Autor Tema: Bayern 2012/13 by Gorstak  (Posjeta: 3222 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline De facto

• Što? Oćeš mi ti to nešto brko? Jel
  • Trener
  • *
Bayern 2012/13 by Gorstak
« u: 05.07.2013, 02:07:47 »
Bayern Munchen - 2012/13

Ono što odlikuje Bayernovu igru je između ostalog korištenje 4-2-3-1 Deep formacije. To je rezervirani oblik klasične 4-2-3-1, i pruža nešto bolju pokrivenost terena. Bayern igra sa defenzivnom špicom, čija je uloga vršenje pritiska na protivničke štopere kako bi ovi pogriješili i samim time, izgubili posjed. Bayern često ima jako visok posjed lopte, no vjerujem da im to nije cilj. Posjed kao posjed je beskoristan, potrebno je zabiti gol, no opet, dok vi imate loptu, protivnik ne može zabiti. Bayern se često čini da igra na kontre, no to nije točno. Oni zapravo samo tjeraju protivnika da ih napadne na određeni način, i zatim im oduzmu loptu. Zbijena igra i visoka linija obrane čine presing posebno efektnim u Bayernovom slučaju, a u kombinaciji sa korištenom formacijom čine sam vrh nogometa danas. Dva obrambena vezna pokrivaju štopere, tako da sama uloga stopper uopće nije potrebna. Obrambeni vezni čine kombinaciju support/defend, dakle jedan je zadužen za razbijanje protivničkih napada, dok je drugi kreativan i pridružuje se napadu. (deep lying playmaker - support i anchor man). Kao i kod barcelone, dva inside forwarda rade na prepunjavanju prostora, dok bekovi daju širinu napadu. No za razliku od barcelone, ovdje imamo i igrača iza špice, a Muller je izvrstan kao attacking midfielder sa attack zadaćom. Njegova zadaća je otključavanje protivničke obrane. Bayern za razliku od Barcelone ne kontrolira loptu, već prostor, tako da se mogu upotrijebiti play narrow/wider i exploit flanks/middle shoutovi. Tempo je potrebno da bude što niži, radi održavanja posjeda.

Ovo su igračke uloge i zadaće kod Bayerna:

Korišteni shoutsi:

Primjetite da sam odabrao play wider shout. Bayern vjerojatno igra sa play narrow shout, no meni se taktika i dodavanje među igračima pokazalo boljima ovako, bez obzira na smanjenu učinkovitost presinga.

« Zadnja izmjena: 05.07.2013, 02:26:55 od De facto »
Ima i Sloboda pare, a Zrinjski ima politicku moc

Offline Hugo

• brdo gela, Peđa Mijatović
  • Trener
  • *
Odg: Bayern 2012/13 by Gorstak
« Odgovori #1 u: 05.07.2013, 02:20:20 »
ne izgleda lose, svidja mi se radi formacije, mogao bi ih i skinuti  :)
ako pocnem sa honkom, isprobat cu i tvoju taktiku  hi

Offline Gorstak

• Sakupljač lopti
  • *
    • Football Tactics Guide by Gorštak
« Odgovori #2 u: 05.07.2013, 12:42:31 »
Samo naprijed. Jedino što mogu sugerirati jest micanje kvačice sa širine te korištenje play narrow shouta jednom kad ste u utakmici, za potpuno iskustvo Bayerna. Stavio sam wider radi održavanja posjeda i lakšeg dodavanja među igračima, no vjerujem da Bayern igra sa play narrow shoutom radi efikasnijeg presinga.

Također bih htio napomenuti da niti jedan od slidera nisam micao na svoju ruku, sve je kreator izmjenjao sam, nakon odabira postavki i shoutova. Ja sam samo postavio kvačice jednom kad je kreator sve izmjenio kako spada.
« Zadnja izmjena: 05.07.2013, 12:44:55 od Gorstak »
Orlo gorlo, jebe se namin, Tornado Nadin uvik s vamin!

Offline Hugo

• brdo gela, Peđa Mijatović
  • Trener
  • *
« Odgovori #3 u: 06.07.2013, 03:58:11 »
taktika skinuta, stavljena da se uvjezbava, vidit cemo sta ce bit  hi

Offline Mex

• "I am the master of my fate. I am the captain of my soul"
  • Legenda
  • *
« Odgovori #4 u: 06.07.2013, 12:12:06 »
Gorstak imaš li kakvih rezultata s tom taktikom?

Offline Gorstak

• Sakupljač lopti
  • *
« Odgovori #5 u: 06.07.2013, 15:02:44 »
Gorstak imaš li kakvih rezultata s tom taktikom?

