Autor Tema: Naša dica  (Posjeta: 3454 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ico_pag

• Vodonoša
  • *
Naša dica
« u: 01.11.2018, 20:42:41 »

Narodni Hajduk, put do vrha ili ponora ?!

Izvanredna presica uoči početka sezone održana je danas u Splitu. Objavljeno je kako Hajduk mijenja trenera te smo upoznati sa strategijom Kluba. Nitko od okupljenih novinara nije mogao slutiti što će se dogoditi u službenim prostorijama Kluba s Poljuda.

Mnogi smatraju kako je ovo očajnički potez uprave Hajduka kojim kupuju najstariju navijačku skupinu u Europi, Torcidu. S druge pak strane postoji uvjerenje kako je bazen Dalmacije pun talenata, koji uz pruženu priliku, mogu nositi Hajduk do uspjeha u HNL-u, a i šire. Ključna odrednica strategije odnosi se na informaciju prema kojoj će Hajduk u sezonu 2020./2021. ući sa igračima koji su rođeni na području Dalmacije.

Iz Kluba poručuju kako je nakon godina neuspjeha odlučeno da Hajduk krene na realizaciju do sad najzahtjevnijeg projekta Kluba. Ogromno je pitanje tko će biti spreman preuzeti Hajduk u ovom trenutku.

Valja naglasiti kako su u svlačionici već počeli potresi te stranci poručuju Upravi Kluba kako će se obratiti nadležnim tijelima u slučaju da budu otjerani iz Hajduka.

Predsjednik Huljaj poručuje kako će Hajduk ispoštovati ugovore igrača koji su u Hajduku, ali će isto tako tražiti kroz naredne dvije sezone rješenja da se pozdrave sa onima koji se ne uklapaju u strategiju Kluba, a pritom će nastojati i ponešto zaraditi.

Ostaje za vidjeti kako će se Hajduk snaći sa novim trenerom i novom strategijom, kao i to može li novi trener ispuniti očekivanja koja su pred njega postavili iz Uprave Kluba.

Iz nepouzdanih izvora saznajemo kako se među glavnim kandidatima za klupu Hajduka nalaze Igor Tudor i Mato Neretljak, ali navodno se u utrku uključio i treći kandidat o kojem na Poljudu nitko ne govori ni u neformalnom razgovoru nakon presice.

Sutra će se definitivno znati tko je dobio povjerenje povesti "Bile" u neka nova, nadajmo se, sretnija vremena. Momčad će odraditi i prvi trening koji je zakazan poslije podne u 15 sati, tako da očekujte novi izvještaj sutra u večernjim satima.
bit će bili što su bili

Offline melo77

• Vodonoša
  • *
Odg: Naša dica
« Odgovori #1 u: 01.11.2018, 20:55:34 »
Sretno, prati se  :baklja:

da sam na tvom mjestu prvo bih cekao da poprave juniorsku ligu pa onda igrao

Offline ico_pag

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #2 u: 01.11.2018, 22:12:15 »
Sretno, prati se  :baklja:

da sam na tvom mjestu prvo bih cekao da poprave juniorsku ligu pa onda igrao

Čeka se sutra izlazak full verzije pa krećem, hvala za podršku.  :)
bit će bili što su bili

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
« Odgovori #3 u: 01.11.2018, 22:41:09 »
Izašla je prijatelju.
There's a light that never goes out!
Tribina Sjever pozdrave ti šalje...

Offline zbladzg 2

• Maskota
  • *
« Odgovori #4 u: 01.11.2018, 23:59:40 »
Ali nista ispravljeno sto se tiče HNL-a

Offline Jure Lizatović

• Maskota
  • *
« Odgovori #5 u: 02.11.2018, 16:47:11 »
Ovo se s nestrpljenjem prati. Moja prva prica na svakom FM-u je s Hajdukom ali ove god sam to promjenio. Nece ti bit lako

Offline Zvone Boban™

• Admin
  • *
« Odgovori #6 u: 02.11.2018, 19:24:47 »
Odličan uvod, samo tako nastavi.

