sto mi triba (rece Paolo dok zaljubljenim pogledom gleda gajbe Guinnessa slozene u kutu)  :beer:
-Ti nisi normalan al dobro i, nisam zato ovdje , Paolo znam da smo se dogovorili da se ti u potpunosti brines o svim segmentima kluba ali ovo ovako vise ne može..
-U cemu je sad problem , prosle sezone smo imali najbolju bilancu sto se tice transfera u ciloj ligi evo mozete vidjeti ovdje ako mi ne virujete. Ove sezone smo isli na pripreme u Hrvatsku kako bi prosirili fan bazu I ostvarili smo vrhunske rezultate I ustalili smo pocetnu postavu
- Ma ne radi se o tome , nego o ovogodisnjim transferima.
-Oprosti te ja mislim da smo napravili odlicne ulazne a i izlazne transfere
 -A sta je sa produzenjem posudbi sa Vietom i Murgiom?
-Ali Sefe to su mi dva jako važna igrača ...
-Znam Paolo , ali oni nisu dobili radne dozvole i mi ćemo im morati isplaćivati plaće a oni ne smiju igrati za nas.
-Aaaaaa.... Ups....
-Druga stvar kad sam malo bacio oko na transfere vidio sam da sam dva puta platio istog igrača
-Ali Sefe….
-Ne prekidaj me!!!! To je nedopustivo , dva puta sam platio istog igrača ali dvama različitim klubovima i dvi različite cifre
-Aliii…….
-Opet ti , pusti me da zavrsim. Sad nam se sigurno svi smiju.
-Hahahahah , pustite me samo nesta da kazem , dodite sutra na trening pa Ce te viditi da sve nije tako crno...
-Paolo dobro znas da nemam vremena za to
-Ili cete Doc ili ja dajem ostavku

SUTRA

Sjedim na tribinama , gledam trening i nije mi ništa jasno , spustam se do Paola na teren a on umisto dobro jutro povika:
- I , sta kazete?
-Pa Paolo ti si kupio dva ista igrača , imaju isto godina ali jedan igra livom nogom a drugi desnom
- Da šefe ,blizanci  su , potpuno su isti , zar to nije foraaaa  :lol2:
-Paolo sta se ovdje događa???
-Pa šefe ja njih poznajem vec dugo godina i znam da su odlični igraci ali uz sve to oni su jos jedna karta koja nam daje prevagu nad protivnikom
-Opet cemu ti pricas?
-Pa šefe zamislite ovu scenu , igramo na Enfieldu i ja 60-oj min ubacim u igru , obojicu. Jednog posaljem na jedno krilo a drugog na drugo. Kad mi krenemo u kontru i protivnicki igraci vise nece znat tko kojeg cuva , koji puca livom a koji desnom nogom , pa to Ce bit cirkus…   lolcina
-Zar sam ista normalnije mogao očekivati od tebe?!?! Boze zasto mi ovo radis?
    fejspalm

Offline Jure Lizatović

• Maskota
  • *
Odg: The Boot room
« Odgovori #15 u: 05.11.2018, 21:58:34 »

95 minuta , sudac svira kraj koji sam ja docekao na tribini jer sam , logicno , iskljucen u 60 minuti nakon sto nam je sudac ponistio cisti zgoditak.

Rapsodija na tribinama , nesto sto vam ja ne mogu opisati.

Spiker preko razglasa govori navijacima da ne napustaju stadion , da ostanu uzivati u ovom  trenutku a i obratit ce im se Paolo.

Sve ovo prenosi 20 televizijskih kuca diljem svijeta , nitko se ne moze nacuditi ovom ludilu koje se upravo dogada.

40 minuti nakon sto je sudac odsvirao kraj , na centru je montirana pozornica sa bubnjevima i svim popratnim instrumentima , izlazim na centar s mikrofonom u ruci i zapocinjem pismu.

Citat:
Bacili smo sve u vjetar – žongleri
Skinuli odijela sjajna - po mjeri
Riješili sve poslat kvragu - u sebi
Zapalili trag u travi - što ne bi?
Nije lako, okolina, gledat će te prijeko
Ako radiš nešto drugo što već nije netko
Nije život ko iz knjige, strana slijedi stranu
Najbolji si kada šiješ sam po svome planu

Okreni se oko sebe - jesi li sretan
Sve je forma, sve je vrh - al nisi kompletan
Suze sina razmetnoga liješ na šanku
Uzeo si krivu mladu, oženio banku

Mislili ste nema šanse upasti u zamku
Pažljivo ste odabrali onu vašu stranku
Zgrnuli ste pare ko da to je put do sreće
ali pare nikada u grob ponijet nećeš

A mi, imamo samo vjetar u kosi
Osmijeh na licu što prkosi
Sretni smo sami, goli i bosi
Na ulici

Vozili smo krivom trakom i u kontra smjeru
Izbjegli da slupamo se u prvu banderu
Nastavili tako jer smo htjeli da nas puca
Smijali se dok su nas sprovodili do suca

Pratili smo svoje snove, zatvorili oči
Spavali smo danju, izlazili smo po noći
Napravili nešto da se pamti godinama
Rekli ste da nije neš u redu sa nama

Ne treba nam tuđa ruka ni sigurno krilo
Bacamo se pred lavove, što god da bilo
Pitamo što ne smije se, smijemo se glasno
Nemamo sve odgovore, al sve nam je jasno

Pali smo od alkohola i od lake droge
Pljunuli smo krv i opet ustali na noge
Plesali smo "Happy" dok se svijet krenuo rušit
Počeli smo motat da ne prestanemo pušit.