Iskreno, De Facto ju je šibnuo onlajn isti dan kad sam je kreirao, tako da je nisam stigao istestirati. A i što duže igram s njom, dobijam bolje rezultate sa korištenjem hassle opponents shouta i play narrow shouta i samim tim, micanjem obrane sa zonske na man marking svim igračima, tight marking svim igračima i quick tempom. Presing je daleko daleko efektiniji time, i samim time i posjed i sličnija je igra Bayernu, iako je tempo na quick. Bayern osvaja prvenstvo garantirano i s jednom i s drugom i s trecom verzijom, jednostavno su premocni. No mislim da cu zamoliti de factoa da apdejta taktiku s ovom zadnjom verzijom, ako vec zelim kopiju Bayernove igre...

Offline Gorstak

• Sakupljač lopti
  • *
« Odgovori #6 u: 06.07.2013, 23:18:42 »
http://www.mediafire.com/?pf7nssmbonrlzvw evo "unaprijeđene" verzije

Dakle, ubacio sam play narrow, exploit the flanks, i hassle opponent shoutove. I ukljucio kontre. Ovo  je mislim tocna replika Bayernove taktike.
« Zadnja izmjena: 07.07.2013, 19:44:16 od Gorstak »

Offline Gorstak

• Sakupljač lopti
  • *
« Odgovori #7 u: 09.07.2013, 01:54:19 »
i evo jos unaprijedjenije verzije http://www.mediafire.com/download/iw5ihgwm4ut94x6/FC_Bayern_Improved.tac

ovaj put je iskljucen overlap, jer su protivnici probijali po bekovima, a inside forwardi nisu isli naprijed, i stavljen je exploit the middle, radi wing playa kako treba
« Zadnja izmjena: 09.07.2013, 02:04:03 od Gorstak »

Offline Gorstak

• Sakupljač lopti
  • *
« Odgovori #8 u: 14.07.2013, 00:33:14 »
i jos jedan apgrejd. Stavljena je vrlo rigidna filozofija. Sad su rezultati puno ujednaceniji i bolji

http://www.mediafire.com/download/p2eqz86dt99f6y9/FC_Bayern.tac

Offline Gorstak

• Sakupljač lopti
  • *
« Odgovori #9 u: 16.07.2013, 00:27:22 »
Evo i zadnje verzije s kojom sam 99% zadovoljan. Mislim da sam pogodio skoro sve, jedino za tackling nisam siguran

http://www.mediafire.com/download/lz7g50u6mu8ia31/FC_Bayern.tac

Offline Gorstak

• Sakupljač lopti
  • *
« Odgovori #10 u: 18.10.2013, 01:25:03 »
A sto da vam kazem ljudi, covjek uci dok je ziv. Nisam uopce odigrao karijeru sa fm2013, a imam 2500h ulupano u nju. Taktika za taktikom, i konstantan proces ucenja. A s obzirom da sam priglup, to dugo traje :D

Nisam vise, nakon svega, uvjeren da je to to, jer svaki dan me šune nešto drugo, neka druga ideja, no ovo je zadnje iz mog mozga, vezano za Bayern.

http://www.mediafire.com/download/i9ycp3jd5kt5oz3/FC_Bayern.tac

Pa ako vam nije vec dopizdilo, skinite i isprobajte...

Offline Gorstak

• Sakupljač lopti
  • *
« Odgovori #11 u: 24.10.2013, 02:21:39 »
I još jedan update. Cijelo vrijeme pokušavam "pogoditi" Bayernove role, no maloprije mi ih je sam kreator ponudio. Sad kad odaberem AP rolu, on ih sam stavi na support obje, no bayernova lijeva strana mora biti na attack. I kad sam odabrao treq-a u sredini, napokon mi je sam kreator ponudio APA lijevo i APS desno, kako treba biti za Bayern. Valjda je sad muka s ovim gotova, a taktika dovrsena.

Ta-daaaa: http://www.mediafire.com/download/np3mlqc9a577g5q/FC_Bayern.tac

Offline Gorstak

• Sakupljač lopti
  • *
« Odgovori #12 u: 30.10.2013, 22:29:43 »
Citajuci o Bayernu na whoscored.com i slicnim stranicama, oni navode da bayern cesto puta promasi gol, odnosno finishing chances im je los...s ovom taktikom sam dobio i to:

http://www.mediafire.com/download/roy9aqsclyb5exk/Bayern_2012_2013.tac

I mislim da bi lickanju i usminkavanju taktike bio kraj.