Autor Tema: I Crociati  (Posjeta: 2414 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline llatin

• Global Mod
  • *
I Crociati
« u: 30.10.2018, 12:10:46 »
Nisam imao namjeru još uvijek početi s karijerom, ali kad mi je već propao save s Dinamom, zašto ne početi odmah. Imao sam na umu nekoliko klubova, a izbor je pao na povratnika u vrh svjetskog nogometa.

Parma Calcio 1913

Svi ste vrlo dobro upoznati s pričom o Parmi. Klub koji je svoje najsjajnije trenutke imao na samom kraju prošlog i početku ovog stoljeća, kada su tamo igrali neki velikani talijanskog, a i svjetskog nogometa, proteklih godina proveo je u nižim ligama te je prošle sezone izborio povratak u najviši rang talijanskog nogometa.

Klub je osnovan davne 1913. godine u čast slavnom kompozitoru Giuseppeu Verdiju, a prvih je nekoliko mjeseci nosio ime Verdi Foot Ball Club, da bi krajem te iste godine bio preimenovan u Parma Foot Ball Club. Sve do 90-ih godina prošlog stoljeća Parma je bila klub kojem je najveći uspjeh bilo igranje u Serie B. Točnije, najveći uspjeh dotad ostvarili su pod vodstvom legendarnog Arriga Sacchija koji je 1986. godine uveo klub u Serie B i te iste sezone umalo izborio povijesni plasman u Serie A. Nažalost, to postignuće izmaklo im je za svega tri boda, a Sacchi je pobjedom protiv Milana u kupu zaradio ugovor u Milanu te tamo ispisao povijest. U Parmu se nakratko vratio 2001. godine, ali ta epizoda nije bila uspješna.

Odlaskom Sacchija, nekoliko sezona nisu imali zapaženih rezultata, da bi 1989. godine na klupu postavljen bio Nevio Scala. Scala je odmah tu sezonu izborio promociju u Serie A te kasnije Parmu pretvorio u jedan od najboljih klubova u Italiji, a i šire. Parma je pod njegovim vodstvom osvojila svoja prva četiri velika trofeja. Prvi je stigao 1992. godine kada osvaja Coppa Italiu. Već sljedeće godine iskazali su se i na europskoj sceni, osvojivši Kup pobjednika kupova. Te su iste sezone osvojili i visoko treće mjesto, da bi godinu kasnije osvojili Superkup Europe i ponovno stigli do finala Kupa pobjednika kupova, gdje ih je zaustavio Arsenal. Scala je svoje posljednje uspjehe s Parmom ostvario 1995. godine kada je osvojio Kup UEFA, ponovio najbolji plasman (3. mjesto) u ligi, te došao do finala Coppa Italie. 1996. godine Scala odlazi iz Parme i na njegovo mjesto dolazi Carlo Ancelotti koji odmah ostvaruje najbolji plasman u povijesti Parme, osvojivši drugo mjesto u ligi. Već sljedeće godine Ancelotti odlazi, a dolazi Alberto Malesani koji u svojoj prvoj sezoni osvaja Coppa Italiu te Kup UEFA. Uspio je još osvojiti i Superkup, a nakon njegovog odlaska Parma je uspjela još jednom, 2002. godine, osvojiti Coppa Italiu.

Nakon te 2002. godine, većih uspjeha više nije bilo, a čak su se i grčevito borili za o(p)stanak, da bi 2008. ispali u Serie B. U Serie A su se vratili već sljedeće sezone te se čak činilo da bi se stara Parma mogla vratiti, ali klub je bankrotirao 2015. godine te je ispao u Serie D. Predsjednikom kluba postao je čovjek koji je Parmu doveo do najvećih uspjeha, Nevio Scala, i u samo tri sezone, došli su do tri promocije i povratka u Serie A.

