Autor Tema: Novi početak...  (Posjeta: 3534 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline moha05

• Oružar
  • *
    • http://www.facebook.com/tomislav.mohenski
Novi početak...
« u: 17.03.2016, 23:31:01 »
UVOD

Vratio sam se. Pet godina je prošlo, a kao da sam još jučer nešto švrljao i brljao po forumu.
Bila je to 2011. godina i nikli su moji prvi postovi na Cro-Manager-u uopće.
Bili su to razni komentari, pa i jedna zanimljiva karijera sa nigerijskom reprezentacijom i Brentford-om.
Koja je nažalost nakon nekoliko sezona bila prekinuta padom system-a na kanti od kompjutera.
Kasnije sam se pokušao vratiti sa karijerom u Dinamu, ali došlo je do privatnih problema.
Prekinuo sam krajem 2011. sa zaručnicom.
Naravno ne zbog zapostavljanja svoje zaručnice igranjem Football Manager-a, nego skroz drugih razloga.
Koliko god bio sretan što nismo više zajedno, taj prekid mi je ostavio dosta rana i bio sam u teškoj depresiji 3 godine.
Naravno, tko će ti najbolje pomoći u toj situaciji nego tvoja obitelj i najbliži prijatelji. Zahvalan sam im do groba.

Naravno igrao se manager za to vrijeme. Ali jedino što sam mogao na svojoj kanti pokrenuti je bio Football Manager 2011.
Sva sreća pa je to najbolji manager ikad napravljen. I to tvrdim dan danas.
Šteta da nisam i tada pisao i bio aktivan na forumu, jer bilo je zaista zanimljivih karijera.

Dosta rano sam se zaljubio u simulacije nogometnog managera. Imao sam samo deset godina.
Prvo iskustvo je bio Premier Manager 3 iz 1994. godine.
Sati i sati užitka na Amigi, cuganje Coca-Cole i žderanja slatkiša sa prijateljima.
Ajme, to su bili dani. Nit brige nit pameti.
Nogomet mi je uvijek bio u venama. Od igranja u pravom životu do igranja ovog virtualnog. Naravno i gledanja istog.
Rado se dan danas sjetim mnogih naslova: Premier Manager, FIFA, Pro Evolution Soccer, Sensible World Of Soccer,
Ultimate Soccer Manager, Fifa Soccer Manager, Championship Manager, Football Manager itd.

I eto. Od kraja prošle godine imam novi kompjuter i mislim da je vrijeme da se ponovno aktiviram i podjelim sa vama svoju novu priču.

I'm BACK!!! :)

''Jednom se živi!!!''

Offline juvefann

• #1 Gianluigi Buffon
  • Legenda
  • *
Odg: Novi početak...
« Odgovori #1 u: 17.03.2016, 23:36:40 »
Imas nasu totalnu podrsku, samo udri.  :cro-man:  :harmonika

Offline moha05

• Oružar
  • *
« Odgovori #2 u: 17.03.2016, 23:40:16 »
Imas nasu totalnu podrsku, samo udri.  :cro-man:  :harmonika

Hvala vam puno!!!  :beer:
Puno mi to znači... Život mi se vratio u normalu i trudit ću se maksimalno da budem kreativan, a naravno i zabavan i zanimljiv svima vama...  :)
''Jednom se živi!!!''

Offline zaki

• If you come at the king, you best not miss
  • Legenda
  • *
« Odgovori #3 u: 18.03.2016, 00:03:29 »
samo trpaj rođo
Let you tell that man I'm falling,
Well somebody must've caught him,
Cause every fourth quarter, I like to Mike Jordan 'em

Offline jasmin93

• El valor de tenir valors
  • Legenda
  • *
« Odgovori #4 u: 18.03.2016, 00:05:04 »
Samo jako :cro-man:

a i ovo je bilo u smislu "sorry camugar sto sam ti jebo majku u tvojoj drzavi pred tvojim navijacima, evo ti lopta pa se igraj"

Offline moha05

• Oružar
  • *
I - Portsmouth
« Odgovori #5 u: 18.03.2016, 01:19:28 »
Moha, vrijeme je da kreneš dalje!
Stisnuo sam zube i rekao sam to samome sebi. Sjeo sam za stol, uzeo papir i olovku u ruke i krenuo sa planom.
Krenuo sam sa oživljavanjem samoga sebe. Krenuo sam u svoje novo rođenje i bijeg iz ove surove okoline i jadne države.
Izranjavanog srca, ali i dalje ponosan, snažan i gladan uspijeha u životu.
Prodao sam sve što je bilo vrijedno, a nije mi trebalo i skupio na hrpu svu svoju ušteđevinu.
Kamo da idem??? Hmmm... Engleska??? Što ću tamo raditi? Hmmm... Bilo što.
Pozdravio sam svoju obitelj, stavio ruksak, strpao putovnicu u jaknu i jednostavno krenuo.
Krenuo... U NOVI POČETAK!!!

