Autor Tema: Konungariket Sverige  (Posjeta: 26585 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline llatin

• Global Mod
  • *
Konungariket Sverige
« u: 15.05.2015, 21:28:49 »
[justify]Nakon Estonije, Andore, Islanda, Azerbajdžana i Malte, stigao je novi, šesti LLM izazov na Cro-Manager forumu. Ponovno se vraćamo na sjever Europe, na Skandinavski poluotok. Zemlja poznata po grupi ABBA, Ikei, Saabu, Volvu, filmovima...  Možda ste već shvatili o kojoj je zemlji točno riječ, a da niste pogledali sličice ispod... Dakle, selimo u Švedsku, zemlju Zlatana Ibrahimovića i Kima Källströma, Henrika Larssona i Fredrika Ljungberga. Vjerujem da će se većina složiti sa mnom da je ovo jedan od najlakših izazova dosad, najmanje "egzotična" zemlja. Vjerujem da je Švedska svima dovoljno poznata te da ju nema potrebe posebno predstavljati. Najveća, a opet s druge strane "najnerazvijenija" država Skandinavije, četvrta po veličini u Europi broji nešto više od 9,5 milijuna stanovnika, duplo više od Hrvatske. Velika ekološka osvještenost, visoki životni standard te jedan od najvećih prosječnih dohodaka na svijetu samo su neke od osobina te male kraljevske države.[/justify]

[justify]A sad, prebacimo se malo na nogomet. Švedska sama po sebi nije neka nogometna velesila, ali je svejedno uvijek tu negdje. Svaka generacija ima barem jednog ili dva igrača svjetske klase. U ovom trenutku to je Zlatan Ibrahimović, a bili su tu, na primjer, već navedeni, Henrik Larsson, Fredrik Ljungberg i ostali. U Švedskoj postoji šest rangova nogometnog natjecanja. Allsvenskan, Superettan, Division 1, Division 2, Division 3 i Folksam utvecklingsserie. Međutim, u FM-u su igriva samo prva četiri ranga. Dakle, posljednji je onaj Division 2 u kojoj će započeti sve karijere. Allsvenskan je trenutno 25. liga prema UEFA-i, druga po redu iz Skandinavije, bolja je samo Danska. Za razliku od prijašnjih izazova, u ovom prva liga i nije toliko slaba, ali opet će biti prilično teško doći iz četvrte lige do naslova prvaka Švedske, a gdje je onda još i Liga prvaka.[/justify]

[justify]Liga je podijeljena na šest skupina po 14 klubova, a klubovi su po skupinama raspoređeni prema regijama. To je, dakle, 26 utakmica u prvoj sezoni. U rang iznad ide najbolja momčad svake od skupina, dok ispadaju posljednje dvije, a 12. ide u doigravanje. Još je važno napomenuti da među 18 igrača prijavljenih za utakmicu, 9 ih mora biti trenirano u Švedskoj. Division 1 se dijeli na dvije skupine, ali format natjecanja je isti. Jedina razlika je što drugoplasirane momčadi u skupinama idu u doigravanje, a ispadaju tri ekipe. U Superettanu, za razliku od posljednje dvije lige, sudjeluje 16 ekipa što znači 30 utakmica u sezoni. U Allsvenskan idu dvije najbolje ekipe, a treća ide u doigravanje, dok posljednje dvije ispadaju, a 13. i 14. ekipa idu u doigravanje. U Allsvenskan je format natjecanja isti kao u Superettan.[/justify]

Pravila

[justify]Ne preporuča se korištenje tuđih taktika, a strogo je zabranjeno korištenje editora, save/load rola napadača i sličnih sranja. Maskiranje atributa je opcionalno, iako bi bilo poželjno da se uključi, realnosti radi. Po tim pitanjima budite korektni prema drugima jer iako cilj tehnički postoji, ovi izazovi igraju se i bivaju popularni radi samih sudionika i razine opuštenosti koja vlada u glavnoj temi. Ovo se igra da se igra, a ne da bi se što prije osvojilo nešto. Podsjećam da je ovo LLM te da sva pravila LLM-a vrijede i ovdje. Ova tema će Vam pomoći oko nekih stvari koje su karakteristične u ovakvom stilu igranja, a za sve konkretne upite, odnosno javljanje stanja u kojem je vaš sejv, postoji ova tema. Ne treba se prijavljivati za ništa, dovoljno je napisati jednu jednostavnu rečenicu sa imenom kluba kojeg ste uzeli.