Parma svoje utakmice igra na Stadio Ennio Tardini. Stadion je izgrađen 1923. godine te je nazvan po bivšem predsjedniku kluba Enniu Tardiniju. Kapaciteta je 27906 mjesta, a posljednji je put renoviran 1993. godine. Trebao je biti proširen na 31397 mjesta, ali Italija nije postala domaćin EP-a 2016. godine, pa do proširenja nije došlo.

To bi bilo sve od ovog uvoda iz povijesnog ugla. Uvod iz FM ugla bit će večeras ili sutra, gdje ću nakon posljednje pripremne utakmice napraviti kratki osvrt na kadar, taktiku i ciljeve za ovu sezonu, a i dalje. Nadam se da ne pišem ovo uzalud i da će biti popraćeno da ne izgubim baš odmah volju za pisanjem ove karijere. Čitamo se uskoro  hi

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
Odg: I Crociati
« Odgovori #1 u: 30.10.2018, 12:20:48 »
Možda za moj gušt malo "izlizan" klub, ali pratim svakako ;)
There's a light that never goes out!
Tribina Sjever pozdrave ti šalje...

Offline Fićo

• Legenda
  • *
« Odgovori #2 u: 30.10.2018, 15:47:53 »
Malo je izlizano, ali svakako izazov. Sretno, nadam se da ćeš na krilima Gervinha srušit Juventus :)

Offline Zvone Boban™

• Admin
  • *
« Odgovori #3 u: 30.10.2018, 21:41:30 »
Neka je izlizano, ali glavno da se pišu karijere. I ja imam želju započeti pisati, ali za neku "običnu" karijeru nemam volje, a za nekakav izazov (Pentagon ili sl.) nemam vremena. Možda krajem godine.

Offline Frankic

• Legenda
  • *
« Odgovori #4 u: 31.10.2018, 11:44:12 »
Bojim se da nismo u stanju birat ocemo li nesto izlizano ili ne..grohnuli smo opako :D
Prati se

Offline José Mourinho

• The Special One
  • Trener
  • *
    • Prvi BH sajt posvečen FM-u
« Odgovori #5 u: 02.11.2018, 00:35:43 »
Prati se

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #6 u: 02.11.2018, 15:15:23 »
Ispričavam se zbog kašnjenja najavljenog uvoda, ali nisam mogao prije zbog obaveza na faksu. To će se vjerojatno često događati, tako da više neću tako najavljivati kad će biti reporti. Jest da je klub "izlizan", ali u ovom trenutku nemam vremena igrati s klubom van "liga petica" jer se ne stignem upoznavati s klubom, ligom... Takva karijera bi mogla doći oko Božića kad ću moći uzeti par dana slobodno za tak nešto, a već sad imam dosta klubova na popisu za tu karijeru.

Parma Calcio 1913
Sezona 2018./19. - izvještaj #1

Informacije | Objekti | Financije

Pa krenimo s osnovnim informacijama. Pisao sam u uvodu kako stadion ima 27 tisuća mjesta, ali u igrici stoji podatak kako ima 22352. Trening objekti su na iznimno dobroj razini, dok su za juniore ti objekti prosječno dobri. Naravno da ću kroz karijeru sve to pokušati unaprijediti. Prema stilu igre za koji sam se odlučio za ovu sezonu, odabrao sam da ću kod kuće imati teren koji je dug, a dužina je ostala na nekom srednjem iznosu (može se reći čak i da je uzak).

Financije zasad izgledaju vrlo dobro, ali do kraja sezone bi vrlo lako mogle završiti u minusu ukoliko ne bude prodaja na polusezoni, a nadam se da hoće.

