Autor Tema: Vi er på vei nord  (Posjeta: 2318 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline llatin

• Global Mod
  • *
Vi er på vei nord
« u: 23.04.2017, 12:58:02 »

Hamarkameratene

Hamarkamaratene, ili kraće HamKam, nogometni je klub iz Norveške, točnije grada Hamara koji se nalazi na jugoistoku zemlje. Klub je osnovan 1918. godine pod imenom Freidig. 1927. su, zbog toga jer je već postojao klub s tim imenom, morali promijeniti ime u Briskebyen Fotballag kako bi mogli sudjelovati u ligaškom natjecanju. Do 1936. nisu imali vlastiti stadion te su teren za utakmice morali iznajmljivati od drugih klubova. 1946. godine udružili su se s još jednim lokalnim klubom, Hamar Arbeideridrettslag, te je novo ime kluba postalo Hamarkameratene. Najbolje razdoblje za klub bilo je 70-ih godina prošlog stoljeća. 1969. godine prvi su se put kvalificirali u najviši rang norveškog nogometa te nakon toga u premijernoj sezoni u prvoj ligi osvojili treće mjesto. U prvoj ligi posljednji su put igrali 2008. godine, a ove sezone igraju u trećoj ligi.

Budući da sam već na polovici druge sezone, a kratki report sam ostavio u temi Kako Vam ide?, taj report ću samo iskopirati ovdje u spoiler, a u sljedećem postu ću ostaviti report s polusezone.

[spoiler=Prva sezona]Neko vrijeme nisam igrao FM, a sad kad sam konačno uhvatio nešto vremena da upalim igricu, baš i nisam imao volje nastaviti onaj save s Interom, ali pronašao sam novu inspiraciju. Imam volje pisati karijeru, ali nisam siguran koliko će ta volja trajati, a i koliko ću vremena imati za igranje FM-a. Zato ću zasad pisati malo duže reporte u ovoj temi.

Inspiraciju sam pronašao u Norveškoj, u njihovoj trećoj ligi. Klub se zove HamKam, a MP mu je bio četvrto mjesto u ligi koja ima četrnaest klubova.

Liga osvojena bez većih poteškoća. Manji problemi pojavili su se tamo u sedmom mjesecu kada sam bio bez pobjede pet utakmica, ali odličnom igrom na kraju sezone, stigao sam do velike prednosti pred prvim pratiteljem.

U kupu sam ispao od nekog drugoligaša u drugom krugu.

Ovo su svi igrači koji su upisali barem jedan nastup ove sezone. Kroz sezonu dovedena su tri igrača. Bez odštete stigli su Simen Brenne i Mansour Gueye, dok je, za 10 tisuća eura, stigao još i Håkon Rekdal. Sva pojačanja ispostavila su se punim pogocima, a posebno je to ovaj posljednji, Rekdal koji je jedan od najzaslužnijih za osvajanje lige. Od igrača koji su već bili u klubu vrijedi izdvojiti dvojicu šesnaestogodišnjaka, Markusa Solbakkena i Simena Nordlija, veznjake koje sam povukao iz juniorske ekipe. Obojicu traže prvoligaški klubovi, a posebno su zagrizli za Nordlija kojeg traže i dva najjača norveška kluba, Molde i Rosenborg.

Za sljedeću sezonu morat ću se itekako pojačati, ali pitanje je koliko će financije to dopustiti. Nadam se da ću se barem uspjeti pojalati dovoljno da ostanem u ligi.[/spoiler]

To bi bilo sve od ovog kratkog uvoda. Karijera neće biti na nivou TIR-a ili Zvone Bobana, ali nadam se da će je što više vas popratiti. hi

Offline llatin

• Global Mod
  • *
Odg: Vi er på vei nord
« Odgovori #1 u: 23.04.2017, 14:08:57 »

Hamarkameratene
Polusezona 2017.

Trenutno se nalazim na polovici druge sezone, prve u drugoj ligi, a nadam se i posljednje. Na kraju prve sezone izrazio sam želju da ostanem u ligi. Nakon polusezone ispada da sam itekako podcijenio momčad koju imam.

Za početak nešto o transferima. Vrlo sam zadovoljan odrađenim poslom u prijelaznom roku. U klub sam doveo šestoricu novih igrača, dok je velik broj igrača otišao. Većinom su to bili igrači iz druge, odnosno iz juniorske ekipe. Kao prvo pojačanje stigao je 32-ogodišnji španjolski veznjak Iván Carril. Doveden je bez odštete da bude prvi izbor za desno krilo, ali zbog ozljede izgubio je svoju poziciju. Vrlo važno bilo mi je pronaći nekog stopera. Skautirao sam 50-ak raznih igrača, a kao najbolje rješenje činio mi se Rebin Sulaka te sam ga doveo za 12 tisuća eura iz Elverum Fotballa. Sulaka čak ima tri nastupa za reprezentaciju Iraka. Sljedeći dan stigla su još dva igrača. Prvi je bio slovensko krilo Miha Bračko koji je stigao tek toliko da imam još nekoga na krilnoj poziciji. Drugi igrač bio je iskusni švedski veznjak Andreas Drugge koji je doveden kao zamjena Simenu Nordliju. Važnije pojačanje bio je 25-ogodišnji Nicolay Solberg. Doveden je kao rezerva Španjolcu Carrilu, ali nakon njegove ozljede, vrlo dobrim igrama izborio se za prvu jedanaestoricu. Zbog ozljede najboljeg lijevog beka, bio sam primoran pod hitno dovesti nekog  za njegovu zamjenu. Zato je stigao Australac Dylan Murnane iz Kongsvingera za 3 tisuće eura.

Tijekom pripremnog perioda organizirao sam nekoliko utakmica protiv niželigaških klubova te tek jednu ozbiljniju utakmicu koju sam izgubio.

Matematički su ostale još četiri utakmice do polovice sezone, ali trenutno traje pauza od mjesec i pol između utakmica. Zasad je stanje u ligi vrlo zanimljivo. Neočekivano držim prvo mjesto, ali sa svega jednim bodom prednosti ispred drugoplasiranog Starta, odnosno dva ispred trećeplasiranog Egersundsa. U sezonu sam ušao gostujućom pobjedom kod Fredrikstada, a zatim su uslijedila dva poraza protiv glavnih konkurenata, najprije Starta, a zatim i Egersundsa. Mogu reći da su porazi bili potpuno zasluženi. U ostatku polusezone ostvario sam šest pobjeda te po jedan remi i poraz, ali to je bilo dovoljno da preuzmem vodeću poziciju. Od tih utakmica vrijedi spomenuti pobjedu protiv KFUM Osla te posljednju utakmicu protiv Tromsø IL. Sada nakon svega apetiti su porasli te očekujem da ću na kraju izboriti jedno od prva dva mjesta te ući u prvu ligu.

Što reći... U kupu se nisam baš proslavio te sam ispao već u drugom krugu od nekog niželigaša. Već u prvom krugu bio sam na rubu ispadanja, ali uspio sam se izvući u produžecima. U drugoj utakmici nije bilo ni te sreće, ali nema veze, ionako sam se htio fokusirati isključivo na ligu te sam u obje utakmice na teren poslao rezervne ekipe.

Složio sam jedno prilično mladu ekipu čiji je prosjek godina 24, a imam tek trojicu igrača starijih od 30 godina. Zasad uvjerljivo najbolji igrač je i onaj najmlađi, 16-ogodišnji ofenzivni vezni, Markus Solbakken. Sad kad bih išao izdvajat svakog igrača čijim sam igrama zadovoljan, morao bih izdvojiti gotovo sve igrača. Zato ću izdvojiti samo one najbolje. Tu je važno spomenuti lijevo krilo, Håkona Rekdala. Nije baš najkonstantniji, ali često bude igrač odluke. Najbolji strijelac ekipe je Kevin Beugre s devet postignutih pogodaka, čime je i drugi najbolji strijelac lige. Da ne izdvajam samo ofenzivce, odličnu polusezonu iza sebe imaju i Mansour Gueye te Rebin Sulaka.

To bi bilo sve od ovog reporta. Pratite, komentirajte, svi prijedlozi su dobrodošli. Sljedeći report bit će na kraju sezone.  hi

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
« Odgovori #2 u: 23.04.2017, 17:44:25 »
Ima li neki poseban razlog zasto taj klub, ili je bio random odabir. Mozda si to i napisa, ali sam samo SS-ove prigleda. :D
There's a light that never goes out!
Tribina Sjever pozdrave ti šalje...

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #3 u: 23.04.2017, 22:07:23 »
Daj sliku grada i stadiona da vidimo na sta lice

[spoiler=Stadion] [/spoiler]

[spoiler=Grad][/spoiler]

Ima li neki poseban razlog zasto taj klub, ili je bio random odabir. Mozda si to i napisa, ali sam samo SS-ove prigleda. :D

Pukla me neka volja da uzmem nekog niželigaša van Liga 5, pa sam našao tri kluba: Benficu u trećoj portugalskoj, Eindhoven u drugoj nizozemskoj i HamKam, a onda sam tak bezveze izabrao HamKam, nisam još nikad imao save u Norveškoj. U Portugalu sam imao s Leirijom, a u Nizozemskoj s PSV-om u onoj paralelki :D

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #4 u: 25.04.2017, 22:45:31 »

Hamarkameratene
Kraj sezone 2017.