Ako već nisi krenuo, ubaci si ovo da imaš normalan prijelazni rok
https://www.cro-manager.net/forum/937/cro-update-v0-1-transfer-window-fix/

Offline ico_pag

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #7 u: 02.11.2018, 19:28:06 »
Odličan uvod, samo tako nastavi.

Ako već nisi krenuo, ubaci si ovo da imaš normalan prijelazni rok
https://www.cro-manager.net/forum/937/cro-update-v0-1-transfer-window-fix/

Ubacio sam i krenuo.

Večeras planiram izvještaj sa ulazom u sezonu.

Sve kritike dobrodošle, više nego pohvale s obzirom da prvi puta pišem.  :cool:
bit će bili što su bili

Offline melo77

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #8 u: 02.11.2018, 19:30:30 »
Probaj vratit Ivana Rodića, bez kluba je..

Offline ico_pag

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #9 u: 02.11.2018, 21:11:22 »

Hajduk sa Pralijom na čelu odlično ušao u sezonu

Nitko nije ni slutio da će Hajduk upravo Nenada Praliju odabrati za čovjeka koji će pokušati ostvariti strategiju Kluba. Stvari postaju nešto jasnije kada se pročita intervju koji je gospodin Pralija dao za portal 100 posto, a čiji link ovdje postavljamo u slučaju da želite pročitati čitav intervju: https://100posto.hr/sport/kada-sam-igrao-za-hajduk-vozili-smo-yugo-a-najvaznije-je-bilo-nositi-bijeli-dres-jer-je-to-bila-cast.

Ono što smatramo ključnim jest pitanje kolege sa portala 100 posto koje je glasilo: Kako doći do rezultata? Trebaju li se dovoditi stranci ili se klub treba okrenuti domaćim igračima?

Odgovor Nenada Pralije glasio je: "Sad su opet došla dva stranca, ali mislim da Hajduk ima naše djece i odličnu školu. Mislim da bi se trebalo bazirati na našu školu koja je stvarno kvalitetna. Pogledam utakmice i kadeta, pionira, juniora i ima potencijala. Treba se jednom odlučiti i reći: 'Evo dvije godine ćemo probati s našima i vidjeti što se da napraviti'. Nikad nismo prodali stranca za toliko koliko prodajemo naše igrače."

U Hrvatskoj se općenito teško mladim igračima daje prednost, nadovezao se kolega sa zaključkom, a gospodin Pralija odgovara:

"Gledam sad i Rijeku. Ni Rijeka ne forsira baš svoje klince. Mislim da se isplati ulagati u školu i izbacivati svoje igrače. Mislim da je Hajduk u velikoj prednosti jer je sam u Dalmaciji i može uzeti sve igrače od Dubrovnika od Zadra."

Kada sve to uzmemo u obzir jasno je da je upravo Nenad Pralija prepoznat kao potencijal koji može Hajduku donijeti i kvalitetu i rezultat, a da pri tome Hajdukov kadar bude baziran na igrače iz Dalmacije.

No, počnimo redom sa izvještajem na današnjoj presici, dan nakon što je Hajduk osigurao ulazak u skupinu Europa Lige.

Prvo naše pitanje bilo je usmjereno na transfere i samu politiku koja se na prvi pogled u potpunosti kosi sa idejom novog Hajduka. Naime, dovedeni su Hrvoje Milić i Tomislav Kiš od kojih nijedan nije dalmatinac.

Pralija odgovara kako nije imao u planu dovesti ni jedno ime ali su Milić i Kiš igrači koji su igrali u Hajduku i razumiju što Hajduk znači. Isto tako, napomenuo je kako Hajduk u sezonu 2020./2021. mora ući isključivo sa kadrom koji potječe iz Dalmacije, a do tada želi da u Hajduku igraju igrači koji vole Klub i koji znaju što znači biti igrač splitskih "Bilih".

