Autor Tema: Vraćanje na stare staze slave  (Posjeta: 1316 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BELA

• Maskota
  • *
Vraćanje na stare staze slave
« u: 14.11.2018, 20:48:29 »
MJESEC MAJ
06.05.2018.

Vanredni press u NK Čelik – investitor Aydin Olgun nakon ispadanja Čelika iz Premijer lige

Jučerašnjim porazom od tuzlanske Slobode na svom Bilinom polju nogometaši Čelika zvanično su ispali iz Premijer lige BiH. Čelik je prvi put ispao iz Premijer lige i navijači su vidno razočarani nakon ispadanja, a mnogi su pomislili da će klub napustiti i investitor iz Turske.

Tim povodom investitor Olgun danas održao je vanrednu press konferenciju i odmah na početku se izvinio svim Zeničanima i ljubiteljima nogometa u Zenici zbog neuspjeha i ispadanja NK Čelik iz najvišeg ranga, Premijer lige BiH. Izvinjenje je uputio još nekoliko puta.

Dotakao se ispadanja iz lige, buduće akademije kluba, ljudima koji su ga iznevjerili, navijačima, ali i budućnosti kluba.

Kaže da je učinio maksimalne napore da do toga ne dođe i da je pokušao izvršiti konsolidaciju stanja u klubu, ali su stigli prekasno (20.01.2018.su preuzeli klub), a da su stigli u oktobru, kada su počeli pregovori, misli da bi sve bilo drugačije.

I pored ispadanja Čelika u niži rang takmičenja najavio je da će i dalje ostati u Zenici i nastaviti sa projektom nogometne Akademije sa terenima, stvaranju kvalitetnog i jakog kluba i da će nastojati u što kraćem vremenu klub vratiti u Premijer ligu BiH.

Najavio je  izbor novih saradnika u klubu, stručnom štabu i izboru kvalitetnijih igrača.

"Žao mi je što se desilo ispadanje iz lige, nisam mogao ništa uraditi, jer sam novi u ovome svemu. Nisam poznavao sistem ovdje, tek se upoznajem s ljudima i nismo imali vremena da uspostavimo naš sistem. Nažalost, zakasnili smo i desilo se to što se desilo. Kao predsjednik kluba želim da se izvinem svim navijačima Čelika za ono što se desilo, jer svi mi volimo ovaj klub. Ja sam ovdje došao isključivo radi našeg projekta i da vam kažem odmah do kraja ću ostati ovdje. Svi ljudi u Turskoj vole Bosnu i Hercegovinu, vole sve ljude u ovoj zemlji i mi dolazimo ovdje napraviti lijepe i dobre stvari. Nije kraj svijeta ispasti, nekada padneš, nekada se digneš, treba ići dalje, mi za mjesec dana počinjemo s našim projektom pravljenja Akademije kluba. Bilo je onih koji su u to vjerovali, a bilo je i onih koji u to ne vjeruju. Još jednom se izvinjavam radi ispadanja, ali meni je savjest čista, učinio sam sve što sam mogao da klub pokuša izboriti opstanak. Čelik je izgubio jednu godinu i od danas obećavam da će klub napredovati i biti bolji nego što je bio", kazao je u jednom dijelu obračanja, Olgun.

"Mi smo morali da nekom vjerujemo, nažalost neki su bili pravi ljudi, ali neki su izigrali naše povjerenje. Kao što znate ja se bavim nogometom u Belgiji, Turskoj i Makedoniji, znam sistem kako u tim zemljama funkcioniše, ali kao u BiH nisam vidio ovako loš sistem", ističe Olgun.

"Kapacitete i resurse imamo, prepoznao sam to, iako sam imao ponude još nekih klubova u BiH, mi smo se odlučili za Čelik i nadam se da nismo pogriješili. Najveći problem u državi jeste spora administracija i te zakonske regulative, dozvole, procedure, ali vjerujem da ćemo u što bržem roku krenuti s izvođenjem radova kada je u pitanju naša akademija", optimista je vlasnik Čelika.

Nakon jučerašnje utakmice već su obavljeni razgovori sa 12-13 igrača, koji bi trebali ostati, ali i sa onima na koje se neće računati.

Zenica tuguje: Sloboda poslala Čelik u Prvu ligu Federacije

Zenički Čelik ispao je iz Premijer lige BiH. Porazom od Slobode na Bilinom polju u 8. kolu Lige za opstanak (0:2) izgubili sve nade u opstanak i od naredne sezone ih gledamo u nižem rangu.