Stigao je i kraj druge sezone ove karijere. Sezona je završila odlično, pokorena je i druga liga, a sada slijedi rekonstrukcija momčadi i pokušaj da se zadržim u prvoj ligi.

Tijekom ljetnog prijelaznog roka napravio sam par izmjena u ekipi. Nije bilo nijednog odlaska, ali doveo sam tri nova igrača. Budući da nisam bio pretjerano zadovoljan izvedbama Francka Semoua, a stigla mi je ponuda agenta da dovedem Marija Brlečića, odlučio sam iskoristiti priliku jer mu je istekao ugovor u Interu. Nažalost, ni on nije odigrao neku posebno dobru polusezone te je u trinaest utakmica uspio zaraditi sedam žutih i jedan crveni karton. Nakon dolaska Brlečića, doveden je rezervni vratar. To je Alexander Nybo, 22-ogodišnji Danac. Na kraju je upisao tek jedan nastup u kojem se pošteno osramotio, primivši čak pet pogodaka. Do kraja prijelaznog roka odradio sam još samo jedan transfer. Doveo sam još jednog Hrvata, 28-ogodišnjeg stopera, Šimu Gregova koji je stigao bez odštete jer mu je ugovor s Istrom istekao. Gregov se ispostavio najboljim pojačanjem te je odmah postao stupom obrane, upisavši svih osamnaest susreta koje sam imao nakon njegovog dolaska. Osim ova tri dolaska, prvoj ekipi sam još priključio jednog regena iz svoje juniorske ekipe - Olivera Nysveena.

Tijekom ljetne pauze organizirao sam četiri susreta koje je vrlo uspješno odradio asistent.

Bila je ovo iznimno uzbudljiva sezona, bilo je napeto do samoga kraja. Ipak, uz dosta sreće, promocija je tu. Međutim ne samo promocija, uspio sam i zadržati prvu poziciju te osvojiti i drugi trofej u dvije godine. Nastavak sezone krenuo je porazom protiv Mjondalena. U sljedećem kolu vratio sam se pobjedom protiv Sandefjorda, ali već u sljedećem kolu upisujem novi poraz protiv Ranheima koji se tako približava vrhu. U sljedeće tri utakmice upisujem svih devet bodova,  a tu je bila i ključna pobjeda protiv Starta koji je u tom trenutku bio drugi na tablici, a ja treći, ali tom pobjedom zamijenili smo mjesta, a ja sam bio dva boda iza Egersundsa. U sljedećem kolu čekali su me baš oni. Bio sam bolji sve do 50. minute kada crveni karton dobiva Rebin Sulaka. Nakon toga Egersunds zabija dva pogotka i odlazi na pet bodova prednosti, a  ja dolazim u opasnost da izgubim direktnu promociju jer su me četiri boda dijelila od sedmog mjesta. Tri pobjede u sljedeća tri kola opet su me malo odvojile od pratitelja, ali nakon toga upadam u malu crnu rupu. U sljedeća tri kola upisujem dva boda, a igrao sam protiv dva kluba s dna ljestvice i Arendala koji se tada isto nalazio dosta nisko. Ipak, uspio sam se vratiti u formu i u sljedećih pet utakmica ostati neporažen. U tom nizu upisao sam i ključnu pobjedu protiv Ranheima te osiguravam direktnu promociju, a u posljednja dva kola ulazim sa pet bodova prednosti pred Egersundsom. Čekale su me utakmice protiv tada devete i dvanaeste ekipe. Budući da me Egersunds pobijedio u obje utakmice, trebala su mi dva boda da osiguram naslov. Pola posla uspio sam odraditi u prvoj utakmici, ali u posljednjoj utakmici sezone u posljednjoj minuti primam gol za poraz, ali srećom Egersunds je osvojio četiri boda, što im nije bilo dovoljno.

Sve u svemu, važno je da je promocija tu. Nisam izgubio nijednu sezonu, a nadam se da ću se što prije ustabiliti u prvoj ligi i postati konkurentan onim najjačima. Jedan od najzaslužnijih, vjerojatno i najzaslužniji, za ovaj pothvat je Markus Solbakken koji je osvojio nagradu za najboljeg igrača lige.

Ovo je ekipa koja je izborila taj povijesni uspeh i vratila HamKam u najviši rang norveškog nogometa. Najzaslužniji za to sigurno je najbolji igrač i strijelac, mladi Markus Solbakken sa čak šesnaest postignutih pogodaka i sedam asistencija. Još su dvojica igrača postigli dvoznamenkasti broj pogodaka. To su Hakon Rekdal i Kevin Beugre s deset, odnosno trinaest pogodaka. Neću izdvajati baš sve one koji su odigrali dobru sezonu jer bih morao izdvojiti cijelu ekipu, tako da ću to još dodati samo najboljeg asistenta Dylana Murnanea te kapetana Trulsa Jevnea Hagena koji je potegnuo u najvažnijem trenutku.

Financije su i dalje u minusu, unatoč tome što sam dobio nekih 400 tisuća eura nagrade za osvajanje lige. Ipak, prostora za manevar ima dosta jer imam ispunjenu tek trećinu WB-a. Nadam se da ću sad moći dovesti i više igrača jer sam dobio profesionalni status, a i Scouting Range mi je povećan na cijelu Europu.

To bi bilo sve od ovog reporta. Pratite, komentirajte, svi prijedlozi su dobrodošli. Sljedeći report bit će na polusezoni.  hi

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #5 u: 29.04.2017, 12:50:31 »

Hamarkameratene
Predsezona 2018.

Odlučio sam da bih od ove sezone, budući da će dosta igrača biti nepoznato, a i budući da će početi dolaziti i veliki broj regena, mogao prije početka sezone, a nakon posljednje prijateljske utakmice, napisati jedan report u kojem bih predstavio ekipu koju ću imati na raspolaganju kroz sezonu.

Za prijelazni rok imao sam točno određen cilj. Budući da mogu registrirati samo 25 igrača, od čega čak 16 mora biti HG u Norveškoj, ekipu sam složio tako da na svakoj poziciji imam dva igrača, što me dovodi do brojke 22, a ova ostala trojica da budu juniori. O odlascima uopće neću pričati jer nekih bitnijih odlazaka nije bilo. Pa da krenem s onim važnim dijelom, koja su nova lica u Hamaru. Bilo je vrlo važno dovesti lijevog beka i desno krilo jer su mi se te poziciji činile najkritičnije. Solberg i Rise mi se nisu činili dovoljno kvalitetnim izborom za prvu ligu. Upravo su zbog toga prva dva pojačanja bila baš na tim pozicijama. Nažalost, za lijevog beka nisam uspio naći kvalitetniju opciju pa je doveden Ali Yasar kao rezerva Riseu, ali kroz pripremni period, izborio se za mjesto u prvoj jedanaestorki. Za desno krilo je već dovedeno prilično bolje pojačanje. Doveo sam bivšeg igrača Heerenveena, Danca Younesa Namlija koji je već u pripremama pokazao da će biti odlično pojačanje za klub. U nastavku prijelaznog roka trebao sam naći jednog kreativca za veznu liniju te rezerve za Trulsa Jevnea Hagena i Markusa Solbakkena. Nakon što mi je propao transfer jednog portugalskog veznjaka, odlučio sam dati priliku Simenu Nordliju i dovesti mu zamjenu, a to je bio Rino Falk Larsen. Nikako nisam uspio naći nekog norveškog ofenzivnog veznog bez kluba, pa sam se morao okrenuti onima pod ugovorom. Tako sam u Haugesundu našao Roya Andréa Miljeteiga, nešto iskusnijeg igrača koji iza sebe ima dvije sezone u najelitnijem razredu norveškog nogometa. Nakon svih ovih odrađenih transfera, ostalo mi je još jedno mjesto za "stranca", odnosno igrača koji nije HG u Norveškoj, a trebao mi je još desni bek. Neko vrijeme sam razmišljao hoću li za Hagena dovesti rezervu ili nekog tko će zauzeti mjesto na njegovoj poziciji. Odlučio sam se za ovu drugu opciju te doveo 29-ogodišnjeg Rumunja Valentina Creţua. I on se kroz pripreme pokazao kao dobro pojačanje, a hoće li tako nastaviti i dalje, vidjet ćemo.

Tijekom ove duge zimske stanke, u Norveškoj je i Youth Intake koji je ove godine bio puno bolji nego prethodne. Nakon što je prošle godine došao tek jedan igrač kojeg sam odlučio ostaviti u klubu, ove sezone ta se brojka popela do čak pet, od tih pet, nadam se da će četiri u budućnosti postati ključni igrači ove ekipe, dok će ovaj peti uspjeti doći barem do klupe. Tako su ove sezone nakon Youth Intakea ostali: Marcus Brenden (DL), Mathias Brekke (DM, MC, AMR), Magne Øverby (AMC, AMR, ST), Daniel Raade Olsen (DM, ML, MC) te Stig Svendsgård (AMR, AML).

