Autor Tema: Azerbaycan  (Posjeta: 33782 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TIR

• Indeficienter
  • Moderator
  • *
Azerbaycan
« u: 30.07.2014, 16:04:23 »

Nakon avanture u Estoniji, uslijedilo je neuspješno prizemljenje u ipak preteškoj Andori. Island je to popravio i doveo na prolaznu razinu, a za kraj ovog izdanja Football Managera, odlazimo na istok. Kranji istok. Osim Rusije, koja ima neke klubove blizu Pacifičkog oceana, i Kazahstana, države površine 1/5 površine kontinenta Europe, dolazimo do Azerbajdžana, treće najistočnije točke u Europi, a samim time i UEFAi. Iako je i Azerbajdžan samo jedan u nizu bivših Sovjetskih država, za razliku od raznih Gruzija, Turkmenistana i Moldavija, ovi su još napredni. To mogu zahvaliti naftnim zalihama i gigantskom SOCAR-u, ponajvećoj naftnoj kompaniji na tim prostorima.

I zato njihov nogomet napreduje iz sezone u sezonu. Tu su već pristojni klubovi kojima malo fali da izbore neku malo jaču fazu Lige prvaka ili Europske lige, kao što je Neftčiju uspjelo u sezoni 2012./2013., kada se nisu osramotili u grupi H u kojoj su osvojili tri boda u grupi sa Interom, Partizanom i Rubinom. Ovo je malo lakši izazov od prethodnih, složit ćete se, jer prva liga u Azerbajdžanu ne ide u istu rečenicu sa Estonskom, Andorskom ili Islandskom. Klubovi ovdje nemaju ograničenje po pitanju stranaca, i to iskorištavaju koliko je potrebno, pa je tako u modi imati po nekoliko Brazilaca i Balkanaca u ekipi. I zato ne čudi što su u posljednjih deset godina, stranci bili najbolji strijelci prve lige u omjeru 6:4. Kad sam već počeo o domaćem nogometu, onda valja napomenuti kako je spomenuti Neftči vladar sa 8 naslova prvaka. Ovako izgleda Azerbajdžan na karti, koju je Vaš moderator izrađivao odnosno dorađivao dobrih pola sata:

(uvećaj)

Mi krećemo u drugoj ligi, što je već standard. No, ovaj puta neće biti tako jednostavno. Nije tu, kao dosada, desetak klubova i dvadesetak kola, već 16 klubova odnosno 30 kola plus Kup. Prvak ide direktno u prvu ligu, a doprvak igra kvalifikacije sa predzadnijm klubom elitnog razreda, u kojem je inače ukupno deset klubova, ali se zato igra četverokružno, dakle sistem kao u Hrvatskoj i Austriji. Pozitivna stvar jest što neće biti problema sa statusom klubova, budući da su svi drugoligaši već u startu profesionalni.

Taj podatak možda će razočarati neke, ali dugoročno smatram to pozitivnom stavkom. Bit će jednostavnije doći do konačnog cilja, koji je, kao i obično, osvajanje Lige prvaka, ali zato očekujem veću aktivnost nego na Islandu, na kojem je tek nekolicina stigla do 2020. godine i dulje. Dakle, nema više mukotrpnog čekanja da balance dođe do točno 3 milijuna eura, ali zato neće biti mačji kašalj doći do naslova prvaka države, kao što je to bilo u slabijim izazovima. Ako vam sve ovo nije dovoljna motivacija, na startu igre možete si zadati neke dodatne ciljeve kao što je forsiranje mladih igrača iz vlastite omladinske škole, tako da za godinu dana ipak ne budete jedna u nizu legije stranaca.

Neću glumiti policajca, ali molio bih da sudionici ne koriste tuđe taktike. To je zapravo jedino pravilo ovdje, s tim da FMRTE, save/load i ostala pomagala po defaultu smatram zabranjenima. Po tom pitanju budite korektni prema drugima jer iako cilj tehnički postoji, ovi izazovi igraju se i bivaju popularni radi samih sudionika i razine opuštenosti koja vlada u glavnoj temi izazova. Ovo se igra da se igra, a ne da bi se što prije osvojilo nešto. Podsjećam da je ovo LLM te da pravila LLM-a vrijede i ovdje. Ova tema će Vam pomoći oko nekih stvari koje su karakteristične u ovakvom stilu igranja. Također bih naglasio kako bi bilo fer ne otkrivati imena igrača.

