Autor Tema: Komentari, prijedlozi, kritike...  (Posjeta: 31657 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Eric Cartman

• Tu sei tutta la mia vita
  • Trener
  • *
Odg: Prijedlozi
« Odgovori #25 u: 27.10.2011, 14:36:33 »
Pato, ak mi ne napraviš Ignazia Abatea pazi se mraka :D
Emancipate yourselves from mental slavery
None but ourselves can free our minds!

Offline john_doe

• Not all wonders are lost
  • Legenda
  • *
« Odgovori #26 u: 27.10.2011, 14:57:32 »
Ideja mi je odlična. Bilo je tu dosta igrača sa zanimljivim karijerama i napredovanjem/padovima. Inače slažem se s Magistrom kod količnie ovih izvještaja. To je ionako manje-više univerzalan projekt, svako toliko novi i s vremenom će se nakupiti i naći će se vremena za sve želje i planove. Vjerujem da će se pridružiti još ponetko.

Radite kompletne analize igrača za koje vas dvojica mislite da su zanimljive, ako neko želi ubrzati projekt neka se pridruži i uloži malo i svog truda.

Mislim da bi se izgubio kvalitet kad biste samo izlistavali rast/pad atributa, i zanimanje bi s vremenom sve više i više opadalo, ovako se željno iščekuje svaka analiza.

Moj prijedlog, ništa više. :D

Što se igrača tiče, ne želim nametati neke svoje prijedloge... recimo nekoliko igrača koji su imali/imaju zanimljivu karijeru, a koliko se sijećam i fm ih je različito doživljavao s vremena na vrijeme. Možete shvatiti kao prijedlog, na vama je hoćete li koga odraditi, hoće li vas tko od ovih dovoljno zainteresirati.

Albert Loque je uspio od skoro pa standardnog španjolsokg reprezentativca i jednog od najboljih ofanzivnih igrača na FM05 postati skoro pa nepoznanica u nogometnom svijetu.

Daniel Carvalho - još se sijećam one sezone 2004/05 kad je CSKA osvojio kup uefa, na leđima Brazilca, spominjali su se ti i Barcelona, Arsenal kao potencijalne destinacije, pa ona utakmica u superkupu s Liverpoolom, izvrtio je Josemija svaki put. A onda nestao, što se dogodilo i zašto ovaj iznenadni pad.

Daniel Bierofka - svatko tko je igrao FM05 sjeća se ovog momka. Sa transfer liste Leverkusena mogli ste dovesti najbolje krilo na igrici.

Fredy Adu na FM05 je imao 14 i bio ''sljedeći Pele'', na FM06 ponovno talenat, FM07 isto, vjerujem da i danas predstavlja veliki potencijal, iako 22. Što se dogodilo s Fredyjem (ne ovim s foruma :D), zašto nikada nije pokazao zašto su ga povezivali s najvećima.

Keith Andrews vjerojatno nije imenom najzanimljiviji od ovih, ali igrač koji je nekad igrao skoro pa amaterski nogomet u niželigašima, da bi odjednom postao dobar za Blackburn i prvu ligu. Preskočio je nekoliko stepenica, u sličan koš može ići i Scott Dunn branič Birminghama.

Steven Gerrard se ovako ne čini kao netko za to, ali kroz karijeru je igrao veliki broj uloga, od klasičnog box to box veznjaka, pa desnog krila jedne sezone, polušpicu, pa i skoro čistog napadača zadnjih godina u Beniteza. Sada kod Dalglisha je ponovno u nešto povučenijoj ulozi. Kako su se mjenjale uloge tako se mjenjao i njegov profil u FMu iako je ostao uvijek world class igrač.

Obafemi Martins koliko on stvarno ima godina? 2005 je kao 18-godišnjak bio senzacija u Europi, da bi otada nazadovao. Sada već zadnjih nekoliko sezona igra veteranski iako je još uvijek barem na papirima mlad igrač.

Luis Fabiano je do Robinha bio najskuplji Brazilac koji je ikad došao u Europu, ipak u Portu to nije išlo tako dobro, dobrim djelom zbog Luisovog karaktera, ali ipak u Sevilli eksplodira.

Alex Del Piero je trajao puno duže nego što su mu fm researcheri ikada predviđali. Na svakom, još od 05 bi mogao dvije sezone i onda su već fizikalije bile tako slabe da se nije mogao nositi s modernim nogometom i prvom ligom.

Lukas Podolski u vremenu kad je Njemačka bila u krizi Poldi je proglašavan izbaviteljem, tako da ga i FM rangira kao velikog talenta još odavno. Danas je dobar, nije ostvario potencijal, a izbaviteljske uloge su preuzeli neki drugi.

Cesar Delgado možda ovako i nije posebno impresivan i zanimljiv, ali pogled na FM 05, 06, 07, 08 otkriva drugačije. Zašto tako dobre ocjene za Cesara.

Franck Ribery je na svjetsku scenu stigao 2007, ali kakav je bio do tada i gdje je igrao, sumnjam da se svi sjećaju njegove prošlosti, a imao je zanimljivih detalja.

Julio Baptista - vidi SS od FM05 :D imao je zanimljiv igrački put, svakako.