Ekipa sada izgleda ovako. Ispod možete vidjeti svakog igrača posebno.

GK: Lukasz Jarosinski, Alexander Nybo
DR: Valentin Creţu, Truls Jevne Hagen
DC: Šime Gregov, Rebin Sulaka, Mansour Gueye, Francois Yabre, Patrick Sæbø
DL: Ali Yasar, John Anders Rise
MC: Mario Brlečić, Simen Nordli, Franck Semou, Rino Falk Larsen
AMR: Younes Namli, Oliver Nysveen
AMC: Markus Solbakken, Roy André Miljeteig
AML: Håkon Rekdal, Nicolay Solberg
ST: Kevin Beugre,Marco Hjorth

Osim nabrojanih, registrirani su još Mathias Brekke i Magne Øverby.

Prije početka sezone odigrao sam šest prijateljskih susreta uz stopostotan učinak i gol-razliku 24:2. Četiri protiv nekih niželigaša i dva protiv švedskih prvoligaša. U prve tri utakmice sam najprije uvalio pet komada Stangeu, pa sedam Ringebu-Fåvangu i na kraju šest Hamaru. Nakon toga, nešto je teže išlo protiv IK Brage gdje sam primio prvi pogodak u pripremama, a izvukao sam se pred kraj utakmice. Posljednje dvije utakmice bile su glavne provjere pred prvenstvo, a bile su organizirane kako bih vidio na čemu sam. Uspio sam izvući minimalnu pobjedu najprije protiv Häckena, a potom preokretom i protiv IFK Göteborga, ali najvažnije je da sam bio prilično zadovoljan igrom u obje utakmice te se sada nekako nadam da ću u ligi uspjeti izboriti neki dobar plasman.

To bi bilo sve od ovog reporta. Pratite, komentirajte, svi prijedlozi su dobrodošli. Sljedeći report bit će nakon jedanaestog kola.  hi
« Zadnja izmjena: 29.04.2017, 13:21:40 od llatin »

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #6 u: 30.04.2017, 13:00:59 »

Hamarkameratene
Polusezona 2018.

Iza mene je katastrofalna polusezona. Ofenzivno to izgleda odlično, imam jedan od najboljih napada u ligi, ali zato je obrana uvjerljivo najgora, ovi naprijed ne mogu toliko zabit kolko ovi iza mogu zajebat. Srećom liga je toliko izjednačena da se i posljednjeplasirana ekipa još može boriti za Europu. Unatoč lošim igrama kroz polusezonu, u kupu sam imao dosta sreće  jer sam dobivao neke niželigaše za koje sam bio prejak i s rezervnom momčadi te sam tamo ostvario najbolji rezultat u ove tri sezone.

Nakon prvih jedanaest kola još uvijek se nitko nije puno izdvojio ni na jednoj poziciji. Svi su u igri za sve, ipak ima još devetnaest kola do kraja. Zasad držim prilično nisku četrnaestu poziciju, ali mogu reći da nisam imao ni previše sreće s rasporedom. U prva tri kola igrao sam, redom, protiv druge, treće i prve ekipe iz prošlogodišnje sezone, a budući da sam izgubio sve tri utakmice dosta glatko (protiv Oddsa i Branna po 3:0, protiv Moldea rezultatski neizvjesnije 1:0), moral je totalno pao i već sam se uplašio da će biti velikih problema. Međutim nakon trećeg kola vraća se Markus Solbakken kojeg odmah ubacujem u ekipu, što je dovelo do lagane pobjede protiv Haugesunda. I što se dogodi? Solbakken između te i sljedeće utakmice postaje nezadovoljan jer neigra (?!), još jedno 3-4 igrača se pridružuju pobuni i moral pada, kaže FM - oćeš kurac ti uć u formu, marš u drugu ligu hehehe. Naravno u sljedećih pet kola osvajam jadna dva boda i čvrsto držim posljednje mjesto. Protiv Lillestrøma i Kristiansunda su to bile izjednačene utakmice koje su mogle ići na bilo čiju stranu. Lillestrøm je ipak imao više sreće te je odnio sva tri boda, dok je utakmica s Kristiansundom završila remijem. Nakon toga uslijedile su dvije utakmice koje su bez problema mogle završiti mojim pobjedama. Protiv Rosenborga sam dominirao sve do 43. minute i dobivenog crvenog kartona kada oni počinju igrati ko Barcelona u najboljim danima te ipak, na kraju zasluženo, osvaja sve tri boda. Protiv Valerenge je to izgledalo još bolje, kroz cijelu utakmicu imali su jedan jedini highlight i to je bila ta CCC, odnosno gol, al jebiga, kad te ne ide, ne ide te. O utakmici protiv Vikinga neću ništa govoriti, sasvim zaslužen poraz. I onda sam konačno pronašao mušteriju. Kao naručen stigao je Strømsgodset. Iako su rano poveli, uspio sam do poluvremena izjednačiti, a pred sam kraj utakmice i zabiti za pobjedu. Posljednju utakmicu igrao sam protiv Sogndala i ubojite 4-3-3 formacije koju mrzim, mislim da dosad nikad nisam uspio pobijediti nekoga tko igra s tom formacijom. Do te utakmice imao sam osvojen tek jedan bod u gostima, a kad sam vidio 4-3-3 reko sam nek sve ide u kurac, stavio Mentality Attacking, Team Shape Very Fluid, odlučio igrati na duge lopte i preko bekova. U prvom poluvremenu to je izgledalo prilično dobro, uostalom postigao sam i dva pogotka, ali u drugom je sve krenulo naopako, odmah primam pogodak za 2:1, a Sogndal počinje stiskati kao lud, ipak i FM se smilovao pa su dobili crveni karton. Čak sam se još više prepao da bih mogao primiti taj gol, ali srećom to se nije dogodilo.

U kupu sam se dosad kroz sve tri runde jedva provukao. U prvom krugu ždrijeb mi je dodijelio niželigaša Oslo City. Naravno, na put sam poslao rezervnu ekipe uz par prvotimaca u rezervi. Nakon što su ovi uspjeli zabiti za vodstvo, bio sam primoran ubaciti trojica jačih igrača. Taj potez mi se isplatio, Rekdal je na brzinu zabio hat-trick i odveo me u sljedeći krug. Tamo me čekao Elverum Fotball. Opet ista priča kao i u prvom krugu, domaćini zabijaju za vodstvo, ali ovaj put ekipa koja je na terenu otpočetka uspijeva izjednačiti, ali ponovno moram ubaciti prvotimce kao i u prvom krugu ako želim proći dalje. U produžetku ponovno Rekdal zabija za pobjedu i prolaz u treći krug. Tamo sam dobio dosta težeg protivnika, Sogndal. Srećom, na igralo se na mojem terenu. Iako su gosti bili nešto bolji, nakon 120 minuta igranja koje je završilo remijem, krenulo se s izvođenjem jedanaesteraca, gdje je briljirao moj vratar Jarosinski obranivši čak tri penala. Pogađajte tko je zabio moj peti penal za pobjedu! Naravno, ponovno Rekdal. U sljedećem krugu očekuje me susret s drugoligašem Mjøndalenom, kojeg sam prošle sezone jednom dobio, a jednom je utakmica završila neodlučenim rezultatom.

Evo i statistike svih igrača koji su nastupilu tijekom ove polusezone. Unatoč velikom broju primljenih pogodaka, vrhunsku polusezonu iza sebe ima Šime Gregov koji je u ligi najbolji u čak tri statističke kategorije! Vrlo dobar bio je i njegov partner Rebin Sulaka. Stvarno mi nije baš jasno kako sam uspio primiti toliko golova kraj njih dvojice. Odlična je i napadačka trojka Younes Namli - Kevin Beugre - Håkon Rekdal koji su kombinirano zabili sedamnaest golova te upisali dvanaest asistencija. Nažalost, Rekdal će gotovo sigurno napustiti klub tijekom sljedećeg prijelaznog roka jer se mnogi klubovi iz Liga 5 zanimaju za njega, a već sam dobio i neke ponude koje sam odbio, a nakon kojih se on počeo žaliti. Ne bih ga volio prodati jer financije više nisu u kritičnom stanju, budući da ne trošim previše na plaće, a solidno zarađujem od prodanih ulaznica.

To bi bilo sve od ovog reporta. Pratite, komentirajte, svi prijedlozi su dobrodošli. Sljedeći report bit će na kraju sezone.  hi

Offline villa7

• Postala sam tedka jedmog malog amdjela
  • Trener
  • *
« Odgovori #7 u: 30.04.2017, 19:10:41 »
Odlično je ovo. Samo se nadam da češ ostat u ligi, sljedeća sezona će biti lakša. Što se tiče Hakdala, njega bi pustio, al ne za siću, a moglo bi se već naći i bolja zamjena.
Ubio si Dinamov ponos, ukaljao mu sveto ime, sad imaš pune džepove, a prazne tribine.

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #8 u: 07.05.2017, 11:50:23 »

Hamarkameratene
Kraj sezone 2018.

