Autor Tema: Swansea City A.F.C.  (Posjeta: 2866 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline senna

• Legenda
  • *
Swansea City A.F.C.
« u: 04.03.2013, 21:01:13 »

Swansea City Association Football Club je profesionalni fudbalski klub iz grada Swansea, Wels. Swansea je specifičan klub, prije svega jer su jedini klub koji je iz Welsa, a koji igra engleski Premiership. Stadion ove momčadi se zove Liberty Stadium, a kapacitet mu iznosi 2o.745 mjesta. Klub je osnovan 1912. godine. Kroz povijest su imali mnogo teških vremena, ali današnje stanje ovog kluba obećava svijetlu budućnost. Nadimci ekipe su The Swans (labudovi), te The Jacks (dizalice). Najčešća oprema u kojoj nastupaju igrači ove ekipe su bijela i crna, no imaju i crveno-zelenu, domoljubnu varijantu. Najljući rivali labudova su Cardiff, Bristol City i Bristol Rovers. Vitrine su im jako solidno popunjene. Mnoštvo je trofeja od čega se izdvaja osvajanje nPower League 1 i nPower League 2 jedanput, jedanaest titula velškog prvaka, deset velških kupova te dva Johnstone's Paint Trophyja. Omiljene ličnosti ovoga kluba su Alan Curtis, John Hartson, Chris Coleman i Lee Trundle.   

Holanđanin je u klubu tek drugu godinu, no već
je postao jedan od bitnijih igrača Swansea. Ima
dvadeset osam godina, a skoro svu svoju karijeru
je proveo u Utrechtu, imao je samo jednu sezonu
posudbe u ekipi Den Boscha. Također ima i devet
nastupa za reprezentaciju lala. Jako dobre
ocjene u sve tri kategorije čine ga vrlo dobrim
golmanom u Engleskoj. Od vrlina, najviše mu se
ističu refleksi, snaga, hrabrost i odlučnost.

Velški stoper čini bedem obrane u ovome timu.
Ashley ima dvadesetsedam godina i sigurno da
ga očekuje još dosta sezona vrhunkog igranja.
Standardan je član nacionalne reprezentacije, a
igrao je dosada za ekipe Hednesforda i Stockporta.
Na Libertyju je već dugih šest godina. Sa svojom
velikom snagom te odličnim fizičkim i mentalnim
ocjenama je bitan faktor ove ekipe. Produžite mu
ugovor i osigurajte se u narednim sezonama.

Neil Taylor

Još jedan reprezentativac Welsa. Neil igra na
poziciji lijevog beka, a ima dvadeset tri godine. U
klubu je treću godinu. Počeo je u Wrexhamu iz
kojeg je došao u Swansea. Odlične ocjene u sve
tri kategorije, od kojih se najviše izdvajaju brzina,
probijanja i driblinzi. Na meti je par klubova iz lige,
a poželjno bi bilo da se ovaj pouzdani igrač zadrži
u ekipi labudova. Zanimljivo je spomenuti i to
da je u karijeri je do sada postigao samo tri zgoditka.

Izvanredni Španac. Igrač koji je u ovoj takmičarskoj
sezoni bukvalno eksplodirao, te je postao glavnim
igračem ekipe. Michu ima dvadeset šest godina i
igra na poziciji centralnog ofanzivnog veznjaka. U
karijeri je do sada nastupao za Oviedo, Celtu i Rayo
Vallecano. Najskuplji je igrač u ekipi i sigurno da će
se dobro zaraditi na njemu kada dođe vrijeme za to.
Ima ubojitu završnicu, odlična primanja, kretanja bez
lopte i skok igru. Igrač koji čini prevagu, bez sumnje.

Može se slobodno reći da je ekipa iz Velsa jako solidno popunjena na svim pozicijama. Prije svega, rezervni golman, Gerhard Tremmel, iskusni Njemac je odlična zamjena za Vorma. Još jedan odličan stoper pored Williamsa je Španac, Chico. Sa njim odbrana labudova je još bolja. Zamjena im je perspektivni Kyle Bartley. Desni bek je iskusni Angel Rangel, sa kojim nećete imati mnogo problema. Na sredini terena imamo jednog od najomiljenijih igrača, to je Leon Britton, koji je bio u klubu kada je bilo najgore. Tu je i holandski igrač, Jonathan de Guzman, koji je na posudbi, no može se otkupiti za relativno male novce. Zamjena za Brittona, je možda i bolji, talentovani Južnokoreanac Ki Sung-Yeung. Sljedeća je pozicija desnog ofanzivnog veznjaka, tu je tek dovedeni Pablo Hernandez, došao je iz Valencie i mnogo se očekuje. Na suprotnoj, lijevoj strani je posuđeni igrač iz Osasune, Roland Lamah, koji također može biti otkupljen. Njihove izmjene su Nathan Dyer i Wayne Routledge. Obojica mogu igrati, i lijevo, i desno. 