Nakon sati i sati vožnje busevima i auto stopom, završio sam u Portsmouthu, lučkom gradu na jugu Engleske.
Zanimljiv grad. Ogromna luka, puno brodogradilišta, kulturnih znamenitosti i naravno pubova.

U jedan sam naravno i ušao. Bio sam i gladan i žedan, a i bilo je već dosta kasno.
Do mene je došla mlada prelijepa konobarica. Mislim da je bila podrijetlom iz Pakistana, ili možda indijka... Ma tko će to znati.
Naručio sam pivu i njihov specijalitet koji mi je ona predložila. Za to vrijeme, jedan stari mornar je sa znatiželjom slušao moj engleski naglasak.
Pogledao sam ga, nasmiješio mu se i pitao ga kako je.
''I'm jolly good, mate!'' - glasno je odgovorio.
Pitao me od kuda dolazim i čim sam spomenuo Hrvatsku lagano me udario dlanom po leđima i vikuo: ''Oh, Prosinečki!!! Crunchie (Kranjčar)!!!''

Znao sam koliko je sati. Odmah smo se bili našli. Naravno, glavna tema nogomet, a što drugo?
U međuvremenu je stigla konobarica sa hranom. Dobio sam nekakav masni pire krumpir i još masniju kobasicu, ali bio sam toliko gladan da sam odmah navalio.
Dok sam jeo, naručio sam djedici jednu pivu. Kao zahvala za društvo, a i bile su mu zanimljive priče o povijesti nogometnog kluba Portsmouth.

Konobarica je opet došla i pitala staroga mornara kad je spreman za polazak.
Zbunjeno sam gledao, ali i znatiželjno pitao: ''A kamo se ide???''
Stari mornar me pitao kako se zovem. Rekao sam mu svoje ime, na što je on odgovorio: ''Drago mi je, ja sam Willy, a ova divna dama je Kiara.''
Mornar mi je rekao da odlaze brodićem u Boston na istok Engleske, jer je Kiara je tamo dobila posao u jednoj maloj privatnoj firmi.
Kiara se ponosno smješkala i pitala me kamo sam se ja zaputio. Ja sam joj rekao da sam se zaputio prema boljem životu.
Ona se nasmijala i rekla mi da me možda baš u Bostonu čeka taj bolji život.
U tom trenutku su me i Willy i Kiara pogledali sa toliko vedrine. Kao da su samo čekali da kažem da idem sa njima.
Naravno da sam pristao. Kiara me zagrlila kao da se znamo već godinama, a Willy-u je ispao gebis iz usta od silne sreće.
Starac mi je ponudio da prespavam kod njega jer smo morali krenuti tek ujutro.
Naravno, zaspao sam kao klada ćim sam se legao jer sam bio izmoren od puta.
Probudio me miris kave koju je Willy kuhao, stigla je i Kiara. Popili smo kavu, pokupili stvari, uskočili u brodić i krenuli prema Bostonu.
Dug put, ali niti u jednom trenutku dosadan. Pecalo se, popilo se, jelo se. Uživao sam. To je bio taj početak... Taj novi početak...

''Jednom se živi!!!''

Offline Rugao

• Oružar
  • *
« Odgovori #6 u: 19.03.2016, 19:57:36 »
Svida mi se prica,samo nastavi dalje..  hi

Offline moha05

• Oružar
  • *
II - Boston
« Odgovori #7 u: 28.03.2016, 23:41:04 »
Napokon smo stigli do Boston-a.
Zanimljiv gradić iz Lincolnshire-a sa malenom lukom u koju smo upravo bili uplovili.
Nažalost, Kiara i ja smo se morali oprostiti od Willy-a koji je morao odmah nazad u Portsmouth.
Tako smo se malo znali, a već mi je bilo žao što mora otići.
Stisnuo sam starome mornaru ruku i zahvalio mu se, a Kiara ga je izgrlila i izljubila. Starac je uskočio u svoj brodić i upalio motor.
Kako se udaljavao od nas, mahao nam je i vikao: ''Sretno, prijatelji i postanite netko!!! Učinite starog Willy-a ponosnim!!!''
Zapamtit ću te riječi zauvijek.
Pogledao sam Kiaru i rekao joj: ''Pa, krenimo.''
Pozvali smo taxi da nas odveze do Kiarinog novog stana. Pomogao sam joj unijeti stvari u njen novi skromni dom, zagrlio ju i rekao joj da se čujemo.
Krenuo sam malo razgledati grad.
Hm, ovdje je sve je puno transport-import firmi, polupijanih radnika, ribara i mornara.
Dobar dio ljudi se bavi i poljoprivredom.