Ovo je roster koji ću imati na raspolaganju tijekom ove prve polusezone na klupi Parme. Iskusna ekipa s par mlađih igrača koji su tu uglavnom na posudbi.Užasno brza krila, sredina s manjkom kvalitete u kreativnosti, prilično dobra špica i solidan vratar. Uglavnom, najveći problem ovog kluba je što u mladim ekipama nema niti jednog igrača koji bi za par godina mogao biti barem rezerva, već ću se morati u potpunosti posvetiti kupnji igrača i nadati se da će mi kroz sezonu-dvije iz omladinskog pogona izletiti neki regen. Ispod možete vidjeti SS-ove redom: kapetana, najboljeg igrača i igrača s najvećim potencijalom u klubu.

E sad taktika. Ja nisam nikakav taktičar i u gotovo svakom saveu igram 4-2-3-1 ili 4-3-3, kratka dodavanja, niski tempo, visoki presing.Budući da u ovom novom FM-u mogu odabrati već gotovu taktiku, odlučio sam se za tzv. Direct Counter Attack jer mi to najbolje odgovara. Promijenio sam tek rolu desnog beka s FB/au na FB/s, oba stopera stavio na CD/d i napadača prebacio s AF na PF. Radnička sredina, brza krila i kvalitetan napadač, kratki opis ekipe. Kroz samu sezonu možda bude pokoje izmjene u taktici, ali to ću vidjeti tek nakon par utakmica.

Pripremne utakmice prošle su užasno loše. Četiri susreta, četiri poraza. Protiv Olimpije dobro prvo poluvrijeme, promijenio sam cijelu ekipu za drugo, stigao poraz. Protiv Foggije isto, 2:0 prvo poluvrijeme, promijenim cijelu ekipu - 2:3. Protiv Rijeke se ponovila prva utakmica, dok je Sassuolo jedina ekipa koja je zabila gol mojem prvom sastavu, dok su ovaj put rezerve odradile solidan posao. Ove pripremne utakmice pokazale su mi da neću moći puno rotirati kroz sezonu, iako mislim da za tim niti neće biti potrebe. Ovi porazi mi ne znače ništa drugo osim toga jer tu uvijek dajem po poluvrijeme svakoj ekipi kako bi svima podigao Match Sharpness.

Ovo je raspored ligaških utakmica za prvu polusezonu. Prva četiri kola bit će užasno teška i tu će svaki bod biti uspjeh. Lakše utakmice dođu tek u posljednjim kolima, a nadam se da dotad rezultati neće biti katastrofalni.

Naravno, cilj za ovu prvu sezonu je, jednostavno, ostanak u ligi. Za to će vjerojatno biti potrebno 40-ak bodova, tako da je računica jednostavno, u ovoj polusezoni očekujem minimalno 20 bodova, a svaki bod više, bit će dodatan uspjeh.

Ovo je natjecanje kojim se ove sezone neću pretjerano zamarati. Zasad možete vidjeti potencijalni raspored do četvrtfinala. Dakle, prva utakmica sezone bit će ova treće kvalifikacijske runde protiv drugoligaša Cittadelle. Očekujem pobjedu za početak sezone i prolaz u sljedeće kolo kvalifikacija i borbe za utakmicu s Juventusom. Tamo će me čekati bolji iz susreta Chieva i Leccea.

Naravno, volio bih doći čim dalje u natjecanju, ali tu je jedino važno da prođem prvu prepreku, čisto da ne započnem sezonu porazom.

To bi bilo sve zasad. Ukoliko imate kakve prijedloge za dodatni napredak u pisanju ili mislite da sam nešto izostavio, pišite u komentarima. Sljedeći izvještaj ide 1.1.2019., kada bih trebao, ako se raspored neće mijenjati, imati odigranih 19 kola. Kada će to biti, trenutno ne mogu reći, ovisi koliko ću igrati FM ovaj tjedan. Čitamo se uskoro  hi

Offline melo77

• Vodonoša
  • *
« Odgovori #7 u: 02.11.2018, 16:50:35 »
kad vidim ovakav report odma dobijem volju nesto slicno napravit  :&