Što se tiče dodatne realnosti, zamislio sam učitavanje negdje oko 25 tisuća igrača. Nešto slično ovome sa slike. Azerbajdžan i okolne lige radi situacije u stvarnosti, jer se u prvim sezonama može naći dobrih igrača za ojačavanje ekipe, ostatak Europe za ugodnije igranje nakon desetak sezona, a Brazil i njihovu 2. ligu radi dovođenja njihovih igrača; smatram kako prva liga ne služi ničemu, a u drugoj ima itekako kvalitetnih igrača koji bi se mogli dovesti. Ovo nije pravilo nego preporuka.

- grbovi - shiny megapack rješava sve probleme oko 95% grbova u igri općenito, ali nemojte koristiti ovaj već torrent link. A kao rezervu nudim FMV'13 grbove. Skinuti ih možete ovdje. Naravno tu su i naši CM13 grbovi, koji nažalost ne pokrivaju drugoligaške klubove.

- dresovi - tu nema dobrih vijesti. Imaju aktualni dresovi za prvu ligu, koje možete skinuti sa ovog linka, ali druga liga nula bodova. Autor: DarkNaples

- OLT hair pack - svakako preporučam; ovo dodaje skoro tisuću novih frizura, tako da je ukupna brojka 2000. Svaki novi regen će biti drukčiji pa nećete imati situaciju da imate pet identičnih ćelavih igrača u ekipi. Nije ništa posebno, ali za 40MB korisna stvarčica. Originalna tema je ovdje, a imate opciju skinuti dodatak + dres na profilnoj slici ili bez dresa. Posjetite temu i shvatit ćete. Autor: O'Leary's Trainee

KlubČlanoviBroj
Agsu/
ArazBijeli luk1
Bakilivilla7, Nik Praskaton2
Energetikroguefan1, Frankic, De facto3
Goyazanajd1
Kapazintroo, juvefann, LopeZ3
Karvanguess, Yaya2
Lokomotiv/
MOIK/
Mugan/
NeftcalaTIR1
Qaradagllatin, Zinedine Zidane2
Sahdag/
Samkir/
ShushaFićo1
TuranMikrofonija, Mex2

Liga prvaka
ČlanKlubGodina
///

Europska liga
ČlanKlubGodina
///

Klupsko SP
ČlanKlubGodina
///

Kolega Bijeli luk i ja pripremili smo Vam i malo sažetiji, ali jednako kvalitetan tekst o ukupno 16 klubova druge lige koji su na raspolaganju na početku izazova. Opis je formata status - reputacija - media prediction - stadion (kapacitet), a ukoliko je određeni klub značajan po nečemu ili odskače od prosjeka, to je navedeno u lajku ispod opisa. Neki će svoju ekipu odabrati jer im je logo lijep, neki jer imaju najveći stadion, a neki će se dvoumiti pa preletiti kroz tekst i vidjeti korisne informacije. Ako se i nakon toga dvoume, ona karta države sa početka uvodnog posta može pomoći, jer ima nekoliko gradova odnosno klubova koji odskaču od ostalih.

[spoiler]

FK Agsu
Professional - Obscure - MP14 - Agsu City Stadium (3000)

Araz Naxçivan
Professional - Regional - MP1 - Ibrahimxalil Axundlu (12800)
tri stranca u ekipi, Ukrajinac, Bugar i Gruzijac

FK Bakili Baki
Professional - Local - MP15 - Shafa Stadium (8000)

Energetik Mingäçävir
Professional - Local - MP7 - Mingäçävir City (16000)

FK Göyazan Qazax
Professional - Local- MP 15 - Anatoly Banisevskiy (12000)

FK Kapaz
Professional -National - MP 3 - Gorodskoy (20000)
klub s tri naslova prvaka države, ali su ih financijski problem od prije 12 godina gurnuli u drugu ligu

Karvan
Professional - Local- MP 5 - Yevlax City (5000)

Lokomotiv Bilacari
Professional - Local- MP 11 - Adliyya (7000)

MOIK
Professional - Local- MP 12 - MOIK (1000)
najbolji plasman u prvoj ligi Azerbajdžana im je tek sedmo mjesto, a puno puta su ispadali u nižu ligu

Mugan
Professional - Regional- MP 9 - Salyan Olympic Sportcomplex (2000)

Neftcala
Professional - Local- MP 7 - Nariman Narimanov (1875)
stadion nosi ime po Narimanu Narimanov, azerbajdžanskom piscu i političaru.