Mi smo izrasli iz asfalta
Kao šaren cvijet iz kamena
Djeca ulica i zidova
To smo mi, to smo mi.

Život naš je bez iluzija
Stojimo čvrsto na nogama
Sanjamo u žarkim bojama
To smo mi, to smo mi.

Dok sam piva gleda sam tribine i mislio sam u sebi "Boze nemoj da netko pogine" , pa ljudi su se bacali jedni po drugima , letili su sa vrha tribine do dna bez da dodiruju pod.

Dok cijeli stadion skandira "Paolo , Paolo , Paolo..." ja ih prekidam i zapocinjem govor.

"Dragi moji prijatelji hvala vam na svemu , bez vas ovog niceg nebi bilo!
Zelio bih vam pribliziti ovu pismu i objasniti zasto bas ona , ova pisma ako je malo pozornije poslusate u potpunosti opisuje ovu nasu sezonu , pa pogledajte...

Na pocetku sezone bacili smo sve u vijetar i skinuli odijela sjajna po mijeri , prodali smo prodali smo neke igrace za koje su govorili da necemo moci bez njih , svi su nam se smijali , govorili su vidite onih budala prodali su sve sto valja a doveli su neke budaletine za koje nitko nikad nije cuo.

Mislili su da nema sanse da upadnu u zamku , prosle sezone smo bili najugodnije iznenadenje i bojali su se da se i mi ne ukljucimo u borbu za Europu , pa kako jedan mali klub moze nami ukrasti Europu?
Kako bi nas sprijecili u nasem naumu oteli su nam najboljeg igraca i onda nam se smijali misleci kako su nas unistili.

Vi Engleskii velikani , okrenite se oko sebe jeste li sad sretni , Fulham je izborio europu u zadnjem kolu ove sezone!
Sad placete za sankom , potrosili ste pare a niste nas sprijecili u nasem naumu!

A mi, imamo samo vjetar u kosi , osmijeh na licu što prkosi , sretni smo sami, goli i bosi , na ulici!.

Vozili smo krivom trakom i u kontra smijeru , izbjegli da slupamo se u prvu banderu , nastavili tako jer smo htjeli da nas puca , smijali se dok su nas sprovodili do suca.

Pratili smo svoje snove, zatvorili oči , spavali smo danju, izlazili smo po noći , napravili nešto da se pamti godinama. Rekli ste da nije neš u redu sa nama!

Ne treba nam tuđa ruka ni sigurno krilo (ne zelimo partnerstvo s velikim klubovima)
Bacamo se pred lavove, što god da bilo (ne bojimo se ni Citya I Man U. , ni Liverpoola , ni Chelsea....)

Život naš je bez iluzija , stojimo čvrsto na nogama sanjamo u žarkim bojama.
To smo mi, to smo mi.

E sad , svi su moje poteze na pocetku prosle sezone smatrali samoubilackim  , a mi smo im pokazali upravo suprotno.
Moram pohvaliti kolegu Klopa jedino je on imao vjere u moj rad a na kraju uprava je prepoznala moj rad tek nakon vrhunske utakmice sa Chelsea-om ponudili novi ugovor a nakon zadnjeg kola nema osobe koja nije prepoznala koliki smo mi zapravo  podhvat napravili I koliko smo zapravo isli preko nashi limita.
Na kraju sam dobio I nagradu za najboljeg managera sezone , valjda je to karma u inat svim onima koji su moj nacin rada kritizirali.

Svaki igrac koji je doveden u klub doveden je planski , i svaki je ispunio zadatak koji je imao za ovu sezonu.
Ne kazem ja da ce svi oni ostat u klubu , dapace , klub ce morati i dalje prodavati igrace ili ne za nikakve pare.

I dalje cemo igrati po svom , necemo se priklanjati nikome , zivimo svoje snove a za sljedecu sezonu cilj je opet prvih 10 a ako nekim cudom ponovimo mirakul od ove sezone , to ce biti ravno tome kao dameni u Boot Room-u nestane zaliha Guinnessa , eto toliko o tom...

Offline melo77

• Vodonoša
  • *
Odg: The Boot room
« Odgovori #16 u: 06.11.2018, 11:10:55 »
Gori sve

Bravo

Poslano sa mog HTC 10 koristeći Tapatalk