Podsjeća nas Pralija da je doveden i Nino Galović, dečko rođen u Splitu i stoper od kojeg očekuje da u budućnosti bude u udarnom sastavu Hajduka.

Za odlaske nije htio trošiti previše riječi, zahvalio se za razumijevanje igrača koji su otišli te napominje kako Jairo, Jradi i Ivanovski imaju priliku kroz 2. HNL izboriti izlazni transfer.

Što se tiče sastava apsolutno je jasno da Pralija uigrava dvije momčadi od kojih je jedna igrala Europu, a druga HNL.

Nenad Pralija ističe kako je nominalno druga ekipa Hajduka izborila skupinu Europske Lige i kako ni sami nisu svjesni ostvarenog uspjeha.

"Od prvog sastanka sa igračima jasno smo postavili 1.HNL kao prioritet ne sluteći da imamo potencijala izboriti skupinu EL i značajnu financijsku dobit. Sve pohvale čitavom kadru jer od prvog do zadnjeg su prepoznali ideju Kluba i u potpunosti se daju za Hajduk, pri čemu posebno ističem igrače koji su svjesni da sezonu 2020./2021. neće dočekati sa nama, ali to ih ne spriječava da sudjeluju u stvaranju, nadamo se, velikog Hajduka."

Hajduk u 1.HNL:

Hajduk u EL:

Za kraj, Pralija poručuje kako se nada u dugoročni uspjeh Hajduka te ističe kako je sezona tek počela i kako će sasvim sigurno biti i teških trenutaka za Klub.

"Bez obzira na dosta dobar ulaz u sezonu moramo biti svjesni da je pred nama dug put, put u kojem nemamo pravo na puno pogrešaka i moramo ići u smjeru koji je zacrtan i dogovoren sa Upravom Kluba."
« Zadnja izmjena: 02.11.2018, 21:15:21 od ico_pag »
bit će bili što su bili

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
« Odgovori #10 u: 02.11.2018, 21:16:01 »
Odlicno mi je sve ovo. Drago mi je da se nisi odlucio za svoje ime i prezime nego si uzeo bivseg nogometasa Hajduka. Rezultati odlicni, samo makni te kune kao valutu molim te. :D

Poslano sa mog SM-A605FN koristeći Tapatalk

Offline ico_pag

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #11 u: 02.11.2018, 21:19:29 »
Odlicno mi je sve ovo. Drago mi je da se nisi odlucio za svoje ime i prezime nego si uzeo bivseg nogometasa Hajduka. Rezultati odlicni, samo makni te kune kao valutu molim te. :D

Rezultati za sad odlični, vidjet ćemo što će pokazati sljedeći izvještaj..

Promijenio bi ja ali Neno se ne slaže...  ;)
bit će bili što su bili

Offline Jure Lizatović

• Maskota
  • *
« Odgovori #12 u: 02.11.2018, 21:51:35 »
Imao si malo sreće u zdrijebu u europskim natjecanjima ali su to znao i iskoristiti i zato ti svaka cast.... Rezultati odluci , guras Nasu dicu sto je veliki + i samo tako nastavi

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
« Odgovori #13 u: 02.11.2018, 21:56:46 »

Zao mi je sto trener nije netko iz presvetog trojstva Bubalo-Đolonga-Deranja :D

Offline ico_pag

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #14 u: 02.11.2018, 21:56:47 »
Imao si malo sreće u zdrijebu u europskim natjecanjima ali su to znao i iskoristiti i zato ti svaka cast.... Rezultati odluci , guras Nasu dicu sto je veliki + i samo tako nastavi

Uopće se nisam bazirao na EL. Cilj mi je bio da u startu makar budem konkurentan u HNL-u.

Tako da je ispalo sretno i spretno sa rezultatima za sad. Vidjet ćemo što će biti kasnije. Na beti sam imao jaču ekipu, a na kraju bi kiksao prvenstvo dok EL uopće nisam izborio..