Offline Jure Lizatović

• Maskota
  • *
« Odgovori #8 u: 02.11.2018, 16:52:51 »
Ovo je odlično , a seriu A jednostavno obožavam , cekamo sljedeći report... Mislim da ako uigras obrambenu liniju da nema straha za opstanak u ligi

Offline Zvone Boban™

• Admin
  • *
« Odgovori #9 u: 02.11.2018, 19:22:55 »
Odlične pripreme, moram da kažem. Samo nastavi tako KAVA

Offline Sloba

• The Special One®
  • Tekstopisac
  • *
« Odgovori #10 u: 04.11.2018, 01:02:56 »
Srećno sa Parmom. ;)

Sreća je da su uspeli oboriti kaznu od negativnih 5 bodova pa si ravnopravan sa ostalim klubovima koji su ti konkurenti pre svega za opstanak.

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #11 u: 06.11.2018, 14:22:09 »

Parma Calcio 1913
Sezona 2018./19. - izvještaj #2

Iza mene je polusezona koja je više za zaborav, nego za pamćenje. Vrlo slaba efikasnost je najveći problem koji me zasad muči. Protiv jačih klubova to čak i izgleda prihvatljivo, što i rezultati govore, ali protiv klubova u svojem rangu, katastrofa.

Znači, rekao sam da mi je cilj nekih 40-ak bodova, tako da ovo nije totalna katastrofa, ali razočaranje svakako je. Pogotovo kad se pogleda da sam od najjačih klubova, gubio samo od Juventusa, Intera i Fiorentine. Osim toga, tek četiri ekipe (Juventus, SPAL, Inter i Udinese) uspjele su mi zabiti više od dva gola. Dakle, u te četiri utakmice, primio sam čak 16 golova, što znači da sam u ostalih petnaest, primio svega 12 golova, što je manje od jednog po utakmici... Zaključak - obrana je najmanji problem. E sad, najveći je problem - napad. Ukoliko oduzmem ovu utakmicu s Udineseom, gdje sam zabio četiri, u preostalih osamnaest utakmica, zabio sam tek 12 pogodaka. Još jedan podatak koji ukazuje na taj problem je, da sam od ukupnih 16, tek 7 zabio iz igre, sve ostalo došlo je iz prekida. (6 golova korneri, 2 gola indirektni slobodni udarci, 1 gol direktni slobodni udarci).

Što reći? Sve je krenulo lijepo. Prva tri kola protiv Napolija, Lazija i Atalante ostanem neporažen. Rezultati čak nisu zabrinjavajući sve do 8. kola, pa zapravo, realno gledano, nisu sve do ova zadnja tri kola, ipak sam prije toga uglavnom igrao s klubovima koji su klasu iznad (izuzev Sassuola i SPAL-a). Čak sam doma uspio pobijediti i jaku Romu, ali u ova tri posljednja kola, protiv tri najslabije ekipe u ligi i čak dvije domaće utakmice, ja nisam uspio ostvariti nijednu pobjedu. Doduše, nisam bio ni poražen, tako da sam se i dalje zadržao ispred njih, ali jedno stoji. Takve utakmice moram lagano dobivati!

Da ne pišem karijeru, vjerojatno bih već odavno odustao, ali to i činjenica da mi druga polusezona uvijek bude bolja od prve, drže ovaj save živim.

U prošlom reportu sam već rekao da u kupu ne očekujem ništa osim pobjede u ovoj trećoj kvalifikacijskoj rundi, a i to samo zato jer je to od mene tražila uprava. Tako je i bilo. Prva prepreka se, jedva, prošla, a u posljednjem krugu kvalifikacija, u nekom izmiješanom sastavu, ispao sam od Chieva.

Nemam tu što puno pisati o ekipi. Ništa se nije promijenilo u odnosu na prvi report. Što se učinka tiče, očekivano, najbolji strijelac je Inglese, a asistent čovjek koji izvodi sve prekide, Štulac, a budući da je svijetla točka ekipe obrana, red je da se izdvoji nekog i iz tog dijela. Tako bih ja izdvojio desnog beka Iacoponija, te stopera, kapetana ekipe i čovjeka koji je u par navrata svojim golovima osvojio pokoji bod za ekipu, Bruno Alves.