Po pitanju odabira liga i igrača, preporuča se učitavanje isključivo Švedske, sve četiri lige. Ponovo radi realnosti preporučam large db sa svim stavkama kao na slici. Ako je slaba konfiguracija problem, smanjite broj po potrebi. U stvarnosti su švedski klubovi uglavnom sastavljeni od Šveđana, ima tu još dosta Skandinavaca i Afrikanaca, a nađe se i pokoji igrač iz Sjeverne Amerike, Hrvatske, BiH, Albanije, Makedonije, Srbije, Brazila... Zato bi baza s igračima zapravo trebala izgledati ovako. Skinite fajl, spremite u Sports Interactive\Football Manager 2015\db setups i učitajte ga ovdje tako da setup izbornik bude nalik ovome.
[/justify]

Grafika

[justify]- igrači - cut-out megapack bi trebao, više-manje, riješiti vaše probleme sa slikama igrača, a na ovom linku to možete pronaći

- grbovi - grbove za ovu ligu možete pronaći na ovom linku, a ovdje možete pronaći i originalnu temu

- dresovi - dresovi postoje samo za prve dvije lige, za Allsvenskan ih možete pronaći na ovom linku, a za Superettan na ovom linku

- newgen hairpack - svakako preporučam; ovo dodaje preko 1600 novih frizura i stoga će svaki novi regen biti drukčiji pa nećete imati situaciju da imate pet identičnih ćelavih igrača u ekipi. Nije ništa posebno, ali za tu veličinu korisna stvarčica. Originalna tema je ovdje, a imate opciju skinuti dodatak + dres na profilnoj slici ili bez dresa. Posjetite temu i shvatit ćete. Autor: emildebski85
[/justify]

Sudionici

ažurirano 16.5.

Klubovi

Ånge
Anundsjö
Boden
Härnösand
Hudiksvall
IFK Östersund
Mariehem
Morön
Piteå
Sandvikens IF
Sandviks IK
Selånger
Söderhamn
Teg
Članovi

/
/
Aksi
/
/
/
/
/
/
Yaya, Bijeli luk
/
/
/
/

Klubovi

Akademi Helsingborgs IF
Assyriska BK
Dalstorp
Eskilsminne
Högaborg
Höganäs
Jonsered
Lindome
Nike
Råslätt
Sävedalen
Tenhult
Torns IF
Tvååker
Članovi

/
/
/
/
/
/
/
/
ivanfla
/
/
/
/
/

Klubovi

Åmål
Carlstad
Gauthlod
Grebbestad
Karlstad BK
Lärje-Angered
Lerum
Lidköping
Nordvärmland
Ölme
Stenungsund
Tibro AIK
Torslanda
Ytterby
Članovi

/
juvefann
/
/
Eric Cartman
/
/
/
/
/
/
/
carli
/
Klubovi

Asarum
Berga
BW-90
Hässleholms IF
Höllviken
Karlskrona
Kvarnby
Limhamn Bunkeflo
Lindsdal
Ljungby
Nosaby
Prespa Birlik
Rosengård
Vimmerby
Članovi

/
/
Doda12345
/
llatin
/
/
/
/
/
/
/
Tul0, gregor221
/

Klubovi

Akropolis
Gamla Uppsala
IFK Aspudden-Tellus
Karlberg
Konyaspor KIF
Kvarnsveden
Norrtälje
Skiljebo
Sollentuna
Spårvägen
Strömsberg
Syrianska IF Kerburan
Värmdö
Västerås IK
Članovi

redS
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Rozga
/
/

Klubovi

Arameisk-Syrianska IF
Ekerö
Enskede
Eskilstuna City
FC Linköping City
Gute
Karlskoga
Karlslund
Nacka
Rynninge
Sleipner
Smedby
Södertälje FK
Värmbol
Članovi