Vidjet ćemo.. Sljedeći izvještaj ide na zimskoj stanci.  ;)
bit će bili što su bili

Offline ico_pag

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #15 u: 02.11.2018, 21:58:51 »

Zao mi je sto trener nije netko iz presvetog trojstva Bubalo-Đolonga-Deranja :D

Bubalo je bio u najužem krugu.. ali onda slučajno vidim onaj članak 100 posto sa Pralijom i mislim da su sve dvojbe suvišne nakon toga.. A dobro, možda je i zato što imam njegov match worn dres Hajduka iz zadnje sezone kada je igrao.  :roll:
bit će bili što su bili

Offline ico_pag

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #16 u: 02.11.2018, 23:48:06 »
Zamolio me Romano Obilinović da objavim ovu sliku do sutra ili prekosutra navečer, do novog izvještaja..

Romano Obilinović podijelio je ovu sliku na instagramu uz komentar:

Uživo iz Splita.. Mladu su oni amigo, idu gori doli ka ludi šta ti je.. gori Poljud 1950 !!

bit će bili što su bili

Offline ico_pag

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #17 u: 04.11.2018, 17:30:29 »

Relativno uspješan završetak prve sezone sa Pralijom na čelu Hajduka

Hajduk nakon dugo vremena napokon završava sezonu sa osvojenim trofejem. Utjehu su navijači Hajduka pronašli u vidu osvajanja Kupa Hrvatske.

Što se 1.HNL tiče, Hajduk je na polusezonu otišao kao lider prvenstva, međutim do kraja je Pralija sa ekipom završio treći.

Iako su "Bili" izborili prolazak skupine EL sa odličnim rezultatima te sa prvog mjesta, prva prepreka u fazi na ispadanje bila je nepremostiva za mladu Pralijinu momčad.

Valja naglasiti kako je Pralijin rad prepoznat i od strane Uprave i stručnjaka. Naime, Uprava mu je omogućila značajne financije za remont ekipe u skladu sa strategijom Kluba, a isto tako dobio je produženje ugovora te nagradu za najboljeg trenera sezone u 1.HNL.

Za kraj, ističemo kako je posljednje utakmice Pralija odigravao sa prvih 11 koji odgovaraju strategiji Kluba, dakle svi su rođeni u Dalmaciji.

Nenad Pralija istaknuo je kako planira zadržati sve kvalitetne, mlade hajdukovce te je produžio ugovore svima koji kvalitetom i podrijetlom odgovaraju politici Kluba.

Puno sreće i strpljenja trebati će Hajduku u novoj sezoni, koja je posljednja u kojoj pravo nastupa za prvu momčad imaju igrači koji nisu rođeni u Dalmaciji.

Nenad ima u rukama značajne resurse u vidu trenutne ekipe (izuzev nekoliko pojedinaca kojima se bliži kraj igranja u Hajduku), te u vidu financija sa kojima može dovesti određena kvalitetna imena koji će konkurirati za prvu momčad i biti u skladu sa strategijom, dakle dalmatinci.

Očekivanja uoči nove sezone su velika, ostaje za vidjeti kako će se Pralija nositi sa njima te što Hajduk može u novoj sezoni.

« Zadnja izmjena: 04.11.2018, 17:32:30 od ico_pag »
bit će bili što su bili

Offline ico_pag

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #18 u: 06.11.2018, 12:09:23 »

Pralija nezadovoljan na kraju druge sezone u Hajduku

Počela je druga sezona na klupi Hajduka izvrsno za Nenada Praliju. Hajduk nakon dugog niza izvođenja jedanaesteraca ruši Dinamo i uzima Superkup.

Torcida je bila uvjerena kako je ova sezona velika šansa za Hajduka koji želi srušiti Dinamo u 1. HNL. Pa i mnogi nogometni kritičari bili su uvjereni kako Pralija može odvesti Hajduk do titule prvaka, pogotovo nakon prvog dijela sezone nakon kojeg je Hajduk držao prvo mjesto.