Sezona je završila. Budući da pišem report, znači da nisam ispao iz lige. Na kraju, sezona je ispala fantastično. Izborio sam ostanak u ligi, osvojio prvi trofej, a sljedeće godine igrat će se i Europa. Ne može bolje.

Tijekom ljeta došlo je do nekih promjena u ekipi. Nažalost, dva najbolja igrača: Håkon Rekdal i Markus Solbakken napustili su klub te otišli za sveukupno 1,8 milijuna eura (Rekdal 1,1 milijun, Solbakken 700 tisuća) u Rennes, odnosno Newcastle. Zamjenu za Solbakkena pronašao sam u Robinu Raschu. Nažalost, na toj poziciji stabilizirao se junior Brekke pa Rasch nije dobio priliku. Budući da sam imao dva strana golmana koji nisu bili HG u Norveškoj, riješio sam se jednog, a umjesto njega doveo Andersa Kristiansena koji nije imao polusezonu za pamćenje.

Tijekom kratke ljetne pauze, organizirao sam tri utakmice koje je uspješno odradio asistent.

Ni nastavak ligaške sezone nije dobro počeo. U prve tri utakmice osvojio sam tek jedan bod, ali pobjedom protiv Aalesundsa, dolazim na bod do trinaestog mjesta i sigurnog ostanka u ligi. U sljedeće tri veoma teške utakmice osvojio sam dva vrlo važna boda, da bi potom u sljedeća dva susreta protiv glavnih konkurenata, Haugesunda i Kristiansunda, stigao do dvije iznimno važne pobjede. Te dvije utakmice vjerojatno su prelomile sezonu jer se nakon njih više nisam nalazio u zoni ispadanja sve do samog kraja. Vrlo je važna bila domaća pobjeda protiv Rosenborga, ali činilo se da će sve to pasti u vodu nakon poraza protiv Vålerenge, a nakon toga i Strømsgodseta. Bilo je još šest kola do kraja, šest utakmica protiv protivnika koje sam bez problema mogao dobiti, ali i izgubiti. Srećom, već u prve četiri utakmice uspio sam izboriti ostanak tako da sam posljednje dvije igrao tek toliko da pokušam izboriti što višu poziciju i što veću nagradu. U te četiri utakmice remizirao sam s Vikingom, konačno pobijedio Egersunds, upisao i drugu pobjedu protiv Sogndala, a za kraj, ostanak izborio minimalnom pobjedom protiv Stabæka.

Već znate da sam do polusezone prošao tri kruga u kupu. U četvrtoj rundi čekao me susret protiv drugoligaša Mjøndalena. Bila je to posljednja Rekdalova utakmica za klub te je odlučio sve riješiti sam i, prije nego ode, odvesti klub u četvrtfinale kupa. Tamo me ždrijeb spojio s trećeligašem, Altom. Očekivao sam vrlo laganu pobjedu, ali morao sam strepiti sve do zadnje sekunde. U polufinalu trebao sam čekati boljeg iz susreta Rosenborga i Fredrikstada. Bilo je očito da mi FM olakšava put do finala te Fredrikstad uspijeva proći u polufinale, gdje je zabljesnuo Brekke i s dva gola odveo me u finale! Drugo polufinale bilo je Kristiansund - Molde. Ponovno imam puno sreće te Kristiansund dolazi do finala. Meni je prvenstvo završilo ranije nego njima jer su morali u plaoff za prvu ligu te su nekoliko dana prije finala imali uzvrat tog playoffa. Vjerojatno je i to dosta utjecalo na konačni rezultat. U cijeloj utakmici bila je tek jedna prilika za Kristiansund, ali Lukasz Jarosinski je i to obranio te je nakon 120 minuta rezultat bio 0:0. U četiri serije raspucavanja, moji igrači zabili su sva četiri penala, dok je Kristiansundovim igračima dva penala skinuo Jarosinski i doveo me do prvog trofeja, a i drugog pretkola Europske lige!

Ovo je momčad koja je stigla do ovog povijesnog uspjeha, prvog većeg osvojenog trofeja te izborenog ostanka u ligi. Izdvojit ću nekoliko igrača koji su bili vrlo važni u ovom pothvatu. Tu je najbolji strijelac Kevin Beugre s trinaest pogodaka, a ujedno i drugi asistent sa čak sedam asistencija. U rubrici asistencija, vodeći je Danac Younes Namli sa devet asistencija, a uostalom, upisao je i šest pogodaka. Namli je, očekivano, bio veliko pojačanje ove sezone. Odličnu poolusezonu odigrao je i Oliver Nysveen koji je zamijenio Rekdala te upisao čak četiri pogotka i pet asistencija. Zatim tu je i Simen Nordli koji je u klubu još od prve sezone te mi je jedan od najdražih igrača u momčadi. Osim Nordlija, moram spomenuti i njegovog partnera u veznom redu, Mathiasa Brekkea koji je u prvu momčad upao nakon odlaska Solbakkena, a jednom kad je ušao među prvih jedanaest, više nije izlazio. Brekke je najveći talent kojeg imam u ekipi i odlično napreduje. Stvarno fenomenalnu sezonu odigrao je Iračanin Rebin Sulaka koji jje držao cijelu zadnju liniju te čak postigao i tri pogotka. Za kraj, kako bi to bilo da ne izdvojim najzaslužnijeg igrača za osvajanje kupa, vratara Lukasza Jarosinskog koji će, unatoč svemu, nažalost napustiti klub jer mi zauzima mjesto za "stranca" koji će mi sigurno trebati za Europu sljedeće sezone.

Tijekom duge pauze koja slijedi, sigurno će doći do nekih promjena. Jarosinski sigurno odlazi. S njim odlaze i Yabre te Brlečić, a vrlo vjerojatno i Hagen, Solberg i Rise. Ako dođu neke dobre ponude, mogli bi otići Namli te Beugre, možda čak i Semou. Beugrea bih vrlo rado htio prodati jer nije konstantan, a to će mi svakako trebati sljedeće sezone. Sada su i financije u velikom plusu te će tu biti dovoljno novca za transfere.

To bi bilo sve od ovog reporta. Pratite, komentirajte, svi prijedlozi su dobrodošli. Sljedeći report bit će pred početak sezone.  hi

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #9 u: 23.05.2017, 18:34:24 »

Hamarkameratene
Polusezona 2019.

Još jedna polusezona je iza mene, nisam imao vremena pisati report prije samog početka sezone jer nisam baš ni igrao FM, odigrao bih tek utakmicu - dvije i izašao. Polako sve sjeda na svoje mjesto. Pomalo neočekivano već ove sezone krenuo sam u lov na naslov prvaka Norveške i trenutno sam na vrlo dobrom putu ka ostvarenju tog cilja. Transferima sam prezadovoljan.
Promijenio sam gotovo čitavu ekipu te sam očekivao da će im trebati neko vrijeme za prilagodbu, ali ispostavilo se da to neće biti tako. Osim toga, početkom godine preuzeo sam i reprezentaciju Norveške, ali o tim rezultatima ću na kraju godine, budući da sam zasad odigrao tek dvije utakmice.