Qaradag
Professional - Regional- MP 4 - Adlliyya (7000)

Şahdag Qusar
Professional - Local - MP 13 -  Şövk?t Orduxanov (4000)

Samkir
Professional - Local - MP 15 -  Şövk?t Orduxanov (11000)
trostruki prvak države, zadnji naslov pred 12 godina

Şusa
Professional - Obscure - MP 12 - Skif (750)

Turan Tovuz
Professional - National - MP 2 -  Tovuz City (5000)
u drugoj sezoni od osamostaljenja, bili su prvaci
[/spoiler]

Fajl možete preuzeti klikom na gornju sliku. Extractajte u My Documents/Sports Interactive/FM2014/editor data i aktivirajte kod pokretanja nove igre. Ako zatreba, na službenom SI forumu je original tema i original link: http://community.sigames.com/showthread.php/370821-Leagues-updates-Africa-South-America-North-America-small-European-countries

Kao i obično, nikakve prijave nisu potrebne, a svoje uspjehe, neuspjehe i sve što poželite možete podijeliti sa ostalima na ovom topicu. Ovo je zbirni topic za 4. LLM izazov i mjesto gdje je preporučeno podijeliti kako vama ide. Ne sumnjam da će ponovo biti pristojan broj sudionika, a ako ima kakvih nejasnoća, slobodno pitajte. Svima želim puno sreće, i ovim putem pozivam sve voljne da se priduže i sudjeluju. To bi bilo to od mene, a za kraj ostavljam i jubilarni smajlić koji nas prati evo već četvrti put.

Karta preuzeta sa d-maps.com.
Ligu aktivirao claassen.
« Zadnja izmjena: 31.07.2014, 16:24:02 od TIR »

Offline Bijeli luk

• Trener
  • *
Odg: Azerbaycan
« Odgovori #1 u: 30.07.2014, 16:08:19 »
Počinje se sa Araz Naxçivan.  :juznivjetar:

Offline Frankic

• Legenda
  • *
« Odgovori #2 u: 30.07.2014, 16:12:49 »
TIR bi mrtvom čovjeku vratio volju za FM-om

Offline ajd

• Kurac, pička, Dinamo.
  • Trener
  • *
« Odgovori #3 u: 30.07.2014, 16:15:34 »
Kakva je priča s ovim odijeljenim dijelom zemlje?
Citat:
just dream with me
Blazicko umri govno debelo

Offline villa7

• Postala sam tedka jedmog malog amdjela
  • Trener
  • *
« Odgovori #4 u: 30.07.2014, 16:18:01 »
FK Bakili Baku  KAVA
Ubio si Dinamov ponos, ukaljao mu sveto ime, sad imaš pune džepove, a prazne tribine.

Offline Mikrofonija

• Captain Cold
  • Trener
  • *
« Odgovori #5 u: 30.07.2014, 16:19:05 »
Ima sam osjećaj da bi moga bit istok.

Kakva je priča s ovim odijeljenim dijelom zemlje?

To ti je razlog zašto Armenija i Azerbajđan ne igraju kvalifikacije zajedno.

Offline introo

• Global Mod
  • *
« Odgovori #6 u: 30.07.2014, 16:22:04 »
Uzet ce se Kapaz.  :cool:

PS. Dejo, ti pocni za desetak dana.

Offline Dena M

• Trener
  • *
« Odgovori #7 u: 30.07.2014, 16:25:55 »
energetik cemo uzet, valjda necu odustat brzo opet

Offline TIR

• Indeficienter
  • Moderator
  • *
« Odgovori #8 u: 30.07.2014, 16:26:25 »
I očekujem da ovaj puta malo više ljudi stigne do daljnih faza izazova. Nije lagano, naravno da nije, ali je ajmo reći pristupačnije od Andore, Estonije i Islanda. :)

Pišite koga odaberete da mogu prvi post updateat s vremenom.

Offline juvefann

• #1 Gianluigi Buffon
  • Legenda
  • *
« Odgovori #9 u: 30.07.2014, 16:28:39 »
Kapaz je moj. <3

Offline villa7

• Trener
  • *
« Odgovori #10 u: 30.07.2014, 16:31:19 »
Dejan će osvojit LP za 5 godina  :)
Ubio si Dinamov ponos, ukaljao mu sveto ime, sad imaš pune džepove, a prazne tribine.

Offline villa7

• Trener
  • *
« Odgovori #11 u: 30.07.2014, 16:33:49 »
Jel reputacija može biti automatic ili sunday league footballer?