Čelik je pod imperativom pobjede dočekao Slobodu. Trebala su im tri boda za kakvu-takvu nadu u opstanak, ali do nje na kraju nisu došli i u narednoj sezoni će igrati u Prvoj ligi Federacije.

Domaći su krenuli ofanzivno prema golu Slobode. Stvorili su nekoliko šansi na otvaranju, ali do gola nisu mogli.

Zato je Sloboda svoje šanse iskoristila. U 16. minuti gosti golom Salihovića dolaze do vodstva od 0:1 nakon sjajnog ubačaja iz kornera.

Potom je Muminović fantastično odbranio zicer Nikolića, da bi kazna za ovaj promašaj stigla u 22. minuti. Todorović se prošetao kroz odbranu, ubacio je za Bekića koji pogađa za 0:2.

Do kraja prvog poluvremena još nekoliko šansi na obje strane. Golova nije bilo, ali je u 40. minuti Kouadio isključen nakon što je laktom udario Rustemovića i domaći su ostali sa igračem manje.

Nastavak donosi još nekoliko šansi na obje strane. Međutim, rezultat se nije mijenjao, pa je do kraja ostalo 0:2.

Sloboda je tako osigurala opstanak, a Čelik će od naredne sezone igrati u Prvoj ligi Federacije.

"Sahranjeni" Čelik ispao iz Premijer lige BiH!

Čelik je u subotu poražen od Slobode rezultatom 2:0 i tako i matematički ostao bez šansi za opstanak.

Iako bi eventualni trijumf u današnjem meču protiv Slobode zadržao nadu za opstanak, navijači Čelika, popularni „Robijaši“, već su ga „sahranili“ i osmrtnicom pozvali navijače da mu odaju počast, a to se i desilo u subotu poslijepodne.

Čelik je na svom Bilinom polju upisao 19. poraz ove sezone – onaj koji je definitivno značio i kraj.

Golovima Salihovića i Bekića Sloboda je stigla do trijumfa, a Čelik dva kola prije kraja ostao na 25 bodova, deset manje od Borca.

Ni Banjalučani se, doduše, nisu proslavili ovog popodneva.

Borac je u subotu poražen rezultatom 2:0 od Viteza, putnika u niži rang kome je ovo tek drugi trijumf u sezoni.

Petar Bojo postigao je oba pogotka za odavno otpisane "vitežane", te tako bar nakratko obradovao navijače svog kluba.

U preostalom meču Lige za opstanak GOŠK je kao gost savladao Mladost DK rezultatom 2:1.

Najmoderniji stadion Bosne i Hercegovine, Bilino polje, od naredne sezone biti će domaćin Veležu, Olimpiku, Slavenu, Jedinstvu...

Offline Fićo

• Legenda
  • *
Odg: Vraćanje na stare staze slave
« Odgovori #1 u: 14.11.2018, 23:21:25 »
Mislim da je ovo prva karijera ovdje koja se piše o bosanskohercegovačkom klubu. Zanimljiva mi je ta liga, ponajviše zbog svojih specifičnosti :D Pratit ću obavezno, sretno!

Offline BELA

• Maskota
  • *
« Odgovori #2 u: 15.11.2018, 17:53:07 »
Mislim da je ovo prva karijera ovdje koja se piše o bosanskohercegovačkom klubu. Zanimljiva mi je ta liga, ponajviše zbog svojih specifičnosti :D Pratit ću obavezno, sretno!

Hvala, prije samog početka karijere biti će dosta uvodnog dijela i nadam se da će vam se svidjeti.

Offline BELA

• Maskota
  • *
« Odgovori #3 u: 15.11.2018, 18:41:43 »

NK Čelik Zenica - Historija

Prva fudbalska lopta u Zenici se zakotrljala 1912. godine, dok je 1930. godine osnovan prvi zenički fudbalski klub koji je nastupao širom BiH, a potom i Kraljevine Jugoslavije. Evolucijom fudbalske igre na ovim prostorima, a nakon završetka Drugog svjetskog rata, neposredno po oslobođenju grada od okupatora, ratni veterani su odlučili stvoriti fudbalski klub koji će dostojno predstavljati Zenicu.
FK Čelik je osnovan 16. juna 1945. godine i svoje utakmice je igrao na starom Bilinom polju, ali već 50-ih godina prelazi na stadion Blatuša koji je starijim generacijama navijača ostao ugraviran u lijepim sjećanjima, a da bi se početkom 70-ih sa izgradnjom novog Bilinog polja klub vratio na mjesto gdje je sve počelo te ostao vezan za zenički hram fudbala do danas. Takođe, moramo naglasiti da su te 70-te bile zlatne godine za Čelik, jer je tad klub ostvario svoje najzapaženije rezultate u Prvoj saveznoj ligi Jugoslavije, koja je bila među jačim evropskim ligama. Osvojio je 2 puta zaredom Mitropa/Srednjoevropski kup, najstarije evropsko fudbalsko takmičenje i bio je prvi klub iz Jugoslavije koji je osvojio grupu Rapan/Intertoto kupa.