Najveće razočaranje dosad je Gervinho. Tek po jedan pogodak i asistencija nisu dovoljni za jedno krilo koje bi svojom kvalitetom moralo odskakati od ekipe. Vrlo lako bi moglo doći do nekih promjena u ekipi tijekom zimskog prijelaznog roka. Ukoliko uspijem nekog prodati, cilj mi je pronaći još jednog ili dva kvalitetna vezna (po jednog kreativca i destruktivca) i možda jedno krilo, ali o tome više u sljedećem reportu.

To bi bilo sve od ovog reporta s polusezone. Nadam se uspješnijem na kraju sezone. Ukoliko imate kakve prijedloge za dodatni napredak u pisanju ili mislite da sam nešto izostavio, pišite u komentarima. Čitamo se uskoro  hi

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
« Odgovori #12 u: 06.11.2018, 14:36:25 »
FInancije?

Offline José Mourinho

• The Special One
  • Trener
  • *
« Odgovori #13 u: 06.11.2018, 23:59:21 »
Jbg pokusaj sa kakvim posudbama unaprijediti ofanzivu, mozda ufatis neko krilo dobro na posudbu i jos nekog krearivnijeg veznog, mora biti opisanih igraca negdje :D

Ma samo opstanak izbori, a kreni vec napadati FA trziste da ojacas ekipu za iducu sezonu :D

Sretno

Offline Fićo

• Legenda
  • *
« Odgovori #14 u: 07.11.2018, 00:06:20 »
Prvu sezonu je najbitnije preživjeti, sve drugo je sekundarno. Sad traži free agente da u sljedeću sezonu kreneš spremniji, a vjerujem da opstanak neće doći u pitanje. Kako stojiš s novcima?

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #15 u: 08.11.2018, 22:57:23 »

Pun sam ko brod.

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
« Odgovori #16 u: 08.11.2018, 23:06:19 »
Parma ima više od Bilbaa  :&

Offline DARK BOY

• Ooooohh RVP #20
  • Legenda
  • *
« Odgovori #17 u: 11.11.2018, 09:46:39 »
Probaj si sam modificirati kod treninga att opcije da ti treniraju. Kakvi su ti treneri kod att kategorija, koliko zvijezdica imaju? Mozda je preraspodijela posla losa pa si mozes i kojeg coacha uzeti.

Vidim da nije toliko problem napadac koliko golovi ostatka ekipe. Jesi probao modificirati taktiku pa igrati s dva napadaca?

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #18 u: 17.11.2018, 21:34:53 »

Parma Calcio 1913
Sezona 2018./19. - izvještaj #3

Sezona napokon završila. Izuzetno sam razočaran, ali ostvareno je ono najbitnije, ostanak u ligi. Bilo je napeto sve do zadnje sekunde, ali je ipak FM popustio te je save ostao na životu.

Bodovno, druga polusezona je bila ista kao i prva, iako je to igrom izgledalo nešto bolje i zaslužio sam osvojiti koji bod više. Krenulo je dosta loše, u prvih sam pet utakmica upisao isto toliko poraza, a jedino protiv Torina (primljen gol u 90+3') nije bio potpuno zaslužen. Nakon Torina, izdržao sam isto toliko utakmica bez poraza, ali i s tek jednom ostvarenom pobjedom, a i ova četiri remija mogla su biti pobjede, ali FM to nije dopuštao te bi protivnici uvijek dolazili do izjednačujućeg pogotka u zadnjim minutama (čak dvaput u sudačkoj nadoknadi) i to bez obzira zatvorim li se ja ili nastavim igrati kao cijelu utakmicu. Nakon toga, opet je uslijedilo nekoliko poraza, nakon što se protiv Rome ozlijedio Inglese, a ostanak je osiguran pobjedama u posljednja dva kola kad se Inglese vratio.

