Autor Tema: Povratak giganta  (Posjeta: 1927 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Strong

• Vodonoša
  • *
Povratak giganta
« u: 08.03.2017, 01:19:16 »

Kao što sam naslov ove karijere kaže, pronašao sam izazov u vidu igranja sa AC Milanom (za kojeg ne navijam,ali zbog bogate povijesti mi je drag klub).

Zašto Milan?
- Jer je to klub bogate povijesti, kontroverznog predsjednika, velikih legendi tijekom povijesti od Baresia, Maldinia, van Bastena, Rijkarda, Gullita, Bobana i dr. do ovih zadnjih koji su osvojili LP; Kaka, Schevchenko, Cafu, Seedorf, Nesta itd.

Koji mi je cilj?
- Cilj, odnosno moja neka vizija ovog save-a je da stvorim tim koji će konkurirati prvo u talijanskoj ligi, a onda i u Europskom i svjetskom nogometu. Pokušat ću pronaći par nizozemaca i od njih napraviti prvotimce i zvijezde kao što je to Milan napravio u vrijeme legendi koje sam naveo, premda,to može bit jako težak zadatak. Dalje, ulagati u dovođenje mladih igrača i razvijati ih sam da kroz par sezona postanu glavne opcije te tako stvoriti vlastiti igrački kadar bez previse ulaganja u tim.

U uvodnom odlomku sam naveo legende i zašto je ovaj klub značajan, a na prethodnoj slici možemo vidjeti trofeje koje su do sad osvojili.
Klub je osnovan 1899.g te igraju na stadionu San Siro kapaciteta 80.000 koji je izgradjen 1926. godine. Klupske boje dresova su: domaći crveno-crni te gostujući bijeli. Svi ih znaju pod nadimkom Rossoneri.

Početak svakog savea je težak, tako i ovaj moj sa relativno jakim klub. Stanje u klubu je bilo dosta loše na prvi pogled. Dosta igrača na posudbi, dosta "stari" kadar u ekipi, financije nisu toliko loše. Odmah sam odredio neku dugoročnu misiju tako da ova sezona neće imati neki veliki utjecaj na sami save. Moja vizija je jednostavna, primijeniti princip "staro za novo", odnosno prodati sve preko 30 godina a dovesi mladje od 25. Idućih sezona koncentrirati se na dovođenje mladih talenata i pravog povratka giganta.

Doveli smo 10-ak igrača za prvu ekipu, isto toliko smo i prodali, kako bi došlo do te željene rekonstrukcije te mladjih igrača.

Otišli su redom Zapata, Abate, Vangioni, Honda, Sosa te Bacca jer ga nepreferiram kao igrača i Suso jer je zahtjevao transfer.

Došli su Klaassen, Onomah i Ghezzal da pojačaju vezni dio, di Santo i Guidetti kao nove napadačke opcije, Kolašinac, Lascelles i Gagliolo da rekonstruiraju tu obranu koja je loša zadnjih godina. Još par zamjena te mlade nade Sarr i Danzi.

Zamislio sam igru u 4-2-3-1 sistemu u dvije verzije (domaća i gostujuća), te jedna opcija je 4-1DM-2-2-1 koju koristim protiv jako napadačkih ekipa radi neutraliziranja njihovog veznog reda.
Glavni igrači ove ekipe su Donnaruma na golu, stoper Romagnoli i bek de Sciglo, Poli kao vezni univerzalac, Pašalić kao mlada nada, Bonaventura glavni krilni igrač te di Santo glavni napadač. Tu još moram dodat da ću pokušati otkupiti Delofeua te Ocamposa koji nemože igrat zbog ograničenja broja stranaca u jednoj sezoni. i puno očekujem od Onomaha kojeg sam doveo iz Tottenhama.

Nakon 10.kola smo drugi iza Juventusa i za sad nam ide solidno, Izgubili smo od Juvea,Napolia i Firenze al od tad nanizali četiri utakmice bez prmljenog gola i koračamo naprijed.

Toliko od mene za sad, na kraju sezone ce biti report kako sam završio te što očekujem onda, jer po meni moja vizija tek kreće nakon prve sezone kad vidim na čemu sam sa ekipom itd.

~~Nadam se da će netko pratiti ovaj save,i uvažavam sve prijedloge i kritike zbog kojih bi želio nastaviti pisati ovu karijeru.~~
Samo jako!!