Čelik je od svog nastanka odigrao veliki broj utakmica, ali ćemo izdvojiti sezone kada se nalazio u najvišem rangu takmičenja. Tokom 17 sezona u Prvoj saveznoj ligi Jugoslavije “crno-crveni” su odigrali 574 utakmice, prvi ulazak u Prvu ligu se desio u sezoni 1967/68, a kao najbolji rezultat se izdvaja šesta pozicija u sezoni 1973/74. Posljednje utakmice u Prvoj saveznoj ligi, Čelik je odigrao u sezoni 1988/89. Od osamostaljenja Bosne i Hercegovine, Čelik je nastupao konstantno u najvišem rangu takmičenja, a osvojio je 3 titule i 2 kupa. Međutim, nakon osvojenih trofeja uslijedile se dvije decenije loših rezultata sa izuzecima u određenim sezonama. Najveći postratni evropski uspjeh se desio već davne 2001. godine kada je Čelik igrao utakmice Intertoto kupa i dostojno predstavljao našu državu.

Klub će od sezone 2018/2019 krenuti sa nastupima u Prvoj ligi FBiH, prvi put od osnivanja zajedničke lige na prostoru cijele Bosne i Hercegovine.

NK Čelik Zenica - Stadion

Bilino polje je opštepoznato po istorijskim činjenicama vezanim za Bilinopoljsku izjavu, koju je Kulin ban potpisao 08. aprila 1203. godine, ali da ne ulazimo u detalje ovog dokumenta, jer bitno je to da njegov spomen predstavlja doba blagostanja, te je poznata izreka „Od Kulina bana i dobrijeh dana“, a građani Zenice, navijači i simpatizeri kluba priželjkuju upravo da često bude sretno ovo istorijsko mjesto.
Čelik je svoje utakmice igrao na starom Bilinom polju, a kasnije i na stadionu Blatuša, te je pred najveću utakmicu u svojoj istoriji došao trenutak da pređe na novi stadion, koji je već svojom izgradnjom važio za najljepši stadion u tadašnjoj državi. Nezvanično otvaranje, tada zvaničnim imenom, Gradskog stadiona Bilino polje održalo se 04. oktobra 1972. godine, kada je Čelik ugostio talijansku Fiorentinu predvođenu kapitenom De Sistijem u revanš utakmici finala Mitropa kupa. Tog kišnog jesenjeg dana naš klub je pobijedio rezultatom 1:0 golom Galijaševića u 90. minuti, a puno Bilino polje nije moglo biti bolje otvoreno nego osvajanjem trofeja najstarijeg evropskog fudbalskog takmičenja po drugi put. Međutim, zvanično otvaranje stadiona se održalo 08. aprila 1973. godine, a tad je Čelik ugostio Crvenu zvezdu što je pokazatelj da ovaj stadion zaslužuje velike utakmice. Naš tim je do 1980. godine igrao sa brojnim renomiranim evropskim protivnicima, ali izdvojit ćemo još neka sportska dešavanja koja su se organizovala na zeničkom stadionu, pa je tako 25. avgusta 1979. godine održan boks meč između Marijana Beneša i Sandy Torresa što je tada bio jedan od većih događaja.