Offline ajd

• Kurac, pička, Dinamo.
  • Trener
  • *
« Odgovori #12 u: 30.07.2014, 16:34:55 »
Možda će se igrat ovo, taman sam obrisao save sa Interom prije koji sat u naletu bijesa..

Sviđaju mi se ovi separatisti i ovaj Qaradag zbog imena, al imaju visok MP, to me odbija malo..

Tironi jel znaš kolko je ovo izjednačena liga, jel ovi MP  znače nešto?
Citat:
just dream with me
Blazicko umri govno debelo

Offline LopeZ

• Oružar
  • *
« Odgovori #13 u: 30.07.2014, 16:36:03 »
Kapaz

Offline Mikrofonija

• Captain Cold
  • Trener
  • *
« Odgovori #14 u: 30.07.2014, 16:37:18 »
Loada sam 31000 igraća. Mislim da sve zajedno nisam toliko kroz cili ovaj FM lolcina
Stavija sam sve susjedne države i sve ove stanove i države iz naše regije+ovu brazilsku drugu ligu+ostatak svita top divisons klub
Sad se idemo malo posvetit odabiru kluba.

Offline TIR

• Indeficienter
  • Moderator
  • *
« Odgovori #15 u: 30.07.2014, 16:43:07 »
Tironi jel znaš kolko je ovo izjednačena liga, jel ovi MP  znače nešto?

Nemam blage veze. Realno, osim par vodećih klubova (Topaz, Araz, Kapaz) koji imaju nekoliko vrhunskih igrača za 2. ligu, svi su tu negdje. Tako da predviđam da je s njima lakše napraviti početni boom ilitiga osvojiti naslov bez previše muke ili eventualnog neuspjeha. Ne mora bit tako, nisam probavao ovo posebno pa ne znam, mogu samo procijenit, a većina igrača su jednako loši tako da bi i klubovi trebali biti izjednačeno loši.

Offline Frankic

• Legenda
  • *
« Odgovori #16 u: 30.07.2014, 16:43:56 »
Jel reputacija može biti automatic ili sunday league footballer?
Svejedno je, svakako će Dejan pobjedit.

let's go.  :juznivjetar: :juznivjetar:

Offline Mikrofonija

• Captain Cold
  • Trener
  • *
« Odgovori #17 u: 30.07.2014, 16:44:05 »
Tuan Tovuz ima 8 igraća  lolcina

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #18 u: 30.07.2014, 16:44:50 »
Uzet ce se Qaradag   KAVA

Offline Dena M

• Trener
  • *
« Odgovori #19 u: 30.07.2014, 16:46:52 »
dok se meni ucita 25k igraca dejan osvoji lp

Offline Bijeli luk

• Trener
  • *
« Odgovori #20 u: 30.07.2014, 16:48:14 »
Nemam desnog beka. Ni u prvom timu ni u rezervama ni u mlađoj ekipi.  :&

Jaki smo ko beton.  KAVA

« Zadnja izmjena: 30.07.2014, 16:50:11 od Bijeli luk »

Offline Rozga

• Uvik kontra!
  • Trener
  • *
« Odgovori #21 u: 30.07.2014, 16:50:13 »
Za Qaradag ste stavili krivi grb. :D

Offline LopeZ

• Oružar
  • *
« Odgovori #22 u: 30.07.2014, 16:50:42 »
Cijela liga ima training facilities: poor

Divno  hi

Offline TIR

• Indeficienter
  • Moderator
  • *
« Odgovori #23 u: 30.07.2014, 16:59:02 »
Za Qaradag ste stavili krivi grb. :D

Ne znam zašto je bitno da JEDINI grb koji je u igri u 2 logopacka krivi baš ovdje mora bit točan. :D

Offline Mikrofonija

• Captain Cold
  • Trener
  • *
« Odgovori #24 u: 30.07.2014, 17:00:18 »
Qaradag je Nefcijeva Lokomotiva lolcina

Citat:
The club was established in 2009 under the name of Neftchi-ISM as an Neftchi Baku's reserve team and played in Azerbaijan First Division. However, reserve teams cannot play in the same division as their senior team and therefore the club was ineligible for promotion to the Azerbaijan Premier League. In 2011, club became independent from Neftchi in 2011 and renamed to FK Qaradağ, which will allow them to participate in Premier League if they secure promotion in First Division.[2]

Nemam desnog beka. Ni u prvom timu ni u rezervama ni u mlađoj ekipi.  :&

Jaki smo ko beton.  KAVA

Uzea si klub koji je u RL već uša u prvu ligu  fck