Na kraju prošle godine čak su šestorica igrača, koji su bili vrlo važne karike kluba u protekle tri sezone, napustili klub. Jednostavno više nisu dovoljno kvalitetni za ostvarivanje ciljeva koje sam si postavio. Jedini igrač koji se još tu mogao uklopiti je Lukasz Jarosinski, ali on je pušten jer sam htio osloboditi još jedno mjesto za "stranca", a i želim na vratima imati domaćeg igrača.
Odmah po završetku prošle sezone krenuo sam u potragu za igračima koji bi mogli biti ona prava pojačanja za ovu sezonu te donijeti napredak u igri. Prošao sam gotovo cijelu Europu i većinom se bazirao na igračima kojima su istekli ugovori u šestom mjesecu prošle godine te igračima koji su ili porijeklom Skandinavci ili su tamo igrali. Tako je prvo pojačanje bio 19-ogodišnji Islanđanin Arnar Freyr Kjartansson. Igrač koji je već sada među najboljim stoperima lige, a doveden je besplatno. Nakon njega, besplatno je doveden i Elba Rashani, donedavni igrač Rosenborga koji dolazi iz Kosova, ali je HG u Norveškoj tako da je bio prvi na listi želja za lijevo krilo. Prvi igrač doveden za neku odštetu je backup za desnog beka, Edvard Race. Doveden je za 75 tisuća eura iz Stabæka. Sljedeći tjedan doveo sam još jednog Islanđanina s velikim potencijalom. Međutim ovog sam morao platiti 200 tisuća eura uz plaću od 15 tisuća eura mjesečno. Bio je to Stefán Þór Magnússon. Trebao je biti prva špica kluba, ali do kraja prijelaznog roka stigao je još jedan napadač koji čvrsto drži svoju poziciju u prvih 11. Do kraja mjeseca stigla su još tri igrača, a otišao jedan.
Prvi pristigli bio je Anders Gundersen, vratar koji je doveden kao backup Kristiansenu. Isti dan stiglo je jedno od najvažnijih pojačanja, lijevi bek iz Grčke, Giorgos Kyriakopoulos koji zasad pruža vrhunske partije u dresu HamKama. Posljednje pojačanje ovog mjeseca bio je Portugalac Zé Serrão. Doveden je samo zbog toga jer ima sasvim solidan potencijal. Nakon svih tih dolazaka, stigao je trenutak i za jedan odlazak. U Club Brugge je, za 875 tisuća eura, otišao Simen Nordli koji je prošlu sezonu odigrao odlično, ali ove je želio napustiti klub. Samo nekoliko dana kasnije, iz Kopenhagena u Hamar, doletio je Bashkim Kadrii. Trebao je biti u rotaciji s Rashanijem, ali budući da se na pripremama ozlijedio, a Rashani igra u odličnoj formi, nije se uspio izboriti za mjesto u momčadi. Nakon dolaska Kadriija, klub je napustio Ali Yasar, budući da se nije iskazao prošle sezone, nije bilo smisla da bezveze zauzima WB. Po odlasku Simena Nordlija, bacio sam se u potragu za norveškim playmakerom, a takvog sam pronašao u Markusu Solbakkenu koji se nije snašao u Newcastleu te je vraćen u HamKam za 850 tisuća eura. Sljedeće pojačanje bilo je totalno neplanirano. Za 35 tisuća eura doveo sam Magnara Ødegaarda. Slučajno sam ga pronašao tražeći playa, a budući da je prema skautovim izvještajima bio bolji od ostalih stopera koje sam imao u ekipi, morao sam ga dovesti. Ispostavilo se da je to bio odličan potez. U isto vrijeme odvijala se velika borba  za dovođenjem Thomasa Elsebutangena, odličnim norveškim napadačem koji je želio napustiti Valerengu budući da je ispala iz lige. Na sreću u toj sam borbi pobjedu odnio ja te za 650 tisuća eura odradio nabolji posao u ovom prijelaznom roku. Do kraja mjeseca doveo sam još jednog Islanđanina Atlija Viðara Kristjánssona koji je dalje proslijeđen na posudbu u Kristiansund. Mislio sam da je to sve za ovaj prijelazni rok, ali došlo je do problema kada je Oliver Nysveen postao gladan trofeja te zaželio odlazak iz kluba. Otišao je u Molde za 450 tisuća eura. Umjesto njega, za istu cijenu, doveden je Martin Sivertsen iz Tromsøa. Ista cijena, ali Sivertsen prema ocjenama djeluje mnogo bolji. Nakon toga, bio sam potpuno siguran da više neće biti promjena u ekipi, ali ponovno sam se prevario. Rosenborg, Molde i još neki klubovi krenuli su u lov na stopera Kristoffera Haya. Jednostavno nisam mogao dopustiti da ode u neki od tih klubova te je još 325 tisuća eura bilo potrošeno, ali nadam se da će se višestruko isplatiti.

Nakon trinaest odigranih ligaških kola, ostvario sam čak deset pobjeda uz jedan remi i dva poraza. Sve zasad ide bez ikakve greške. Ispred drugoplasiranih imam čak sedam bodova prednosti te vjerujem da to neću ispustiti do kraja sezone. Sve ovo započelo je dvjema laganim pobjedama protiv Kristiansunda i Sogndala. Odlična forma nastavila se i protiv Sandnes Ulfa te Egersundsa, gdje sam ostvario i najveću pobjedu. Nakon toga uslijedila je nešto neuvjerljivija pobjeda protiv Jerva, ali bodovi se pišu. Nakon Jerva,
uslijedio je veliki preokret protiv Oddsa za održavanje stopostotnog učinka. Taj niz se, nažalost, nesretno prekida protiv Rosenborga, gdje doživljavam prvi ovosezonski poraz. Nakon poraza, stigao je i prvi remi kod Moldea, ali tim bodom mogu biti zadovoljan. Na pobjedničke staze vraća me Elsebutangen dvjema sjajnim partijama protiv Tromsøa te Stabæka.
U pobjedničkom tonu nastavljam i protiv Branna te Vikinga, ali FM se pobrinuo da isto ne učinim i protiv Haugesunda te tako ovu polusezonu zatvorim drugim porazom.

Prva utakmica sezone donijela je borbu za prvi ovosezonski trofej. Bila je to utakmica superkupa protiv Moldea. Bila je to čvrsta utakmica bez puno prilika s obje strane, a na kraju, uz puno sreće, trofej je otišao put Hamara. U obranu naslova kupa krenuo sam protiv niželigaša Kolstada.
Bio sam bolji cijelu utakmicu, ali do pobjede sam došao pred samim krajem susreta kada Sivertsen zabija za pobjedu. I sljedeće kolo donijelo mi je susret protiv niželigaša. Ovog puta bio je to Grorud. Vrlo ranim pogotkom došao sam do vodstva koje sam do kraja samo utrostručio i plasirao se u sljedeći krug, gdje me čekala nešto teža prepreka. Ždrijeb mi je ovaj put dodijelio prvoligaša, i to ne bilo koga, već jednog od glavnih konkurenata za naslov prvaka, Lillestrøm. Međutim i ta je prepreka uspješno svladana te sam se plasirao u četvrti krug natjecanja, gdje me čeka susret sa Startom.

Najbolji strijelci

1. Thomas Elsebutangen - 12 pogodaka
2. Elba Rashani - 4 pogotka
3. Mathias Brekke - 4 pogotka
Najviše asistencija

1. Elba Rashani - 7 asistencija
2. Thomas Elsebutangen - 5 asistencija
3. Giorgos Kyriakopoulos - 4 asistencija
Najviše PoM

Najveći AvR

To bi bilo sve od ovog reporta. Nadam se da pratite ovu karijeru jer mi nema smisla pisati reporte ako se ne prati. Sljedeći report bit će na kraju sezone.  hi
« Zadnja izmjena: 23.05.2017, 20:51:54 od llatin »

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #10 u: 25.05.2017, 19:10:28 »

Hamarkameratene
Kraj sezone 2019.

Stigao je kraj još jednoj sezoni, najuspješnijoj dosad. Osvojen je prvi veliki trofej, a i Europa je upoznala tko smo. Ostaje tek žal što se nije osvojio i treći domaći trofej, ali možda bi to bilo previše za tek četvrtu sezonu.

Na polovici sezone došlo je do tek jedne promjene u ekipi. Zbog teške ozljede jednog od najboljih igrača, Elbe Rashanija, bio sam primoran dovesti neku zamjenu. Budući da mi je ta zamjena trebala samo za ovu drugu polovicu sezone, odlučio sam dovesti nekoga na posudbu. Čovjek koji mi je prvi pao napamet bio je Håkon Rekdal.
Srećom, on je u Rennesu bio na Loan List, tako da nije bilo problema s njegovim dovođenjem. Ni odlazaka nije bilo puno više nego dolazaka. Iz kluba su otišla trojica igrača, od kojih jedan samo na posudbu. Prvi je otišao Mansour Gueye. Svoju sreću otišao je tražiti u Bjelorusiju, u Viciebsk. Njegov je ugovor ovdje ionako isticao na kraju sezone pa je i ovih 10 tisuća eura bilo dobar ulov. Sljedeći igrač koji je otišao,  bio je Zé Serrão. Poslan je na posudbu u trećeligaša Notodden FK. Posljednji transfer koji se dogodio, bio je potpuno neplaniran. Stigla je jedna slaba ponuda Sogndala za Edvarda Racea. Krenuo sam se bezveze cjenkati s njima neočekujući da bih mogao dobiti neku pristojnu cifru za njega. Na kraju smo se pronašli na, za mene, prihvatljivih 140 tisuća eura te je tako došlo i do posljednjeg transfera ove sezone.

Unatoč tome što su nam mediji davali male šanse da ćemo osvojiti prvenstvo (nije da ja jesam), to nam je uspjelo već u drugoj prvoligaškoj sezoni. Zasad imamo stopostotan učinak, u svakoj sezoni padne barem jedan trofej, ove već dva (liga+superkup). Stvarno sjajna sezona, ali zamalo je cjelogodišnji rad pao u vodu u posljednjem kolu. Sve sreća da FM nije ispao toliko smeće jer tko zna što bi bilo s ovom karijerom da sam ostao bez naslova. Sve se nastavilo odlično. Odmah u prvoj utakmici nastavka riješili smo se jednog od konkurenata. Iako je Lillestrøm poveo sa čak 2:0 u prvih pola sata, nismo se predali te Elba Rashani i Markus Solbakken utakmicu vraćaju u egal. Ja sam bio zadovoljan tim rezultatom i na kraju izmjenama zadržavam vrijeme. Tako pred sam kraj utakmice ubacujem u igru Rebina Sulaku koji u posljednjim trenucima utakmice zabija pobjednički gol te nas dovodi do itekako važna tri boda. Odličnim igrama Elbe Rashanija u nastavku sezone dolazimo do pobjeda i u sljedeće dvije utakmice protiv Strømsgodseta te Kristiansunda. Nakon toga uslijedio je i treći poraz ove sezone. Rani crveni karton Semoua nije se previše osjetio na terenu te smo imali inicijativu, ali Sogndal je zabijao golove. Na pobjedničke staze vratili smo se protiv Sandnes Ulfa koji se tada nalazio na visokom četvrtom mjesto. Istim tempom nastavili smo i protiv Jerva, ali već u sljedećoj utakmici doživljavamo novi kiks remijem protiv Egersundsa. U sljedećem kolu potpuno smo eksplodirali na gostovanju kod Rosenborga čime smo se riješili još jednog konkurenta za javnost. Međutim ostao je još protivnik, Molde, a oni su nam nakon remija s Oddsom stigli na samo četiri boda zaostatka pred utakmicu s njima. I treći međusobni susret bio je bez velikog broja pogodaka. Meni je odgovarao i remi, ali kad se već igralo na mojem terenu, nadam sam se pobjedi, što sam i ostvario pogotkom Elsebutangena. Pobjedama smo nastavili i u sljedeća tri kola protiv Stabæka, Tromsøa te Branna, što je bilo dovoljno da se pred posljednja četiri kola odvojimo na čak deset bodova. Uvjeren da sam već osvojio naslov, u sljedeće dvije utakmice protiv Haugesunda i Vikinga krenuo sam u dosta izmiješanom sastavu što mi je donijelo dva poraza i laganu paniku pred posljednja dva kola. Protiv Strømsgodseta morao sam krenuti u najjačem sastavu, ali to je bilo dovoljno za remi, što me dovelo u situaciju da mi je Molde stigao na samo dva boda zaostatka, a s boljom gol-razlikom te mi je u slučaju njihove pobjede jedino moja pobjeda dovoljna za naslov. Srećom, i ovaj put bio sam bolji od Lillestrøma, a i Molde je izgubio od Rosenborga pa sam sezonu zaključio s +5 ispred Moldea.