Na Bilinom polju je igrala i reprezentacija Jugoslavije, koja je 27. marta 1985. godine u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Meksiku, pobijedila Luksemburg rezultatom 1:0 golom Gudelja iz 36. minute, a na kojoj je bilo preko 30.000 gledalaca. Takođe, svoje utakmice na Bilinom polju je igrala i ragbi reprezentacija Jugoslavije.
Nakon dobijanja nezavisnosti, reprezentacija Bosne i Hercegovine je svoju prvu zvaničnu domaću utakmicu odigrala na Bilinom polju 24. aprila 1996. godine, protivnik je bila reprezentacija Albanije, a završilo je rezultatom 0:0. Takođe, na ovom stadionu je do danas odigrala najviše utakmica u našoj državi zbog čega se s razlogom može reći da je Bilino polje hram bh. fudbala. S druge strane, Čelik je osvojio 3 titule i 2 kupa BiH igrajući utakmice na ovom stadionu, a evropske utakmice u Intertoto kupu protiv Denizlija i Genta iz 2001. godine ostaju kao najveći evropski dometi našeg kluba od osamostaljenja države i koji u budućnosti moraju biti značajno premašeni, jer u suštini Bilino polje je izgrađeno za velike događaje.

NK Čelik Zenica - Navijači

Nastankom kluba rađa se i ljubav grada radničke klase za Čelik. Prema tome, kako je klub vodio svoju borbu na terenu tako su ga i navijači bodrili iz nižih liga u one više, pa su se tako s klubom zajedno radovali i tugovali. Kod starih generacija može se osjetiti sjeta na spomen stadiona u Blatuši, a i danas znaju oživjeti priče s gostovanja Čelikovaca u Borovo još iz 60-ih godina, jer to je vrijeme kad su rijetki klubovi imali masovnu podršku na gostujućim terenima. Zlatne 70-te su obilježene i često punim stadionom Bilino polje, evropskim utakmicama, ali i odlascima navijača na gostujuće utakmice kako bi bodrili svoje crno-crvene. Čelik je imao odanu publiku, koji su bili tu i 80-ih godina kad je klub oscilirao sa rezultatima i tada ostaju zapamćena gostovanja navijača u Vinkovce i Solin iz prve polovice 80-ih, ali već u drugoj polovici 80-ih u skladu sa navijačkim trendovima navijači počinju sebi davati zvučna imena, a jedno od prepoznatljivih za naše navijače bilo je „Smogovci“, uz to i veoma originalno, jer je zenička željezara stvarala smog u velikim količinama.

Robijaši 1988 Zenica
Ipak, 19. novembra 1988. godine u ugostiteljskom objektu „Šadrvan“ prihvaćena je ideja da dalje nastavljaju djelovati pod imenom „Robijaši“, pa je tako navijačka grupa ime dobila po KP Domu Zenica, koji je važio za najveći zatvor u bivšoj Jugoslaviji. S novim imenom nastavljaju bodriti Čelik, i kući i na strani, pa iako se poklopilo sa dosta lošijim rezultatima kluba, ali ostali su mu vjerni u teškim trenucima, jer „i kad gubiš mi smo s tobom“ i na taj način je u Zenici zaživio novi val navijačke supkulture.

Preko noći, došlo je to nesretno vrijeme i u ratu su mnogi stali u odbranu svoje domovine, dali živote i neka je vječni mir našim drugovima na nebu. Nakon rata, u nezavisnoj Bosni i Hercegovini navijačka grupa nastavlja tamo gdje je stala, bodriti svoj Čelik i braniti čast Zenice. U ovom kratkom opisu navijačke grupe, dodat ćemo još to da su na početku svog djelovanja bili smješteni na istoku, kasnije i na zapadu Bilinog polja, ali jug se iskristalisao kao navijačka tribina, a ono najbitnije je da se najvažniji principi Robijaša ogledaju u tome da se djelom prezentuje ljubav odnosno da je potrebno davati sve u svojim mogućnostima za Čelik i Zenicu, a zauzvrat ne tražiti ništa osim zadovoljstva i sretnog Bilinog polja!

Offline Zvone Boban™

• Admin
  • *
« Odgovori #4 u: 16.11.2018, 20:55:15 »
Pohvale za igranje (i pisanje karijere) s klubom iz Bosne i Hercegovine. Čeka se ono pravo i nadam se da će potrajati ;)

Offline Fićo

• Legenda
  • *
« Odgovori #5 u: 17.11.2018, 10:10:10 »
Nisam ljubitelj ovolikih tekstova, jednostavno nemam vremena ni volje toliko čitati, makar mi je zanimljivo. Čekam da krene ono pravo, ko što kaže Zvone :)

Offline BELA

• Maskota
  • *
« Odgovori #6 u: 17.11.2018, 19:44:13 »
MJESEC JUN

Čelik ostaje u Premijer ligi prema pravilniku za licenciranje

U prostorijama NSBiH jučer je održan nastavak sjednice Drugostepene komisije za licenciranje klubova koja je počela prošle sedmice.