Sve u svemu, loša sezona, al ajde, ostanak je osiguran i sad ću složiti ekipu kako ja želim.

Na polusezoni je došlo do sitnih promjena. Na posudbu je doveden Caldirola, koji nije igrao pretjerano puno, ali razmišljam da ga dovedem budući da ostaje bez kluba na kraju sezone. Kao jedino pravo pojačanje doveden je Egipćanin Kahraba za 200 tisuća eura, ali ni on se nije proslavio, upisavši tek jednu asistenciju u čak 15 nastupa. Od njega očekujem puno više sljedeće sezone.

Ovu polusezonu pojedinačno bih izdvojio tek Štulca koji je bio jedina konstanta u ekipi.

Velik broj igrača napustit će ekipu, a najviše me brine što su među njima jedini vratar Sepe i najbolji igrač Inglese, koji već ima dogovoren transfer u Torino. Morat ću dobro proučiti tržište u potrazi za njihovim zamjenama.

Za kraj, evo i SS financija te time završavam ovaj report. Ukoliko imate kakve prijedloge za dodatni napredak u pisanju ili mislite da sam nešto izostavio, pišite u komentarima. Čitamo se uskoro  hi

Offline BELA

• Maskota
  • *
« Odgovori #19 u: 17.11.2018, 22:04:14 »
Sve odlicno, ali probaj malo ubacit svoje mlade nade tj kako su oni odigrali lige

Offline Fićo

• Legenda
  • *
« Odgovori #20 u: 17.11.2018, 22:06:47 »
Borba je bila napeta, bitno da je izboren ostanak u ligi. Spominjao si da imaš nešto novaca pa se nadam da ćeš dobit nešto budžeta da se pojačaš gdje je potrebno. Čini mi se da ti svi najbolji igrači odlaze, ali ostaju ok krila. Pojačanja u obrani, možda neka dobra špica i bit će to ok. Srećno dalje!

Offline José Mourinho

• The Special One
  • Trener
  • *
« Odgovori #21 u: 17.11.2018, 23:04:51 »
Ma nek se opstalo to je najvažnije, sad jbg dobra pojacanja dovedi to ce biti kljuc uspjeha jer idu ti i golman i inglese, nadam se da ce biti kakvih na free dobrih i otpisanih koje ako ne kupis bar na posudbu dovedi :D

Sretno cekamo transfere da vidimo :D

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #22 u: 18.11.2018, 00:12:05 »
Sve odlicno, ali probaj malo ubacit svoje mlade nade tj kako su oni odigrali lige

Nemam što zasad kad nemam tamo igrača koji bi mogao igrati nešto više od Serie D

Borba je bila napeta, bitno da je izboren ostanak u ligi. Spominjao si da imaš nešto novaca pa se nadam da ćeš dobit nešto budžeta da se pojačaš gdje je potrebno. Čini mi se da ti svi najbolji igrači odlaze, ali ostaju ok krila. Pojačanja u obrani, možda neka dobra špica i bit će to ok. Srećno dalje!

Pitanje je koliki ću dobiti TB i WB.

Ma nek se opstalo to je najvažnije, sad jbg dobra pojacanja dovedi to ce biti kljuc uspjeha jer idu ti i golman i inglese, nadam se da ce biti kakvih na free dobrih i otpisanih koje ako ne kupis bar na posudbu dovedi :D

Sretno cekamo transfere da vidimo :D

Prijelazni rokovi su mi uvijek najdraži dio sezone. Jedino što sad traju samo do prve ligaške utakmice, premalo mi vremena.