Fernando Cavenaghi je bio najbolji napadač na FM05, danas ga nema na nogometnoj karti.

David Silva - ajde sada svi znamo da je stvarno klasa, ali FM mu je davao čak i bolje ocjene od sadašnjih na starim verzijama, 06,07 vizionarski researcheri iz španjolske ili nešto drugo?

...evo nekoliko prijedloga, ako vam se koji svidi možete ga staviti na popis, ako ne ništa, ako mi netko drugi padne na pamet stavim još koji prijedlog.
“Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple.” Bill Shankly

Link

Offline Doktor

• I'm emotionally vested in me
  • Legenda
  • *
« Odgovori #27 u: 27.10.2011, 23:15:31 »
@ john_doe, bravo za trudi i hvala na ovom popisu igrača. Sigurno ću napisati tekstove neke od ovih igrača u budućnosti

Offline El Nino

• Foi et l'Amour
  • Trener
  • *
« Odgovori #28 u: 29.10.2011, 21:47:25 »
slazem se ,svaka cast a trudu...jako me zanima,ribery,martins  freddy adu...:)

Offline Hislop

• Sakupljač lopti
  • *
« Odgovori #29 u: 30.10.2011, 00:32:08 »
ivan strinić, steve mandanda

Offline Mr. Football

• nisam se pripremio za ovu zajebanciju
  • Trener
  • *
« Odgovori #30 u: 30.10.2011, 00:33:27 »
Adriano
If a man builds a 1000 bridges and sucks 1 dick, they don't call him a bridge-builder, they call him a cocksucker.

Offline Fićo

• Legenda
  • *
« Odgovori #31 u: 30.10.2011, 01:04:52 »
Ja bih recimo volio vidjeti Ronaldinha, Giovanija Dos Santosa, Ivicu Olića, Ivana Kelavu (makar ga nije bilo u FM 2005), Danijela Pranjića i Andersona Costu :D

Offline Cro_gunner™

• Fizioterapeut
  • *
« Odgovori #32 u: 03.11.2011, 22:27:06 »
Saviola,portillo ida Martinsa bi isto volia vidit

Offline Tulio

• it's not a lie if you believe it
  • Legenda
  • *
« Odgovori #33 u: 03.11.2011, 22:30:18 »
Moji prijedlozi su sljedeći, mada tko zna da li ih uopće i ima u FM-u više.

Lebohang Mokoena, Junior Khanye, Daniel Fredhelm Holm, Tommy Hoiland, Sherman Cardenas. Vjerujem da ih se svatko sjeća barem iz nekog od serijala, ali danas ih vjerovatno nema nigdje  :bo:

Offline Mr. Football

• nisam se pripremio za ovu zajebanciju
  • Trener
  • *
« Odgovori #34 u: 03.11.2011, 22:40:29 »
koja nostalgija  :&

gdje je onaj Nicolas Milan .. pa onda:Rodrigo Palacio,D'Agostino,Vicente,Plasil,Giuly,Makaay

:&
If a man builds a 1000 bridges and sucks 1 dick, they don't call him a bridge-builder, they call him a cocksucker.

Offline samoborac

• In map we trust!!!
  • Trener
  • *
« Odgovori #35 u: 04.11.2011, 01:38:35 »
svi nabrajaju puno igrača, al mislim da bi se zbilja isplatilo vidjet Sammira.....stalno spominjan kao zamjena modriću u dinamu, ali tek ove sezone obavlja posao kakav smo čekali

inače, odličan i hvale vrijedan projekt  yey samo nastavite ;)

I još, i ja se slažem s magisterom oko količine analiza....bolje opširnije analiza za malo igrača, nego suprotno, jer bi onda moglo dosaditi

Offline Doktor

• Legenda
  • *
« Odgovori #36 u: 04.11.2011, 01:50:59 »
hvala svima na prijedlozima  ;) U slijedećim tjednima oživjeti ćemo i ovu temu ponovno sa novim analizama. @samoborac, i dalje ćemo pisati opširnije, pune analize, bez brige  ;-). Posjetite nas ponekad i predložite, komentirajte, bilo što...., mi smo vam na usluzi  hi

« Zadnja izmjena: 04.11.2011, 15:21:36 od dr.t »

Offline arthmael

• Legenda
  • *
« Odgovori #37 u: 08.11.2011, 17:27:15 »
Darijo Srna.. Za kapetana jednu napravit...