Na sjednici se odlučivalo o žalbama NK GOŠK', FK Borac, FK Sloboda i NK Čelik na odluke Prvostepene komisije za licenciranje klubova o odbijanju licenci navedenim klubovima za učešće u takmičenju Premijer lige BiH za sezonu 2018/19.

Drugostepena komisija je jednoglasno donijela Odluke:

1. Usvaja se žalba i Odluka Prvostepene komisije se stavlja van snage, te se izdaje licenca FK Sloboda za takmičenje u Premijer ligi BiH za sezonu 2018/2019.
2. Usvaja se žalba i Odluka Prvostepene komisije se stavlja van snage, te se izdaje licenca NK GOŠK za takmičenje u Premijer ligi BiH za sezonu 2018/2019;
3. Usvaja se žalba i Odluka Prvostepene komisije se stavlja van snage, te se izdaje licenca NK Čelik za takmičenje u Premijer ligi BiH za sezonu 2018/2019.
4. Odbija se žalba i u cjelosti se potvrđuje Odluka Prvostepene komisije, te se odbija izdavanje licence FK Borac za takmičenje u Premijer ligi BiH za sezonu 2018/2019.

"FK Borac nije dokazao da nema neizmirenih obaveza iz osnova aktivnosti transfera (član 89.(F.03a), Pravilnika o licenciranju klubova za učešće u takmičenjima Premijer lige BiH) prema FK Džaja Banja Luka, kao i prema uposleniku Željku Vranješu (član 94 (F.04a) istog Pravilnika, te je stoga žalba ovog Kluba odbijena, a Odluka Prvostepene komisije za licenciranje u cjelosti potvrđena. Ove odluke su konačne", navodi se na zvaničnoj stranici Saveza.

Kako su nam nezvanično potvrdili iz Komisije za licenciranje, prema praviliku za licenciranje naredne sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine ponovo ćemo gledati Čelik koji je u ovoj sezoni ispao u niži rang, no zvanične informacije o svemu tome još uvijek nema.

U narednim danima treba očekivati i izjavu predsjednikka kluba, gospodina Aydina Olguna, povodom uspješno izborene borbe za licencu, te predstavljanju igračkog kadra i novog trenera za sezonu 2018/2019, koju će NK Čelik dočekati u društvu najboljih ekipa Bosne i Hercegovine.

Offline BELA

• Maskota
  • *
« Odgovori #7 u: 17.11.2018, 19:44:40 »

Ludilo u Zenici – Novi trener ekipe NK Čelik Zenica je ni manje ni više nego...

Ovih dana u zeničkom Čeliku vlada pravi haos. Nakon što je Fudbalski savez Bosne i Hercegovine donio odluku da ekipi NK Čelik Zenica ipak izda licencu za narednu sezonu, u klubu su vrijedno pristupili sklapanju kockica za narednu sezonu.

Nogometni klub Čelik ostao je u Premijer ligi zahvaljujući komisiji za licenciranje,koja im je izdala licencu, dok je Borac preselio u niži rang natjecanja. Svi su mišljenja, da je Čelik imao mnogo sreće, te da im je ovo najbolja pouka za budućnost, da sebi ne dozvole ovakve stvari.

Danas je u prostorijama kluba održana i press konferencija, na kojoj se prisutnim medijima obratio i “gazda” Čelika, Aydin Olgun, koji je otkrio da će Čelik u narednim danima imenovati novog trenera. Kako ZenicaBlog doznaje, novi trener Čelika u narednim danima službeno će postati Elvir Bolić, 46-godišnji umirovljeni reprezentativac Bosne i Hercegovine. Bolić je prije par dana stigao u Zenicu kako bi dogovorio dužinu ugovora i visinu plate.

Tako će Čelik u veoma važnu sezonu ući sa čovjekom koji nikada nije vodio profesionalnu ekipu, a kakve će rezultate imati ostaje da vidimo. U narednom periodu očekuje se i sklapanje momčadi za narednu sezonu u kojoj bi prvenstveni cilj trebao biti, da se klub više ne bori za opstanak u ligi, što bi svakako bio korak naprijed za crno-crvene.

Offline Fićo

• Legenda
  • *
« Odgovori #8 u: 17.11.2018, 20:45:29 »
E ovo je već puno zanimljivije :) Da vidimo kako će Bolić s Robijašima...