Nažalost nisam uspio obraniti naslov pobjednika kupa. Vrlo nesretno ispao sam već u četvrtom krugu od drugoligaša Starta, a kup je na kraju osvojio Sogndal.

U ovom drugom dijelu sezone stiglo je vrijeme za naš prvi nastup na europskoj sceni, u Europskoj ligi. Kao osvajači kupa svoj smo put započeli u drugom pretkolu, a ni tamo nismo bili nositelji što je dodatno otežalo posao. Usprkos tome odradili smo odličan posao, stigli do skupina i tamo skinuli prvi veliki skalp. Taj put krenuo je preko finskog HJK Helsinkija. Ždrijeb je odlučio da prvu utakmicu igramo na domaćem terenu, a tamo mi je jedini cilj bio održati svoju mrežu netaknutom. Uspio sam u tom naumu i minimalnom pobjedom stigao sam vrlo blizu prolasku u treće pretkolo. U uzvrat sam ušao s potpuno drukčijim ciljem, pod svaku cijenu morao sam zabiti gol jer bi za svaki moj HJK morao zabiti barem dva više. Nažalost sve to nije krenulo kako sam htio te je HJK zabio prvi. Ipak, Elsebutangen se pobrinuo da ne bude većih problema te je ubrzo zabio. Rezultat se nije mijenjao gotovo do samog kraja kada Magnusson zabija za vodstvo, ali HJK na kraju ipak uspijeva izvući remi koji im ipak nije bio dovoljan ni za što. Budući da, naravno, ni u trećem pretkolu nisam bio nositelj, čekao me još jedan težak posao na putu do cilja, skupina Europske lige. Ždrijeb mi je dodijelio ukrajinsku Oleksandriyu, a prvu susret opet se igrao u Norveškoj. U vrlo čvrstoj utakmici, sretno sam stigao do prvog gola, ali ubrzo i ostao bez Elbe Rashanija kojem je slomljena noga. Rezultat je ostao isti sve do 85. minute kada Elsebutangen povisuje vodstvo, a samo dvije minute kasnije i postavlja konačan rezultat utakmice.. U uzvratu su Ukrajinci bacili sve karte u napad, ali to im je bilo dovoljno tek za 2:0 pobjedu što je bilo premalo za njihov prolaz. Meni je već i ovaj uspjeh bio dovoljan. Kao nenositelj stigao sam do sve do playoffa, prošao dva vrlo teška suparnika, ali ni to nije bio kraj. U playoffu mogao sam dobiti Romu, Southampton ili Saint Etienne. Tri vjerojatno najteža protivnika u cijelom playoffu Europske lige. Već prije samog ždrijeba mislio sam kako nema apsolutno nikakve šanse da u dvomeču s bilo kojim od ta tri kluba da ću uspjeti izvući ni remi, a kamoli proći. Sreća u nesreći bila je ta da sam od ta tri moguća suparnika, izvukao onog najlakšeg, Francuze. Već prva utakmica u Francuskoj nagovijestila je da bi se moglo dogoditi iznenađenje. Već na samom početku utakmice Thomas Elsebutangen zabija za vodstvo, ali vrlo brzo nakon toga, Saint-Etienne u dvije minute dolazi do preokreta, a taj rezultat nije se mijenjao do samog kraja. U uzvratu Elsebutangen je uzeo stvari u svoje ruke i dvama pogocima donio je skupine Europske lige već u prvoj sezoni u kojoj nastupamo u Europi. Koliko sam sreće imao u pretkolima, toliko nisam u ždrijebu skupina. Dobio sam vrlo tešku skupinu koju su, uz mene, činili Dinamo, Lazio i Zenit. Računao sam da je Lazio ipak prejak za sve nas ostale te da ću prolazak morati pokušati izboriti preko Dinama i Zenita. Nažalost, svi ti planovi pali su u vodu već u prvom kolu kada me na mojem terenu porazio Dinamo. Drugo kolo donijelo mi je nastup na rimskom Olimpicu protiv Lazija. U utakmicu sam krenuo bez ikakvih očekivanja, jedini cilj bio je ne izgubiti previše. Na kraju, pogotkom Kyriakopoulosa, dolazim do minimalne pobjede, a nadao sam se time i borbi za prolaz. Šanse za prolaz pale su nakon prvog poraza od Zenita, a potpuno su nestale i drugim. Dva tjedna nakon zadnje ligaške utakmice očekivala su me još dva susreta protiv Dinama i Lazija u kojima sam upisao dva nova poraza. Sve u svemu, na kraju je i ovo bio vrhunski rezultat.

GK : Anders Kristiansen, Anders Gundersen
DR: Valentin Creţu
DC: Magnar Ødegaard, Arnar Freyr Kjartansson, Rebin Sulaka, Kristoffer Hay, Šime Gregov
DL: Giorgos Kyriakopoulos, John Anders Rise
DM: Franck Semou, Daniel Raade Olsen
MC: Mathias Brekke, Markus Solbakken, Rino Falk Larsen, Robin Rasch
AMR: Younes Namli, Martin Sivertsen
AML: Elba Rashani, Baskim Kadrii, Håkon Rekdal
ST: Thomas Elsebutangen, Stefán Þór Magnússon, Kevin Beugre

Ove sezone istaknuo se velik broj igrača, a opet s druge strane, dosta njih nije ni dobilo pravu priliku kao na primjer Gundersen, Falk Larsen, Rasch, Beugre te Gregov. Daniel Raade Olsen i Mathias Brekke, jedina su dva igrača koje sam dobio kroz Youth Intake te ih forsiram što više mogu, a zasad odlično napreduju, pogotovo Brekke koji je postao jedan od ključnih igrača. Nadam se da ću do početka sljedeće sezone prodati sve ove igrače koje nisam koristio, osim Gundersena kojeg i dalje trebam kao backup golmana. Postoji mogućnost da se riješim i njega pa da Kristiansen postane backupom ukoliko uspijem pronaći nekog boljeg golmana. Nadam se da ću prodati još Francka Semoua jer na njegovoj poziciji ionako forsiram Raade Olsena, a postoje velike šanse da klub napuste Kjartansson, Brekke i Elsebutangen za koje se zanimaju razni klubovi iz Liga 5.

Najbolji strijelci

1. Thomas Elsebutangen - 29 pogodaka
2. Elba Rashani - 9 pogotka
3. Younes Namli - 7 pogotka
Najviše asistencija

1. Mathias Brekke - 10 asistencija
2. Elba Rashani - 9 asistencija
3. Younes Namli - 7 asistencija
Najviše PoM

Najveći AvR

Vrlo je važno da su financije sada u odličnom stanju te sam stoga polako počeo unaprjeđivati objekte.