I da naravno, sve je puno pubova.
U jedan od njih sam i ušao, naručio pivo i uzeo sportske novine sa stola.
Dok sam lagano pijuckao pivu i čitao, sa susjednog stola mi netko dobaci: ''I što kažeš??? Gospodin Green odustao od trenerskog posla. Tko će sada voditi Boston?''
Spustio sam novine i ugledao čovjeka koji mi je bio vrlo poznat.
Bio je dosta ozbiljan i gledao je ravno u mene.
Upitao sam ga: ''Green??? Tko???''
Čim se krenuo smijati, prepoznao sam taj osmijeh.
To je bio Paul Gascoigne!!! Glavom i sijedom bradom. Legenda engleskog nogometa!

Bilo mi je čudno vidjeti ga baš u ovom pubu, a još čudnije sa čašom vode u ruci, jer sam znao da se bori sa alkoholizmom.
Valjda se čovjek opametio. Ajde hvala, Bogu.
Paul, se dignuo i sjeo za moj stol.
Upoznali smo se. Rekao sam mu da sam iz Hrvatske, a on me potapšao po leđima i rekao: ''Dobra vam je momčad! Modrić je strašan igrač, pa ipak je igrao za moje Spurse.''
Ponosno sam se smiješkao i upitao ga kako to da je u Bostonu. Rekao je da je tu baš zbog ''Boston-Green'' situacije. Odlučio je pomoći klubu pronaći novog manager-a.
Tad su mi se napokon posložile kockice u glavi, jer sam se sjetio da je Paul završio svoju karijeru baš u Boston United-u.

U tom smo trenu krenuli u vrlo duboku raspravu o nogometu, klubovima, igračima, taktici, transferima itd.
Paul, je iz minute u minutu bio sve više zapanjen mojim znanjem o nogometu i upitao me: ''Dečko, jesi ti možda igrao nogomet prije, jesi li kakav trener, što uopće radiš u Bostonu???''
Rekao sam mu da sam došao učiniti nešto od svog života, a da nisam nikada profesionalno igrao nogomet. Samo kad sam bio djete u mlađim uzrastima jednog kvartovskog kluba.
Objašnjenje o mom nogometnom znanju je bila moja ljubav prema samoj spomenutoj igri i naravno godine i godine iskustva sa simulacijom nogometnog manager-a.
Paul, me samo gledao i u jednom trenutku rekao: ''Mali, ajde sa mnom. Idemo do jednog mog prijatelja.''

''Jednom se živi!!!''

Offline zaki

• If you come at the king, you best not miss
  • Legenda
  • *
« Odgovori #8 u: 28.03.2016, 23:45:54 »
već sam se uplašio da si odustao
Let you tell that man I'm falling,
Well somebody must've caught him,
Cause every fourth quarter, I like to Mike Jordan 'em

Offline moha05

• Oružar
  • *
« Odgovori #9 u: 28.03.2016, 23:46:46 »
već sam se uplašio da si odustao

Sorry, bio sam na poslovnom putu...  :/
''Jednom se živi!!!''

Offline moha05

• Oružar
  • *
« Odgovori #10 u: 09.06.2016, 22:05:54 »
III - Budan sanjam

Dok smo se Paul i ja šetali gradom, mnoštvo ljudi ga je pozdravljalo, jer Paul je ipak legenda.
Čak sam se i ja osjećao posebno što sam uopće u njegovom društvu.
Nakon kratke šetnje stigli smo do York Street-a.
Stajao sam ispred stadiona Boston United-a i nisam pojma imao zašto smo uopće ovdje.