Offline BELA

• Maskota
  • *
« Odgovori #9 u: 18.11.2018, 19:10:49 »

Robijaši dali prolaznu ocjenu Boliću, uprava prezadovoljna dosadašnjim dijelom sezone

U NK Čelik su ozbiljno shvatili ovu sezonu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Nakon što im je Nogometni savez "progledao" kroz prste, te ih ostavio u najjačem rangu BH nogometa, za trenera je angažovan nekadašnji igrač ovog kluba, i reprezentacije BiH, gospodin Elvir Bolić. Kako redakcija naseg portala saznaje, sa Bolićem je sklopljen ugovor do 30.6.2019. godine. uz sedmičnu platu od 1100€. Tako Bolić zauzima 4. mjesto po iznosu sedmičnog primanja u Premijer ligi BiH.

Odmah po dolasku na kormilo skoro potonulog broda zvanog NK Čelik, Bolić je vidio da će tu biti dosta posla. O tome je dao kratak osvrt za naš portal kojeg prenosimo u cjelosti:

"Nakon što sam pristupio na čelo ekipe iz Zenice znao sam da će biti težak posao vratiti ekipu tamo gdje ona stvarno pripada. U ekipi je vladao haos, bilo je dosta "trulih jabuka" u ekipi te se atmosfera postepeno uništavala. Odmah je obavljen razgovor sa njima na prvom treningu gdje sam potrošio skoro cijelih sat vremena da objasnim ovim momcima da moraju dobro prijonuti na posao, inače smo u problemu. Neki igrači su istakli želju da odu jer im se nije svidio novi režim koji sam uveo. To se sastojalo iz ustajanja u 6 sati, dolazak u kamp ekipe do 8 sati pa da svi zajedno doručkujemo i onda na trening. U toku dana bi obavili još jedan trening te bi igrači već na sredini istog gubili snagu. Odmah su dobili ispisnicu i otišli u neke druge ekipe gdje misle da će im biti bolje. Što se tiče Okića, Jurine, Adilovića, Mehića i Duvnjaka, poslati su na posudbe jer za njih nije bilo mjesta u ekipi. Treninzima su priključeni i neki mlađi igrači, a o njima malo kasnije."

Lista odlazaka iz kluba

Kada su u pitanju transferi u klub, trener Bolić je rekao sljedeće:

"Stvarno ne znam odakle početi ali evo idem nekim redoslijedom pa da vidimo na šta će to izaći. Prije mene klub je doveo dosta igrača kako bi pokušali da ih uigraju za novu sezonu. U potpunosti su pogodili sa Dujkovićem, Jamakom, Livajom, i Jamakom. To su igrači u čijim se očima vidjela želja za uspjehom i bili su svjesni u kakav su klub došli. Nakon mog dolaska dosta igrača je bilo na probi, čak smo ih u jednom trenutku imali 40 na raspolaganju za jednu utakmicu, uključujući i omladince. Bilo se teško odlučiti ko će ostati, ali na kraju sa mojim asistentom donešena je odluka na nekolicinu igrača. Najbolji potez uprave je bio potpis ugovora sa Nedimom Hadzićem i Alidinom Hajdarovićem. Dosta smo omladinaca doveli da omasovimo omladinski pogon, i već se vide rezultati na terenu."

"Nakon sklapanja igračke slagalice, na red je došlo i osoblje kluba. Urađene su neke sitne korekcije kako bi rad na terenu mogao normalno funkcionisati. Omladinsku ekipu je preuzeo moj asistent, koji tako moža da mi predlaže kvalitetne igrače za prvi tim, a drugi razlog je taj što klub nema novca za dosta trenera u U19 ekipi. Na kraju sezone to će biti riješeno i definitivno ćemo imati najbolje stručnjake u Bosni i Hercegovini."

"Evo vam i spisak igrača kako bi mogli vidjeti i koji igrači su na našem spisku za plate. Tu su i svi bitniji omladinci koji treniraju sa prvom ekipom."

Nakon što je trener Bolić opisao cijelo stanje u klubu, na red su došle i prijateljske utakmice.