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #23 u: 24.11.2018, 22:42:06 »

Parma Calcio 1913
Sezona 2019./20. - izvještaj #4

Početak je nove sezone. Nakon one prošlogodišnje muke, dogodio se remont ekipe. Tako je iz prošlogodišnje prve jedanaestorice, u ovoj sezoni, u istoj ulozi, ostalo njih tek troje. Istina, bilo je tu nekoliko igrača na posudbi pa su se vratili u svoje klubove, ali ovo je svejedno velik broj promjena i malo se bojim ovog početka sezone, dok se ne uigraju.

Ovo je ekipa koja će iznijeti teret ove polusezone. Kao što sam već spomenuo, trojica su ostala u početnom sastavu od prošle sezone: Gagliolo, Štulac i Gervinho. Stiglo je tu dosta zanimljivih i poznatih imena, a pokušao sam složiti ekipu sa čim više Talijana. Uspio sam u tome u defenzivnom dijelu, ali prema naprijed ipak nisam uspio pronaći dovoljno kvalitete za što manje para. Kao i prošle sezone, izdvojit ću dvojicu igrača od kojih najviše očekujem, te najvećeg talenta.

Iako je broj dovedenih igrača stvarno prevelik, vrlo sam zadovoljan kako sam odradio ovaj prijelazni rok. Doveo sam velik broj veoma dobrih igrača za Serie A za siću. Odlaskom Sepea, stvorio mi se problem s vratarom, a taj problem riješio sam dovođenjem Matheusa iz Brage za nešto ispod milijun eura. Veliki broj igrača stigao je bez odštete nakon što im je istekao ugovor u bivšim klubovima, a tu vrijedi spomenuti Rigonija. Abatea, Jose Maurija, Stuanija, Montoliva i Bonyja. Još jedan problem predstavljala mi je stoperska pozicija. Bruno Alves otišao je iz kluba te je tu ostala rupa. Kao njegova zamjena doveden je Lorenzo Tonelli za 1,8 milijuna eura. Mohsen je doveden iz Egipta kao odličan talent te sam ga odlučio samo odmah priključiti prvoj ekipi. Najskuplje pojačanje zasad je Vasco Regini koji je doveden za 2,1 milijuna eura, kao zamjena za Dimarca. Nisam mogao propustiti priliku da za svega 1,8 milijuna eura dovedem Florinela Comana pa je i on postao novim članom Parme. Zagadou i Suagher su dovedeni kao backup opcije.

Ove sezone odlučio sam se za nešto lakše pripremne utakmice kako bih, uz Match Sharpness, podigao i moral. Krenulo je loše, teškim porazom od Real Sociedada, al je već u sljedećoj pao PSV. Nakon PSV-a, igrale su se četiri utakmice u sklopu trening kampa, gdje se remiziralo s Bolognom te pobijedilo San Marino, Triestinu i Santarcangelo.

Budući da sam čekao kraj prijelaznog roka za pisanje ovog reporta, već sam odigrao jednu utakmicu u sklopu kupa. Neočekivan poraz od Verone baš i nije najbolji start, ali ni ove sezone nisam ništa očekivao od ovog natjecanja, pa me ovaj poraz nimalo ne brine. Bitno je ono što će se dogoditi u ligi.

Evo i financija za kraj. Čeka me nova borba za ostanak, ali očekujem da će to ove sezone biti puno lakše. To je primarni cilj, a sve ostalo bit će bonus. To je sve zasad. Ukoliko imate kakve prijedloge za dodatni napredak u pisanju ili mislite da sam nešto izostavio, pišite u komentarima. Čitamo se uskoro  hi

Offline Habo

• Gunner in heart
  • Trener
  • *
« Odgovori #24 u: 24.11.2018, 23:05:30 »
Ovo mi se super sviđa , lijepo , pregledno i sve vazno pokazano
Bez dosadnih i isfuranih clanaka iz novina kao i tih pizdarija.

Izravno i direktno

Nadam se ulaskom u Europa ligu sa ovim kadrom.

hi