Krenuli smo prema pomoćnom igralištu na kojem je upravo prva momčad Bostona imala trening.
Paul mi je rekao da pričekam na rubu igrališta i krenuo prema dvojici muškaraca.
To su bili predsjednik kluba David Newton i pomoćni trener prve momčadi Martyn Bunce.
Kako su razgovarali svako malo su pogledavali u mene. Čak su se i igrači počeli zapitkivati tko sam sada ja.
Paul mi je u jednom trenutku mahnuo rukom i signalizirao da dođem.
Nije mi ništa bilo jasno.
Rukovao sam se sa ekipom. David me pogledao i kao s neba u rebra pitao: ''Mali, bi li htio biti menađer kluba?''
Problijedio sam u sekundi i pitao ih drhtavim glasom: ''Ja?''.
Gascgoigne je odgovorio: ''Da, ti! Zašto ne? Život je pun iznenađenja i prilika.''
U čudu sam ih gledao, ali sam imao nekakav osjećaj da bih trebao prihvatiti ovu ponudu koliko god nestvarna bila.
Prihvatio sam, naravno. Dečki su bili i više nego sretni i rekli da krećemo sa radom od sutra.
Pa ja sanjam! Jel me može netko probuditi?

« Zadnja izmjena: 09.06.2016, 22:31:53 od moha05 »
''Jednom se živi!!!''

Offline moha05

• Oružar
  • *
« Odgovori #11 u: 09.06.2016, 22:18:01 »
Odlicno, citat ce se :)

Hvala... :D ...
''Jednom se živi!!!''

Offline mone

• Maskota
  • *
« Odgovori #12 u: 10.06.2016, 07:23:51 »
Genijalno.
Sretno i pratim

Offline moha05

• Oružar
  • *
« Odgovori #13 u: 10.06.2016, 16:52:34 »
Genijalno.
Sretno i pratim

<3 <3 <3 Thnx...
''Jednom se živi!!!''

Offline moha05

• Oružar
  • *
« Odgovori #14 u: 30.06.2016, 21:06:48 »
IV - Prvi dan

Stigao sam rano ujutro u klub i prije nego sam se upoznao sa stručnim stožerom,
htio sam malo bolje upoznati klub u kojem radim.

Boston United F.C.

Ukratko, klub je osnovan 1933. godine. Momčad igra na stadionu York Street koji sadrži 6.643 mjesta.
Osvojili su jednom 5. englesku ligu 2002.
U 4. ligi su se zadržali 5 godina, dok je 2004. za klub igrao i Paul Gascoigne.
Povijesna legendarna pobjeda protiv Derby County-a u 3. kolu FA Kupa od 6:1 se nikad neće zaboraviti.
Najviše nastupa za klub ima golman Paul Bastock, koji više ne igra u klubu. Ukupno 547 nastupa.
Najviše golova za klub je zabio Marc Newsham, koji također više nije u klubu. Ukupno 87 golova.

Stručni stožer

Predsjednik kluba:
David Newton (ENG)

Izvršni direktor:
Neil Kempster (ENG)

Direktor:
John Blackwell (ENG)

Pomoćni trener:
Martyn Bunce (ENG)

Bivši golman, koji je u karijeri upisao 4 nastupa za Boston United.

Glavna fizioterapeutkinja:
Katie Cooper (ENG)

Glavni skaut:
Richard Boryszczuk (ENG)

------------------------------------------------

Naravno bilo je tu puno radnih mjesta za popuniti pa sam zaposlio još ljudi.

Sportski direktor:
Bill Beale (ENG)

Voditelj omladinske škole:
James Grant (ENG)

Trener golmana:
Peter Williams (ENG)

Iskusni trener koji je prije trenirao golmane u Sunderlandu, Prestonu, Derby Countyu i Nottingham Forrestu.

Trener:
Henry Cleminson (ENG)

Mladi trener koji je već radio u Notts Countyu i West Bromwich Albionu.

U-21 menađer:
Julian Bennett (ENG)

Bivši nogometaš. Igrao između ostalog za Nottingham Forest, Crystal Palace, Sheffield Wednesday itd.
Sa 30 godina završio karijeru.

U-18 menađer:
Jason Chatfield (ENG)

U-18 pomoćni trener:
Tommy Bailey (ENG)

U-18 kondicijski trener:
Ian Giglio (ENG)

Fizioterapeut:
Paul Teather (ENG)

Bivši nogometaš. Trenirao u Manchester Unitedu, igrao čak i za U-15 englesku reprezentaciju.
Sa 26 godina završio karijeru i diplomirao za fizioterapeuta.
Radio kao fizioterapeut u Sheffield Unitedu od 2009. do 2014.

Skauti:
Elliot Muldowney (ENG)
Sheridan Farrell (ENG)

''Jednom se živi!!!''