U prvoj sezoni kao izbornik Norveške nisam uspio napraviti ništa posebno, zasad. U svojoj povijesti Norveška se samo jednom uspjela kvalificirati na Europsko, a triput na Svjetsko prvenstvo. Trenutno sam još uvijek u igri za plasman na drugo Europsko prvenstvo sljedeće godine. U kvalifikacijama za to EP morao sam igrati sa Španjolskom, Švedskom, Kazahstanom i Estonijom. Vrlo nezgodna grupa u kojoj sam, uz samo mrvicu sreće, mogao proći kao jedna od prve dvije reprezentacije, ali to mi nije uspjelo. Krenuo sam dominantnom pobjedom protiv Kazahstana, ali već u sljedećem susretu protiv Estonije gubim dva važna boda budući da je i Švedska pobijedila Španjolsku. U sljedećoj reprezentativnoj stanci čekala su me dva susreta sa Švedskom. U prvom sam susretu veoma nesretno izgubio barem jedan bod koji mi na kraju ne bi ništa značio, ali tko zna kako bi se odvijale ostale utakmice. U drugom sam im susretu uzvratio za taj poraz, ali da bih imao šanse za plasman na EP trebao mi je barem neki bod u dvije utakmice sa Španjolskom te pobjede protiv Kazahstana i Estonije. Najbolja šansa za osvajanje tog boda protiv Španjolaca bila je u sljedećem kolu kada su gostovali u Norveškoj, ali Španjolci su jednostavno bili prejaki. Nakon Španjolaca, ponovno sam pobijedio Kazahstance, ali i ponovno kiksao protiv Estonaca i izgubio svaku nadu za kvalificiranje. Posljednja utakmica protiv Španjolaca bila je tek revijalna. Sada me u trećem mjesecu očekuje playoff za plasman na EP, a u polufinalu igram protiv Turske.

To bi bilo sve od ovog reporta. Pratite, komentirajte, svi prijedlozi su dobrodošli. Sljedeći report bit će nakon predsezone ili polusezone.  hi

Offline villa7

• Postala sam tedka jedmog malog amdjela
  • Trener
  • *
« Odgovori #11 u: 27.05.2017, 06:50:47 »
Naslov prvaka je tu, u Europi odlično odigrano. Sada s treba dobro pojačat za LP. Nadam se da ćeš uspjet ući u skupine.
Ubio si Dinamov ponos, ukaljao mu sveto ime, sad imaš pune džepove, a prazne tribine.

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #12 u: 27.05.2017, 15:11:35 »

Hamarkameratene
Polusezona 2020.

Vrijeme je za novi report. Stigao sam do polusezone. Zasad sve ide kako bi i trebalo, jedan trofej je osvojen, a u igri smo i za preostala dva, dok me uskoro očekuje i nastup u Ligi prvaka. Pa da krenem...

Nisam imao namjera praviti neke ogromne promjene u ekipi za ovu sezonu, mislio sam se tek pojačati na poziciji defenzivnog veznog jer nisam bio zadovoljan igrama Francka Semoua u proteklim sezonama, a on je na kraju, barem za ovu sezonu, napustio klub. Međutim dvije stvari promijenile su sve. Prva je bila prodaja dvojice vrlo važnih igrača iz prošle sezone, meni najdražeg igrača, Mathiasa Brekkea, kojeg je kupila Valencia za 6,5 milijuna eura uz klauzulu da ću dobiti 50% profita od sljedeće prodaje za koju vjerujem da će biti velika, te Arnara Freyra Kjartanssona koji je otišao u Leicester za 2,2 milijuna eura te istu klauzulu kao i kod Brekkea. Nažalost, prvi dojmovi su da tu neće biti dodatne zarade. Drugi razlog velikog broja dolazaka bila je mogućnost da prilično jeftino dovedem igrače koji su dosta kvalitetniji od onih koje trenutno imam u klubu. Prvo pojačanje bio je Morten Skoglund, 19-ogodišnji regen, inače desni bek kojeg sam pratio cijelu drugu polovicu prošle godine i na kraju odlučio da ga moram dovesti. Srećom Tromsø je ispao iz lige pa mu ni cijena nije bila previsoka, 425 tisuća eura. Dva dana kasnije u Hamar su stigla još dva igrača, potpuno neplanirano, ali ovakve prilike se ne propuštaju. Bili su to Sondre Rossbach i Håkon Rekdal. Prvi je inače rezervni reprezentativni vratar, prilično je kvalitetniji od Kristiansena, a uz to sam, za 750 tisuća eura, oslabio Odds. Rekao sam već da želim da mi vratar bude domaći igrač, a Rossbach ima samo 24 godine tako da ovo smatram odličnim poslom. Uz njega, ponovno je vraćen Rekdal koji je prošlu sezonu bio tu na posudbi, a prije dvije je prodan u Rennes za 1,1 milijun eura. Sad je vraćen za 200 tisuća više, ali 100 tisuća sam dobio natrag zbog klauzule. Ipak, malo sam preplatio igrača koji mi zasad igra samo u kupu. Sljedeći je, za 400 tisuća eura, doveden još jedan domaći regen, John-Magnus Ludvigsen, koji je odmah poslan na posudbu u Gefle jer kraj Magnussona i Elsebutangena nema mjesta za njega. Očekujem da ću sada na polovici ili na kraju sezone prodati barem jednog od te dvojice pa će Ludvigsen dobiti priliku pokazati što zna. Nakon Ludvigsena, sljedeće pristiglo pojačanje bio je Felix Horn Myhre, defenzivni vezni koji je trebao zauzeti mjesto Francka Semoua, ili barem biti s njim u rotaciji. Plaćen je Vålerengi 150 tisuća eura, a svoj posao odrađuje sasvim korektno. Odlaskom Kjartanssona ostao sam kratak na poziciji stopera. Stoga sam prošao cijelu Norvešku, a i Skandinaviju, u potrazi za njegovom zamjenom. Pronašao sam priličan broj igrača, ali prva dvojica na toj listi bio je stoperski par Moldea, Jakob Glesnes i Andreas Hanche-Olsen. Nažalost, Glesnes nije bio zainteresiran za dolazak pa je izbor pao Hanche-Olsena. Ni on nije bio skup te je plaćen samo 210 tisuća eura. Zasad se čini kao dobra investicija. Nakon što sam našao zamjenu za Kjartanssona, trebala mi je zamjena i za Brekkea, jedan box-to-box vezni, ali da bude jak u skoku. Pojačanje sam ponovno našao u dvorištu rivala, Rosenborga. Tako sam za 300 tisuća eura doveo Mariusa Lundema, a zasad djeluje kao najbolje pojačanje ove sezone. Nakon što se i to razriješilo, stiglo je još jedno pojačanje, Arijan Ademi, novi defenzivni vezni koji je iz ekipe izbacio Francka Semoua. Platio sam ga samo 14 tisuća eura, ali uz dosta veliku plaću. Do kraja prijelaznog roka stigli su još Inge André Jenssen, koji je odmah poslan dalje na posudbu, te Martin Samuelsen kao backup u slučaju velikog broja ozljeda. Unatoč tom velikom broju dovedenih igrača, ove su dvije prodaje dovele financije
na zavidnu razinu.

Stanje na tablici nakon 11. kola je zadovoljavajuće. Nismo toliko uvjerljivi kao prošlu sezonu, ali opet se nalazimo na samom vrhu. Ove brojne promjene utjecale su na rezultate te smo već upisali tri poraza, ali sva sreća da je liga ove sezone veoma izjednačena pa smo mi ti koji vodimo kolonu. Sezona je otvorena prilično dobro. Na krilima Lundema došli smo do dvije pobjede protiv Kristiansunda i nama uvijek neugodnog Egersundsa. Već u trećem kolu doživljavamo prvi poraz na gostovanju kod Sogndala. Nezaslužen poraz, ali okej. Poraženi smo i u sljedećoj utakmici kada nam je u goste stigao Jerv. Ovaj put poraz je stigao potpuno zasluženo. Da stvar bude gora, u sljedećem kolu gostovali smo kod Sarpsborga koji je imao sve četiri pobjede, među kojima su pobijedili oba protivnika koji su mene porazili. Srećom, Ademi i Magnusson odlučili su da je bilo dosta zajebancije te smo petardom pokazali da nas se još uvijek ne treba otpisati. U sljedeća dva kola se u Hamaru nisu baš najbolje proveli ni Vålerenga, ni Brann te su ispraćeni s po tri komada u svojim mrežama. Da ovo ne bi bilo prelagano, pobrinuo se FM protiv Stabæka, gdje nepotrebno gubim važne bodove. U sljedećem kolu trebao sam dočekati Sandnes Ulf koji u prvih devet kola nije osvojio nijedan bod! Znao sam da će to biti teška utakmica, čak sam očekivao da bi odjednom baš protiv mene mogli proigrati, što se i dogodilo, ali FM ipak nije bio toliko smeće te sam odnio sva tri boda. Predzadnja utakmica bila je vrlo važna, igrao sam protiv Haugesunda koji nije u najboljoj formi, ali svejedno je u tom trenutku imao tek  jedan poraz. Veoma teško, a i sretno, došao sam do vrlo važne pobjede i zauzeo vodeću poziciju. Vrlo sam teško došao i do pobjede protiv Lillestrøma, gdje me spasio Rossbach, obranivši jedanaesterac.