"Uhh, i sad me trnci prođu kad se sjetim prvog izlaska na teren u prijateljskoj utakmici sa Gradinom iz Srebrenika. Na jugu okupljena ekipa od nekih 200 Robijaša koji su me pozdravili aplauzom, a onda nakon meča otišao sam do juga da im se zahvalim i obavim neke prijateljske razgovore. Rekao sam i njima da se moraju strpiti jer rezultat neće doći preko noći. Na drugim tribinama nije bilo više od 100 ljudi. Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, vidio sam radost na licima igrača. Bili su prezadavoljni svojim igrama a Boga mi i ja. Igrali su tečno, od noge do noge, brzo stvarali kontre i dominirali u skoku. Odigrali smo 7 prijateljskih mečeva, koristili veliki broj igrača, dali 16 golova a primili 3. Najbolja je bila utakmica protiv Sarajeva koju smo odigrali baš muški. Grahovac se istako kao budući vođa veznog reda, a Bevab kao neko bez čijih prodora ne bi mogao zamisliti igru Čelika."

"Nakon završenih priprema uprava je pred mene postavila nekoliko zahtjeva kojih se trebam držati i neći imati problema. To su igranje na posjed i promocija igrača iz omladinskog pogona. Što se tiče plasmana na kraju sezone, bitno je ne ispasti a u kupu dogurati što dalje. Vrlo jednostavno rekao bi neki navijač koji nikada nije bio ni na 100 metara od Bilinog polja, a misli da sve zna."

"Lagano smo došli na ono što je mene najviše obradovalo, a to je Premijer liga. Ako neko ne zna, sistem takmičenja je takav da ukupno ima 12 ekipa, igraju se 33 kola, a prve četiri ekipe idu u Evropu dok zadnje dvije ispadaju. Minimalni uslovi za igranje su stadion od 3000 sjedećih mjesta. U zapisniku ne smije biti više od 4 igrača koji nemaju BH državljanstvo, 3 igrača U21 moraju biti u zapisniku, te na klupi se može imati 7 igrača za izmjenu kao i u većini liga. Znači zanimljivost je zagarantovana. Ligu smo otvorili uzakmicom u Širokom Brijegu. Nakon preokreta smo pobijedili rezultatom 1-2. Moramo uzeti i u obzir da su oni 3 dana prije te utakmice igrali kvalifikacije za Evropa ligu. Igra je bila na nivou, a kao junak istakao se Anel Dedić koji je čitavu utakmicu tražio loptu i nije se bojao protivnika. Nakon te utakmice pred 3500 navijača u Zenici smo dočekali Sarajevo. Tim koji ima sjajnog trenera i po meni najbolje igrače u ligi. Što bi se u Bosni reklo, ubili su nas kao mraz paprike. Ali nismo se predavali. Gubili smo 0-2 sve do 90. minuta, a onda senzacija u vidu 2 gola za pet minuta i osvajanje boda na domaćem terenu. Mislim da su tada svi sretni napustili stadion, prvi put nakon 2-3 godine. Utakmice protiv Radnika, Mladosti, Zvijezde i Tuzla City-a neću mnogo komentarisat. Jednostavno je sistem počeo da radi i u svakoj utakmici smo bili bolji ali na dvije utakmice nismo osvojili 3 boda. Veliki napredak u igri se vidio kod Grahova, Bevaba i Zebe, a najviše sam zadovoljan bio Nedimom Hadzićem koji je na te 4 utakmice dao 8 golova. Mislim da mu se smiješi strašna sezona."

Rezultati

Tabela

"Trenutno smo prvi na tabeli, a to ni u najljepšim snovima nisam sanjao. Predjesnik Olgun je ponosan, a kako kaže u slučaju da izborimo kvalifikacije za Evropu odriješio bi kesu da mi olakša posao. Po utakmici imamo 54% posjeda lopte, pucali smo jedan penal i pogodili, osvojili 276 zračnih duela, dobili 13 žutih i jedan crveni karton, imamo najbolji napad lige koji je dao 14 golova, 71% uspješnih dodavanja, prosječna posjeta od 3022 čovjeka na stadionu itd. Ovo su samo neki parametri o kojima vodim računa i trudim se da ih popravim u ekipi. Dat ću vam i jos nekoliko zanimljivih informacija koje možete objaviti u svom članku."

OFF TOPIC:
Evo ukratko prvi dio sezone, izvjestaji će biti u mjesecima kako bih mogao detaljno da ih odradim i bit će u ovoj formi intervjua. Ima li nešto što bi vi voljeli da dodam ili oduzmem? Pišite obavezno.

Offline Fićo

• Legenda
  • *
« Odgovori #10 u: 19.11.2018, 00:46:36 »
Meni paše ovakva vrsta izvještaja, dovoljno opširno, a nije naporno čitati. Čestitam na rezultatima, bit će to još bolje kad se ekipa uigra. A nije te ni raspored baš mazio... Super u svakom slučaju, sretno dalje!