Offline Čurka

• Milan, Tu Sei Tutta La Mia Vita
  • Trener
  • *
Odg: Povratak giganta
« Odgovori #1 u: 08.03.2017, 08:24:56 »
Pratim zbog Milana

iako mi se ne sviđaju transferi za početak. Previše prodaje/kupljeno a i ne znam kakvi jesu ovi novi igrači pošto nisam igrao zadnja par Fm-a

Sretno ;)

Offline Strong

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #2 u: 08.03.2017, 13:24:55 »
Pratim zbog Milana

iako mi se ne sviđaju transferi za početak. Previše prodaje/kupljeno a i ne znam kakvi jesu ovi novi igrači pošto nisam igrao zadnja par Fm-a

Sretno ;)
a transferi su kakvi kakvi jesu,..vjer sam pogodio sa njih par,.neke sam fulao,..al neka su tu kao zamjene,.do iduće sezone,jer onda cu vratiti dosta igrača sa posudbe i slagati ekipu.
Hvala :)
Samo jako!!

Offline mysthios63

• Ex Zvone Boban™
  • Admin
  • *
« Odgovori #3 u: 08.03.2017, 19:46:23 »
Ovi prvi rezultati su odlični, ali ako želiš dominirati previše si novaca uložio na igrače s kojima to nećeš moći postići. Eventualno Klaassen i Sarr, donekle Guidetti, se uklapaju u tu sliku s time da bi posljednja dvojica u nekom jakom Milanu (a to želiš postići) bili vodonoše.

Bacca je otišao za male pare, Abate također. Antonelli prve sezone može poslužiti na lijevom boku, a i općenito nije lošiji od Kolašinca koji je preplaćen. Kad si ga već doveo Onomah bi trebao igrati ispred Mati Fernandeza.

S druge strane, za 80m se moglo kupiti 2-3 prava, mlada pojačanja tipa Bernardeschi, Benassi, možda Rugani ako bi ga Juve pustio.

Offline Strong

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #4 u: 08.03.2017, 20:43:21 »
Ovi prvi rezultati su odlični, ali ako želiš dominirati previše si novaca uložio na igrače s kojima to nećeš moći postići. Eventualno Klaassen i Sarr, donekle Guidetti, se uklapaju u tu sliku s time da bi posljednja dvojica u nekom jakom Milanu (a to želiš postići) bili vodonoše.

Bacca je otišao za male pare, Abate također. Antonelli prve sezone može poslužiti na lijevom boku, a i općenito nije lošiji od Kolašinca koji je preplaćen. Kad si ga već doveo Onomah bi trebao igrati ispred Mati Fernandeza.

S druge strane, za 80m se moglo kupiti 2-3 prava, mlada pojačanja tipa Bernardeschi, Benassi, možda Rugani ako bi ga Juve pustio.
Za sad se pokazuje samo Onomah i di Santo,Guidetti u 10 utakmica gola nije uspio zabiti,Lapadula usao 2x s klupe i dao 3 gola..tako da o Guidettiu neam sta pricati,..Klassen ce se uklopiti predpostavljam pogotovo ako ne otkupim Pašalića,msm ako ga nepuste.Antonellia mozda zadrzim jos sezonu i onda odlazi,jer ne preferiram 30+ godina igrače. Pa nebi rekao da sam bacio pare,ako posluze 2 sezone da se plasiramo u LP otplatiti ce sami sebe,a nesto cu opet vratit od njihove prodaje..a slažem se Bacca je trebao otic za vise,Abate takodjer,..Bacca osao jer ga nevolim ko igrača, pa mi nije bilo bitno,.a Abate jer sam shvatio da de Sciglio prvi bek,a Calabriu zelim forsirati da imam odličnog beka kasnije..Ugl. napisao sam tek nakon prve sezone ce se slagati ekipica za duže staze,.tj. sagledat cu siru sliku ekipe i potencijala,takodjer na posudbi su 2-3 igraca koji ce it konkurancija za prvi tim :)
Samo jako!!

Offline Đoni Logan

• Trener
  • *
« Odgovori #5 u: 10.03.2017, 14:34:38 »
Ne vidim kako bi Guidetti bio loš, samoga ga ostaviš na Complete forward support i 2 krila i 2 ofenzivna beka i formula je tu.

Offline RossoneroOS

• Maskota
  • *
« Odgovori #6 u: 17.03.2017, 18:39:17 »
Pratim upravo zbog Milana čiji sam navijač otkako pratim nogomet.
Zasad ti dobro ide i nadam se da ćeš ga bar ti vratit gdje pripada kad ga neželi berla. Ni meni se baš nesviđa kako si odradio transfere al izgleda da ipak nije tako loše.
Evo ti neki moji prijedlozi koje ja inače dovodim u milan kad igram menadžera (ovu 17-jos nisam imo priliku igrat) : vida,kramarić, cataldi, el shaarawy, sule, berrardi,yarmolenko i beloti.