/
/
/
roguefan1
villa7
/
/
/
/
/
Joko, franja
/
/
/

Rekordi

Liga prvaka
ČlanKlubGodina
/
/
/

Europska liga
ČlanKlubGodina
/
/
/

Klupsko SP
ČlanKlubGodina
/
/
/

[justify]Nadam se da će se na ovaj izazov odazvati mnogo više članova foruma u odnosu na prošli. Ovog puta liga je nešto jača i zanimljivija. A baš biste Vi mogli u svojem klubu dobiti novog Henrika Larssona, Fredrika Ljungberga ili Zlatana Ibrahimovića. Dakle, ova tema je glavna tema za 6. LLM izazov i u njoj se piše o svemu vezanom za njega. Sve nejasnoće slobodno postavite ovdje. Ovim putem pozivam sve voljne da se priduže i sudjeluju bez obzira da li je ovo njihov stil igre ili ne. To bi bilo to od mene, a za kraj ostavljam i jubilarni smajlić - po šesti put u povijesti. Sretno svima![/justify]

« Zadnja izmjena: 17.05.2015, 12:14:06 od llatin »

Offline Dena M

• Trener
  • *
Odg: Konungariket Sverige
« Odgovori #1 u: 15.05.2015, 21:53:11 »
uzelo se eskilstuna city, valjda ce potrajat

Offline villa7

• Postala sam tedka jedmog malog amdjela
  • Trener
  • *
« Odgovori #2 u: 15.05.2015, 21:56:48 »
đabe kad je Dejan već igra LP  lolcina
Ubio si Dinamov ponos, ukaljao mu sveto ime, sad imaš pune džepove, a prazne tribine.

Offline carli

• Trener
  • *
« Odgovori #3 u: 15.05.2015, 22:01:36 »
Uzet će se neko s dobrim grbom odma sutra  ;-)

eo uzeo Cordobu, a s Barcelonom bi ispo iz lige jebem ti pasa ciganina

Offline Tul0

• Članica NATO pakta
  • Trener
  • *
« Odgovori #4 u: 15.05.2015, 22:01:47 »
a sta uzet isuse

Offline villa7

• Trener
  • *
« Odgovori #5 u: 15.05.2015, 22:03:01 »
ja sam uzeo Smedby
Ubio si Dinamov ponos, ukaljao mu sveto ime, sad imaš pune džepove, a prazne tribine.

Offline swaggy vkci

• Trener
  • *
« Odgovori #6 u: 15.05.2015, 22:10:18 »
a sta uzet isuse
Pa Moron eheh

Offline villa7

• Trener
  • *
« Odgovori #7 u: 15.05.2015, 22:20:05 »
ipak ću uzet Linkoping City

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
« Odgovori #8 u: 15.05.2015, 22:42:15 »
Koje lige su obuhvaćene u ovom linku sa grbovima?
There's a light that never goes out!
Tribina Sjever pozdrave ti šalje...

Offline Joko

• José Mourinho
  • Admin
  • *
« Odgovori #9 u: 15.05.2015, 23:04:48 »
Najjači klub svijeta je Sleipner, to je bar jasno.