Offline silky

• Oružar
  • *
« Odgovori #38 u: 08.11.2011, 17:34:29 »
mislim da bi Xavi mogo bit zanimljiv.
jedan od trojice koje poštujem iz Barce. _D

Offline danny

• FDR
  • Trener
  • *
« Odgovori #39 u: 08.11.2011, 18:49:17 »
evo ti + wub :D

e da mogli bi Xavija stvarno,ili Iniestu još više :cool:

Offline Doktor

• Legenda
  • *
« Odgovori #40 u: 08.11.2011, 21:02:44 »
Darijo Srna.. Za kapetana jednu napravit...
sa novim dizajnom trebao bi doći i Darijo ili Superpippo  :harmonika

Offline Hugo

• brdo gela, Peđa Mijatović
  • Trener
  • *
« Odgovori #41 u: 21.11.2011, 23:36:33 »
meni bi zanimljivo bilo vidjeti seedorfa , crespa , rivalda , ze roberta , kanoutea , juninho peranbuchana , trezegeuta , ben arfu , mateju kezmana , shunsuke nakamuru ... sto se mene tice ne morate ni jednog , ali eto nebi vam skodilo  lolcina  hi

Offline ajd

• Kurac, pička, Dinamo.
  • Trener
  • *
« Odgovori #42 u: 24.11.2011, 19:48:34 »
Ivica Olic definitivno. Samo steta kaj FM ide tek od 2005. njega bi bilo zanimljivo pratit od pocetaka u Marsoniji, pa do prve napadacke igle Bayerna..
« Zadnja izmjena: 24.11.2011, 19:51:03 od ajd »
Citat:
just dream with me
Blazicko umri govno debelo

Offline LouJo

• Go with the flow
  • Legenda
  • *
« Odgovori #43 u: 24.11.2011, 22:39:58 »
ja se ne sjećam u kojem manageru sam prvi put čuo za njega, ali Freddy Adu je bio uvijek najbolji bargain wonderkid u starijim FM-ovima. kako je vrijeme odmicalo u stvarnom životu kada ga je kupila Benfica i kad je dobio priliku okušati se u Europi nije baš bio konkretan kao u SAD-u i nakon prosljeđivanja na posudbe u nekoliko klubova nažalost nije ostvario predviđani potencijal. ako se ne varam on je najmlađi igrač u povijesti sa profesionalnim ugovorom (15 godina) za kojega je u to vrijeme Milan nudio €2M. vjerujem da nisam jedini koji ga je kupovao prvom prilikom i da također nisam jedini kojemu je žao što je taj igrač "propao" u dobi od samo 22 godine

Offline john_doe

• Legenda
  • *
« Odgovori #44 u: 25.11.2011, 11:35:25 »
Milijunski ugovor nike-a je dobio za 16, a i američki novinari su odradili svoj dio. Malo ih se uspije nositi s pritiskom koji mu htjeli, ne htjeli nametnu, isto tako malo ih ne pobjegne u oblake pod svojom ''kvalitetom''. Košarka, a i drugi profi sportovi su prepuni primjera poput mladog Freddyja.

EDIT: http://www.footballfancast.com/2011/11/football-blogs/the-top-ten-great-footballing-mysteries/attachment/0a02bf69-bb48-09af-491c8a8da35ec229

Ako zafali ideja :D
« Zadnja izmjena: 25.11.2011, 13:49:36 od john_doe »
“Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple.” Bill Shankly

Link

Offline Hugo

• brdo gela, Peđa Mijatović
  • Trener
  • *

Offline h4ze

• Excuse me while I light my spliff...
  • Trener
  • *
« Odgovori #46 u: 26.11.2011, 09:13:29 »
Gdje zapelo kod mog igrača? :S

jebo tebe i tvoj smajlić

Offline HŽV

• Sveti Petar
  • Trener
  • *
« Odgovori #47 u: 26.11.2011, 12:26:24 »
Zlatan Ibarhimović.....Ajax-Juve-Inter-Barca-Milan....savrsena karijera

Offline Tulio

• it's not a lie if you believe it
  • Legenda
  • *
« Odgovori #48 u: 26.11.2011, 12:59:08 »

EDIT: http://www.footballfancast.com/2011/11/football-blogs/the-top-ten-great-footballing-mysteries/attachment/0a02bf69-bb48-09af-491c8a8da35ec229

Živcira me što se ova lista bazira uvijek i samo uvijek na igrače koji su igrali u faking Engleskoj. Kao da su oni centar svijeta.

Recimo smiješno mi je vidjeti Verona na 8. mjestu. Pa to što se on nije najbolje snašao u Man Utd-u i Chelsea ne znači da je loš. Uostalom, koji se to argentinac snašao vrhunski u hladnoj, tmurnoj i kišnoj, te gruboj engleskoj. Južnjaci jednostavno nisu za Englesku. A u Man Utd-u čak i nije bio loš, samo jbg tamo je bio samo jedan od mnogih. U Italiji kada je u Parmi i Laziu bio prva violina kluba, razarao je. Meni jedan od dražih igrača ikada, a previše pljuju po njemu.

Isto tako i Morientes. Pa taj čovjek na kontu ima 3 LP, jedno finale, on i Raul su bili jebeni tandem početkom 2000-ih, a u Liverpoolu je igrao loše, ali zato ona sezona u Monacu recimo je fenomenalna. Pa i prva sezona u Valenciji je bila OK. Real nema se šta komentirat, nekoliko odličnih sezona, ali eto, nije bio marketinški jak pa je morao otići

Offline john_doe

• Legenda
  • *
« Odgovori #49 u: 26.11.2011, 13:05:41 »
Engleski portal = engleska liga, svatko je za sebe centar svijeta, čini se.:D Ipak slažem se nebi ih previše pogodilo da su naslovu dodali ..in England.

Link