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
« Odgovori #11 u: 19.11.2018, 12:20:39 »
Nekidan sam citao mislim na Telesportu clanak o Tuzla Cityju. Plac majke bozje.

Rezultati dobri, drago mi je da se pisu karijere.

Poslano sa mog SM-A605FN koristeći Tapatalk

There's a light that never goes out!
Tribina Sjever pozdrave ti šalje...

Offline melo77

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #12 u: 19.11.2018, 15:20:41 »
Bolaa Bolaaa

Reci Balji da se ne zajebaje

https://youtu.be/UpV6vIsuGg0

Sretno

Poslano sa mog HTC 10 koristeći Tapatalk

Offline BELA

• Maskota
  • *
« Odgovori #13 u: 24.11.2018, 11:57:55 »
MJESEC SEPTEMBAR I OKTOBAR 2018.

Da li je angažman Bolića najbolji posao kluba sa Bilinog polja u posljednjih nekoliko godina?

Sigurno ste do sada puno puta čuli izjavu da su dobri igrači ništa bez dobrog trenera, a kada je u pitanju slučaj najjačeg fudbalskog kluba u Zenici to je u potpunosti tačno. Bilo je dosta ljudi koji su u Zenicu došli da pokušaju napraviti nešto sa nekadašnjim gigantom, ali na kraju su otišli sa punim džepovima i rezultatima kojima bi se trebali stidjeti. Međutim, crveno-crnima se ukazao spas prije svega u novom predsjedniku Aydinu Olgunu, a potom i treneru Elviru Boliću. Ukazao se Bolić kao svjetlo ulične sijalice kroz gusti dim od zeničke željezare u zimskim danima.

Ovih dana među pristalicama fudbala u Bosni i Hercegovini glavna tema je NK Čelik. Igra crveno-crnih je u odnosu na isti period prošle godine popravljena za 200%. S obzirom na uslove koji imaju zaista su sjajni priveli još jedan mjesec kraju, ali i istakli kako će do kraja istrajati u svojoj namjeri a to je borba za TOP 6 ekipa na kraju sezone ili eventualno da naprave senzaciju i plasiraju se u kvalifikacije za neko evropsko takmičenje. Posljednji put kada smo imali intervju sa gospodinom Bolićem, Čelik je bio prvi na tabeli sa 12 bodova iz 6 utakmica. Sada, nakon 16 odigranih kola situacija je zadovoljavajuća a nekoliko riječi o dosadašnjem dijelu sezone rekao je i naš gost Elvir Bolić.

"Pa vidite ovako, situacija u našem klubu se polako popravlja. Posljednji put sam kod vas gostovao prije dva mjeseca i poprilično sam zadovoljan onim što sam vidio nakon tog intervjua. Još uvijek smo među TOP 3 ekipe na tabeli, te nastojimo da tu ostanemo do kraja ove godine. Odigrali smo 12 utakmica, a od toga su dvije u kupu, te 10 u ligi. U tih 12 utakmica imamo skor od 6 pobjeda, 4 remija i samo 2 poraza i to od dvije ekipe koje su po svemu jače od nas. Nedostajalo nam je realizacije jer dosta put je naš napadač promašivao šanse 1 na 1 u situaciji gdje je morao pogoditi. U nekoliko navrata ni odbrana nije bila na onoj razini koju sam ja zamišljao ali imamo dosta vremena da to uigramo. Eto to je uglavnom to, nemam šta puno pričati jer sam skoro bio u emisiji. Samo ću još dodati da je po mom mišljenju najteža utakmica bila protiv Slobode, najgore smo odigrali protiv Sarajeva i Širokog, dok smo se najviše potrudili u utakmici protiv Zrinjskog."

Na slikama iznad vidite rezultate za ligu i kup te tabelu, a Čelik će u četvrtini-finala kupa odmjeriti snage sa Zrinjskim tek u februaru naredne godine.

Zamolili smo našeg gosta da da osvrt na igrače koji za sada nose igru Čelika a on je to rado odradio.

"Sama igra naše ekipe mora da bude prava timska, jer samo tako možemo pobjeđivati. Jednostavno igrači moraju jedan drugom uvijek čuvati leđa. Nedim Hadžić, Dino Bevab, Vladimir Grahovac i Anel Dedić za sada nose igru naše ekipe. Brzi su, tehnički potkovani, ambiciozni i ono najvažnije je da rade sve što se od njih traži."