I ova sezona započela je utakmicom za prvi ovosezonski trofej, utakmicom superkupa. Ove sezone igrao sam protiv prošlogodišnjeg osvajača kupa, Sogndala. Očekivao sam jednu tešku utakmicu, gdje bi detalji mogli odlučivati jer sam igrao bez nekoliko igrača koji su trebali biti glavni u ovoj ekipi. Unatoč njihovoj odsutnosti, dominirali smo cijelu utakmicu, ali Sogndal je zabio dva gola iz dva udarca u okvir i došao blizu produžetaka, ali ipak samo blizu. U kupu su dosad odigrana tri kruga, a u sva tri igrao sam protiv nekih niželigaša s rezervnom ekipom. Prvi od njih bio je Nesodden. Vrlo teška utakmica, nikako nismo mogli postići pogodak, ali samo nekoliko sekundi nakon što je ušao, Magnusson je to uspio, ubrzo smo zabili još jednog te prošli dalje. Tamo nas je čekao FK Senja. Da ne bi bilo problema, pobrinuli su se Elsebutangen i Rekdal koji su zabili po tri pogotka te time omogućili prolaz dalje. Ni treći krug nije ponudio ozbiljnog protivnika, ždrijeb nam je dodijelio Hasle-Løren. Ovog puta Elsebutangen je sam morao uzeti stvari u svoje ruke i osigurati prolaz dalje, gdje nas čeka drugoligaš Aalesund.

Ove sezone kao najbolji pojedinac na polovici sezone izdvaja se tek Elba Rashani koji je u odličnoj formi i vuče cijelu ekipu. Elsebutangen je ponovno u vrhu ljestvice strijelaca,
ali tih šest golova zabio je u tek tri utakmice, dok je u ostalima promašio veliki broj prilika. Magnussonov problem je isti, nije konstantan, ali dobio je više prilike zbog Elsebutangenove ozljede tijekom priprema. Odlične partije ponovno pruža i Markus Solbakken koji se, uz Rashanija, najviše izdvaja od ostatka ekipe. Hay i Hanche-Olsen čine najbolji stoperski par lige sa samo devet primljenih pogodaka, ali tu im je dosta pomogao i Rossbach. Marius Lundemo zabljesnuo je na početku sezone, ali onda malo stao. Međutim čini se da bi se mogao vratiti natrag na tu razinu vrlo brzo. Osim onih dovedenih igrača, svoju priliku da zaigraju za prvu momčad, dočekali su junior Are Mjelde i Atli Viðar Kristjánsson koji se u momčad vratio nakon prošlogodišnje posudbe.

Najbolji strijelci

1. Thomas Elsebutangen - 6 pogodaka
2. Stefán Þór Magnússon - 6 pogotka
3. Elba Rashani - 6 pogotka
Najviše asistencija

1. Elba Rashani - 5 asistencija
2. Markus Solbakken - 4 asistencija
3. Are Mjelde - 2 asistencija
Najviše PoM

1. Elba Rashani - 5 PoM
2. Marius Lundemo - 2 PoM
3. Håkon Rekdal - 1 PoM
Najveći AvR

« Zadnja izmjena: 27.05.2017, 15:12:46 od llatin »

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #13 u: 29.05.2017, 02:25:49 »

Hamarkameratene
Kraj sezone 2020.

Završena je i peta sezona, treća u prvoj ligi. Sezona je bila gotovo savršena. Osvojena je trostruka domaća kruna, ali u Europi se nismo iskazali. Budući da transfera na polusezoni nije bilo, krenut ću s rezultatima u ligi.

Ova sezona je bila vrlo izjednačena, apsolutno se nitko nije istaknuo, ali na kraju mi smo osvojili naslov. Prošle sezone bilo mi je potrebno čak 12 bodova više da osvojim ligu i to mi je uspjelo tek u posljednjem kolu, dok sam sada ligu osvojio već dva kola prije kraja. U nastavak sezone krenuo sam odlično, remijem s Rosenborgom i pobjedom kod Moldea. Sve to palo je u vodu nakon dva vezana poraza, među kojima je bio i onaj protiv Oddsa, glavnog konkurenta za naslov. Vratili smo se natrag s tri pobjede, niz neporaženosti trajao je još sedam kola, ali od tih sedam kola,
u pet smo izvukli tek bod. Novi poraz doživjeli smo kod Rosenborga. Odds je došao na samo -2, ali pobjedama u sljedeća dva kola, uz Oddsova dva poraza, dolazimo do drugog naslova prvaka u nizu. U posljednje dvije utakmice krenuo sam s igračima koji nisu previše igrali tijekom sezone. Nije bilo to baš impresivno kao prošle sezone, ali bitno je to da je naslov ponovno osvojen.

Ove sezone u kupu se nije dogodila ista stvar kao i prošle. Nakon što smo prešli prve tri prepreke koje nisu bile neki izazov, ni četvrta runda nije ponudila teži posao. Bili smo klasu iznad Aalesunda te samo prošli u četvrtfinale. Tamo nas je čekao prvi pravi izazov, Viking. Bila je to vrlo teška utakmica u kojoj smo na kraju stigli do minimalne pobjede. Polufinale donijelo je vjerojatno finale prije finala. Utakmicu između HamKama i Rosenborga. Imali smo puno sreće pa se igrali na našem terenu, gdje nisu imali nikakve šanse. U finalu nas je čekao Brann koji nije bio u idealnoj formi. Ipak, to je bilo finale kupa, jedna utakmica u kojoj bilo tko može pobijediti. Pogotkom Namlija, stigli smo do još jedne minimalne pobjede te smo po drugi put osvojili naslov pobjednika kupa.

Izlet u Europu ove sezone nije prošao najbolje. Krenuli smo u drugom pretkolu Lige prvaka gdje nam je ždrijeb dodijelio sjevernoirski Crusaders. Već u prvoj utakmici uspjeli smo riješiti pitanje prolaska laganom pobjedom na domaćem terenu. U uzvratu smo to samo potvrdili. Već u sljedećem pretkolu nismo bili nositelji, a ni ždrijeb nam nije bio naklonjen te smo dobili najgoreg mogućeg protivnika, škotski Celtic. Prva utakmica igrala se u Škotskoj. Krenuo sam veoma defenzivno u nadi da ću postići barem jedan pogodak, uz što manji broj primljenih. Nažalost, taj pogodak nisam postigao iako sam bio mrvicu bolji od protivnika, jedan bljesak Mousse Dembelea, donio je pobjedu domaćinu. U uzvratu morao sam ići na sve ili ništa, što mi se nimalo nije isplatilo te me Celtic potpuno uništio i sasvim zasluženo prošao dalje, dok sam ja svoj put nastavio u playoffu Europske lige. Ni tamo nismo bili nositelji pa me ponovno čekao težak ždrijeb. Ove godine morao sam igrati protiv belgijskog Genta. Prvu utakmicu igrali smo u Hamaru. Iako smo poveli pogootkom Namlija iz jedanaesterca, vrlo smo nesretno ispustili to vodstvo te su gosti odnijeli pobjedu u sudačkoj nadoknadi. I u Belgiji smo odigrali izjednačenu utakmicu koja je završila bez golova te smo time završili svoj ovosezonski nastup u Europi.

Vratari

Obrana

Veznjaci

Napadači

Najbolji strijelci

1. Stefán Þór Magnússon - 17 pogodaka
2. Elba Rashani - 12 pogodaka
3. Thomas Elsebutangen - 10 pogodaka
Najviše asistencija

1. Elba Rashani - 8 asistencija
2. Younes Namli - 6 asistencija
3. Markus Solbakken - 6 asistencija
Najviše PoM

Najveći AvR

Financije još uvijek izgledaju vrlo dobro, objekti su solidni, a još se nadograđuju.

Nažalost, rezultati reprezentacije nisu bajni. U trećem mjesecu igrali smo u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, gdje smo već u prvom krugu, odnosno polufinalu, izgubili od Turske. Uslijedile su tri prijateljske utakmice u kojima nismo pokazali ništa posebno, a krajem godine, stiglo je vrijeme za Ligu nacija, gdje smo igrali u B kategoriji. Protivnici su nam bili Turska i Hrvatska. U natjecanje smo ušli vrlo lošom predstavom protiv Hrvatske te smo upisali poraz. Turska je u drugom kolu pobijedila Hrvatsku, a nas je u trećem kolu očekivao susret upravo protiv Turaka. Neočekivano smo stigli do prilično lagane pobjede i važna tri boda za nastavak natjecanja gdje smo se borili i za opstanak u ovoj kategoriji, ali i za prolaz u onaj elitni dio. Turci su u sljedećem kolu remizirali s Hrvatskom i otvorili nam put za prolaz dalje. U sljedećoj utakmici ponovno smo igrali protiv Turaka te smo upisali minimalnu pobjedu. Time smo osigurali ostanak u ovoj kategoriji. Posljednja utakmica bila je izravni susret između nas i Hrvatske za prolaz u elitnu skupinu. Nama je igralo sve osim poraza. Odlučio sam krenuti nešto defenzivnije nego u prethodnim utakmicama, što mi se isplatilo jer je utakmica završila bez pogodaka. Nakon neuspjeha u kvalifikacijama za EP, ovo je bila prilično dobra utjeha. Sljedeće godine očekuje me nastup u kvalifikacijama za SP, gdje ću igrati protiv Bjelorusije, Nizozemske, Sjeverne Irske, San Marina i Ukrajine. Nadam se osvojenom barem drugom mjestu kako bi kroz playoff pokušao doći do nastupa na tom SP.

To bi bilo sve od ovog reporta. Pratite, komentirajte, svi prijedlozi su dobrodošli. Sljedeći report bit će na polusezoni.  hi
« Zadnja izmjena: 29.05.2017, 02:28:28 od llatin »