Autor Tema: Principat d'Andorra  (Posjeta: 47422 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TIR

• Indeficienter
  • Moderator
  • *
Principat d'Andorra
« u: 20.12.2013, 14:50:45 »

Zajednički izazov, koji učini LLM podforum jednim od najčitanijih tijekom serijala, part II. Krenimo opet u osvajanja Europskih liga i Liga prvaka sa jazavcima, ovaj puta iz Andore. Zemljica je to čije ukupno stanovništvo (cca 85 tisuća) bez problema stane na Barcelonin Camp Nou. Ujedno i država sa površinom od tek 468km2, što u prijevodu znači da u jednu Rusiju stane samo 36 tisuća Andora. Inače, kad sam već spomenuo Barcelonu... Andora je jedna od pet tzv. katalonskih zemalja, ali je jedina među njima koja je potpuno neovisna. Ostale četiri su Katalonija, otočje Baleari, provincija Valencia te Sjeverna Katalonija, koja je trenutno dio Francuske.

Od ostalog bitnog, glavni grad države je Andorra la Vella, službeni jezik je, logično, katalonski, a godišnje kroz zemlju prođe 10 milijuna turista. Ali prijeđimo na ono nama bitno - nogomet. On tu nije baš toliko bitan, kvalitetan te, radi toga, ni interesantan. Ali zato smo mi tu. Postoje dvije nogometne lige i 16 profesionalnih nogometnih klubova. U prvoj ligi igra osam klubova, a u drugoj petnaest. 15+8=23, 23-16=7; tih sedam klubova su B momčadi i sve igraju u drugoj ligi budući da B ekipe ne smiju igrati u prvoj ligi.

Pravila su da nema pravila. Kako je Andora tax haven (porezni raj), tako i u nogometu nema nekih posebnih restrikcija za strance. Ta činjenica će znatno olakšati ovaj izazov, ali opet, trebate doći do razine na kojoj možete dovesti kvalitetne strane igrače. Ovdje također prelazim na samu igru; preporučam svakako large database (možda i huge) sa oko 25 tisuća učitanih igrača. Neću pametovati, ali savjet je učitavanje nečeg sličnog ovom linku (extractati u My Docs\SI\FM\db setups i loadati kod kreiranja). Dakle učitati sve igrače iz Andore, popuniti bazu sa Španjolcima, Portugalcima i općenito južnoamerikancima (budući da igram realno, ne planiram imati ekipu od 11 Rusa u Andori za desetak sezona, ako izdržim dotad), popuniti kontinentalna natjecanja i to je to, skupi se igrača. Mogu se dodati još igrači iz UK, Central/South/Eastern Europe, Skandinavci, to prepuštam useru. Ali svakako savjetujem dodavanje igrača u playable teams, u protivnom će 80% klubova biti bez ijednog igrača. Ovako vam igra stvori 20ak igrača po klubu, što je opet bolje od ničega.

Ah, da, zaboravih spomenuti - u Andori postoji samo jedan nogometni kompleks - onaj nacionalni. Na njemu se igraju sve službene utakmice, što prve i druge lige, što kupa i superkupa. Svi krećemo iz druge lige. Ukupno je osam klubova na raspolaganju: Atletic Club d'Escaldes, CE Benfica, UE Engordany, UE Extremenya, CE Jenlai, FS La Massana, Penya Encarnada d'Andorra i FC Ranger's. Izbor prepuštam vama. Osim FC Ranger's, svi su klubovi amaterski. Nitko nema para niti dobrih igrača, dakle svi krećemo od nule. Naravno, ne krećemo svi isključivo sa istim klubom. Izaberite, guglajte o povijesti kluba ako treba, tu neću nikog savjetovat. Ali pravilo je da mora biti iz druge lige.