Evo i bug klubovi s najvećim sponzorskim ugovorima.  :juznivjetar:

[spoiler]Boden 400k
Sandvikens 400k

Hogaborg 266k

Carlstad 266k
Karlstad BK 532k

Limhamn Bunkeflo 200k
Rosengard 266k
Vimmerby 132k

Sollentuna 132k
Syrianska IF Kerburan 266k

Eskilstuna City 532k[/spoiler]

Offline Dena M

• Trener
  • *
« Odgovori #10 u: 15.05.2015, 23:07:06 »

eto kurac i tebi i sleipneru u prvom kolu

Offline Tul0

• Članica NATO pakta
  • Trener
  • *
« Odgovori #11 u: 15.05.2015, 23:14:36 »
uzea se rosengard

The club has been the starting ground for many famous Swedish football players including Zlatan Ibrahimovic, Yksel Osmanovski and Labinot Harbuzi

;)

Offline Joko

• José Mourinho
  • Admin
  • *
« Odgovori #12 u: 15.05.2015, 23:15:58 »

eto kurac i tebi i sleipneru u prvom kolu

:cro-man:

Offline Dena M

• Trener
  • *
« Odgovori #13 u: 15.05.2015, 23:17:24 »
...

nego, imamo jednog boga

Offline juvefann

• #1 Gianluigi Buffon
  • Legenda
  • *
« Odgovori #14 u: 15.05.2015, 23:17:31 »
Jebes ovo, ne mogu dovest Balantu.

Offline villa7

• Trener
  • *
« Odgovori #15 u: 15.05.2015, 23:17:49 »
potpisali smo ugovor sa Elfsborgom, al nisu jioš ni jednog igrača dali

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
« Odgovori #16 u: 15.05.2015, 23:20:23 »
Evo meni dvojicu posudili.

Offline villa7

• Trener
  • *
« Odgovori #17 u: 15.05.2015, 23:21:33 »
eo zadnji dan mi dali četvoricu i to odličnih igrača  ;)

Offline Joko

• José Mourinho
  • Admin
  • *
« Odgovori #18 u: 15.05.2015, 23:22:26 »
...

nego, imamo jednog boga

Slatko.

Inače, evo i jedna bug preporuka za potencijalno jako kvalitetnog igrača koji dolazi na non-contract.

[spoiler]Junior Bangura[/spoiler]

Što se tiče affiliate klubova, ima odličnih igrača. Ja sam krenuo u 2014. i odmah dobio Göteborg i imao na raspolaganju bar 5 jako kvalitenih igrača. Samo sam onda ipak krenuo u 2015. pa ništa od affiliatea. Isprobao sam čak i s najvećom reputacijom managera, al opet ništa.
« Zadnja izmjena: 15.05.2015, 23:23:31 od Joko »

Offline Dena M

• Trener
  • *
« Odgovori #19 u: 15.05.2015, 23:23:29 »
dobro je bogamu, samo me unistavas, odigra san 4 kola tek

moglo bi ovo potrajat ako se nastavi ovako, gazin sve

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
« Odgovori #20 u: 15.05.2015, 23:23:46 »
Nego, je li samo meni grbovi ne rade?  :bo:

Offline Tul0

• Članica NATO pakta
  • Trener
  • *
« Odgovori #21 u: 15.05.2015, 23:25:07 »
...

nego, imamo jednog boga

Slatko.

Inače, evo i jedna bug preporuka za potencijalno jako kvalitetnog igrača koji dolazi na non-contract.

[spoiler]Junior Bangura[/spoiler]

Što se tiče affiliate klubova, ima odličnih igrača. Ja sam krenuo u 2014. i odmah dobio Göteborg i imao na raspolaganju bar 5 jako kvalitenih igrača. Samo sam onda ipak krenuo u 2015. pa ništa od affiliatea. Isprobao sam čak i s najvećom reputacijom managera, al opet ništa.
daj nemoj pokidat igru prvi dan jebi gospu bozju

Offline ivanfla

• Fizioterapeut
  • *
« Odgovori #22 u: 15.05.2015, 23:26:30 »
uzelo se klub Nike

Offline Dena M

• Trener
  • *
« Odgovori #23 u: 15.05.2015, 23:38:46 »
pocele su ozljede  :yes:

Offline villa7

• Trener
  • *
« Odgovori #24 u: 15.05.2015, 23:47:49 »
Nego, je li samo meni grbovi ne rade?  :bo:

ne rade ni meni