Mogli ste primjetiti da u ostatku igračkog kadra nisam spomenuo napadače. Razlog je jednostavan, jednostavno nisu dovoljno dobri da budu u timu (Moore, Donnelly i Shechter). Tako da je ta pozicija ujedno i ona koju treba dobro razmotriti, i dovesti dobrog ubojitog napadača, jer ipak Michu nije klasični špic, a to Swanseu treba. Solucija može biti u odličnom Holanđaninu, članu PSV-a, Jermainu Lensu, ili možda u članu Sparte Prag, Leonardu Kweukeu.

Klub koji je imao mnogo problema kroz svoju povijest, prije svega financijskih. Bili su na rubu litice, no sada su počeli praviti dobru stazu za buduće uspjehe. Budite njihov vođa, te osoba koja će ispisati najsvjetlije stranice. Igraju netipično za otočki način igre, no neka to bude nešto po čemu će ova ekipa biti prepoznatljiva. Dokažite da velški nogomet ima mnogo toga za ponuditi, pomrsite račune velikima!

Copyright © CM Tekstopisci 2013.

Offline Magister ludi

• The greatest risk is risking nothing at all
  • Trener
  • *
Odg: Swansea City A.F.C.
« Odgovori #1 u: 04.03.2013, 21:14:40 »
Igrao sam nešto malo s njima ove godine, solidna ekipa. Najviše mi se odbrana svidjela, mislim da je to i najjači dio ekipe. Fali jedan napadač jer osim Grahama(?) nemaju nikog kvalitetnog. Ja sam forsirao Michua u napadu, vrlo brzo pozeleni, ali može se sa budžetom koji imaju na raspolaganju dovesti solidan napadač i popuniti još koja rupa u ekipi. Komotno se Europa može sa njima uhvatiti već u prvoj sezoni.

Offline Aksi

• En klub, ena čast!
  • Trener
  • *
« Odgovori #2 u: 04.03.2013, 21:23:52 »
Grahama su prodali Sunderlandu sad.

Offline B. Clough™

• You miss 100% of the shots you don’t take.
  • Legenda
  • *
« Odgovori #3 u: 04.03.2013, 21:28:42 »
Shvatili da Michu trpa za obojicu :D

respect za tekst.

Offline senna

• Legenda
  • *
« Odgovori #4 u: 04.03.2013, 21:36:26 »
Jbg tekst je pisan nešto ranije izlaska updatea ;)

I meni su skroz simpatična ekipa, pogotovo zbog Michua i jer su Velšani, pohvale Nedimu za još jedan odličan prijedlog ;)

Offline simaux

• Oružar
  • *
« Odgovori #5 u: 04.03.2013, 22:26:31 »
Ja sam ih zavolio uz FM11 kad su jos bili u Championshipu, planiram i ove godine nes s njima igrat, bas iz bunta prema englezima
Vrlo dobar tekst ;)

Offline De facto

• Što? Oćeš mi ti to nešto brko? Jel
  • Trener
  • *
« Odgovori #6 u: 04.03.2013, 23:24:26 »
Odličan tekst Nedime. Inace sasvim kul klub Swansea, morat ću odigrati jednom sa njima na ovom fm-u. Imaš + od mene Nedime.  :)
Ima i Sloboda pare, a Zrinjski ima politicku moc

Offline Gambler

• Made in Croatia
  • Trener
  • *
« Odgovori #7 u: 04.03.2013, 23:48:28 »
Odličan tekst Nedime. Inace sasvim kul klub Swansea, morat ću odigrati jednom sa njima na ovom fm-u. Imaš + od mene Nedime.  :)
I onaj Donnelly bude sasvim pristojan napadač,ima on potencijala  ;)

Offline snješko10

• Fizioterapeut
  • *
« Odgovori #8 u: 16.03.2013, 18:58:30 »
Odličan projekt, Nedime svaka ti čast za ovo, samo tako dalje. ;)

Offline Digital

• Maskota
  • *
« Odgovori #9 u: 27.10.2013, 21:26:20 »
Ja sam s njima igrao FM 12 na profit umjesto na rezultat, zaradio sam u dvije sezone oko 50 milijuna funti.

Rezultat nebitan, ali u prvoj sezoni 10. mjesto, u drugoj 8.

U prvoj sezoni sam doveo Romaria kao DR, Loic Nestora kao DC, Carlos Fierra kao ST, Dare Vrsica (igrao kao lud)

U drugoj prodao Loic Nestora (za nekih 8 milijuna novci su novci) i Scott Sinclaira, doveo Jermain Lensa,,,

Ali ne sjećam se više detalja, znam da se zarađivalo.