Međutim, s druge strane imao je velikog protivnika u vidu Gussa Hiddinka koji je do kraja sezone posložio ljute rivale i odveo ih do obrane titule. Pralija i sam priznaje kako je osjetio određeno olakšanje kada je gospodin Hiddink objavio da odlazi u mirovinu na kraju sezone.

Međutim, Gazda dodaje gas i novi trener Dinama je ogromni Marcelo Bielsa. Biti će zanimljivo vidjeti kako će Hajduk odigrati sezonu 2020./2021. u kojoj mogu sudjelovati isključivo igrači rođeni u Dalmaciji.

Tablica i utakmice HNL-a:

Hajduk je razočarao u Europi i Kupu, pogotovo uzmemo li u obzir da je lani osvojio Kup i igrao skupine EL. Pralija ističe kako mu nije žao te kako je bio usmjeren na 1. HNL, gdje zaista smatra da je Hajduk mogao i morao bolje.

Europa i Kup:

Momčad:

Pralija za sljedeću sezonu najavljuje borbu za titulu prvaka Hrvatske, te se nada da napokon može napraviti iskorak i podići toliko željeni trofej. Što se europskih natjecanja tiče, nada se izboriti Playoff Lige prvaka te time osigurati skupine ili EL ili Lige prvaka.

Također, Pralija je doveo mnogo mladih igrača iz Dalmacije od kojih se nada da će barem nekoliko isplivati do prve momčadi Hajduka. Neprestano se ulaže u treninge za seniore i mlade ekipe te se stalno radi na infrastrukturi Kluba.

Ostaje za vidjeti može li Pralija biti čovjek koji će dugoročno donijeti bolje dane splitskom Hajduku.
bit će bili što su bili

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
« Odgovori #19 u: 06.11.2018, 12:14:35 »
Realno, ispao si od Stuttgarta i Osijeka, tako da nije to sad ne znam kakav podbačaj. A u ligi je FM napravio svoje. Može li ss transfera?

Offline ico_pag

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #20 u: 06.11.2018, 13:35:48 »
Realno, ispao si od Stuttgarta i Osijeka, tako da nije to sad ne znam kakav podbačaj. A u ligi je FM napravio svoje. Može li ss transfera?

Ma znam, ali nakon polusezone sam se nadao makar HNL-u. Pogotovo jer sam imao samo to.. Ali eto, ostaje još puno truda i muke i pitanje je kad ću uopće srušit Dinamo.

Transferi:

bit će bili što su bili

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
« Odgovori #21 u: 06.11.2018, 14:02:43 »
Bravo za Bubnjića, odličan igrač za nikakve pare. Može li Erlić i Bogdan?

Offline melo77

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #22 u: 06.11.2018, 14:50:56 »
Odlican save, nadam se da ce potrajat. Prati se...

Offline ico_pag

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #23 u: 06.11.2018, 14:54:30 »
Bubnjić je svoje pošteno odradio.Trenutno 4 stopera u prvoj ekipi su: Bogdan i Elez prvi par a zamjene Galović i mali Borozan (šibenčanin doveden iz Istre).

Eto Erlića i Bogdana u datumu kojem sam sad.. i mali Borozan.

Jedini igrač koji nije u skladu sa strategijom Kluba, a dio je prve ekipe. Momak je rodom iz Lovrana ali je pomladak moj i naprosto izuzetak vrijedan pažnje.

Ulaže se konstantno.. i trenutno se podiže trening za seniore i za juniore na veću razinu.

Upravo dva nova dragulja. Hvala Bogu, oba iz Splita rodom, nadam se da se neće ponavljati situacija kao sa Markovićem.

bit će bili što su bili

Offline ico_pag

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #24 u: 06.11.2018, 14:55:19 »
Odlican save, nadam se da ce potrajat. Prati se...

Hvala ti.. Iskreno ne vidim trenutno šansu za osvajanje prvog mjesta.. ali nadam se... baš kao i u real life  :roll:
bit će bili što su bili