- grbovi - imam shiny megapack, ali nemaju svi grbovi u Andori. Pronašao sam ovaj B'logos na fm-base.co.uk (link na topic). Imate megapack od 700MB sa solidnim brojem grbova i imate 14 grbova za Andoru zasebno (link). Oni su next best thing; Shiny 14 izlaze uskoro pa postoji mogućnost da će oni imati i bolje rješenu Andoru. Ali do tada, ovo će biti dovoljno. Imate opciju B skinuti Metallic logos megapack, oni dodaju i tih par grbova što nedostaju, ali imaju i 4GB. Guglajte link

- dresovi - SS su meni najjači dresovi tako da sam samo njih i tražio. Nažalost, nema nijednog dresa za drugoligaše, ali zato na ovom linku možete skinuti osam prošlosezonskih prvoligaških dresova... Autor: hammer9

- OLT hair pack - svakako preporučam; ovo dodaje skoro tisuću novih frizura, tako da je ukupna brojka 2000. Svaki novi regen će biti drukčiji pa nećete imati situaciju da imate pet identičnih ćelavih igrača u ekipi. Nije ništa posebno, ali za 40MB korisna stvarčica. Originalna tema je ovdje, a imate opciju skinuti dodatak + dres na profilnoj slici ili bez dresa. Posjetite temu i shvatit ćete. Autor: O'Leary's Trainee

Ligu je aktivirao član BurnCM4X sa SI foruma (link), testirana je i funkcionalna tako da se nadam da neće biti nekih velikih problema nakon npr. 10 sezona. Također se nadam kako će ova tema biti barem upola aktivna kao Estonski izazov sa FM13 te ovim putem pozivam sve mazohiste da sudjeluju u izazovu. Što je konačni cilj izazova? Igranje. Ako vam to nije dovoljna motivacija, onda je cilj osvajanje LP sa klubom kojeg odaberete.

Naravno, javljajte svoj napredak u ovu temu te komentirajte ostale postove. To bi bilo to od mene. Želim svima sreću i još jednom ponavljam, držim fige da ne bude nikakvih većih bugova! :)

Sendspace: http://www.sendspace.com/file/yppanl0
Speedyshare: http://speedy.sh/pdvyX/Andorra-Update-RC1.xml
(extractati u My Documents\SI\FM2014\editor data i izabrati kod startanja igre)

KlubČlanoviBroj
Atletic d'EscaldesEric Cartman, Packie0202
CE Benficaljanbe, introo2
UE EngordanyTIR, Bijeli luk2
UE ExtremenyaMikrofonija, roguefan12
CE JenlaiFićo, Alko2
FS MassanaJoko, guess2
Penya EncarnadaMata123, Data2
FC Ranger'svilla71

Liga prvaka
ČlanKlubGodina
///

Europska liga
ČlanKlubGodina
///

Klupsko SP
ČlanKlubGodina
///

Predložio bih da, ukoliko bude dosta ljudi aktivno, spremite (exportate) svoje momčadi iz određenih godina pa u jednom trenutku možemo napraviti neki mini-turnir i vidjeti tko je najviše napredovao u tih nekoliko sezona. Predlažem svakih pet godina; dakle u sezonama 2018., 2023. i 2028. exportajte svoju ekipu pa ako bude zainteresiranih, možemo i to održati.

Post će biti updatean po potrebi.
20.12.2013.
« Zadnja izmjena: 30.12.2013, 14:52:09 od TIR »

Offline pa3k

• Sakupljač lopti
  • *
Odg: Principat d'Andorra
« Odgovori #1 u: 20.12.2013, 15:37:18 »
sve 5 sudjelovat cu... samo me zanima, posto sam nov u ovome, dal treba otvorit karijeru za ovo i tamo pisat ili pisemo sve ovdje u ovoj temi vezano uz izazov?
evo jebote bog mrzi me vec cila momcad

Offline slash101

• Trener
  • *
« Odgovori #2 u: 20.12.2013, 15:43:07 »
možeš otvoriti karijeru ako hoćeš, ali mislim da to u prošlom serijalu i avanturi sa estoncima nitko nije radio, već su stavljali reporte u ovu temu

Offline pa3k

• Sakupljač lopti
  • *
« Odgovori #3 u: 20.12.2013, 15:44:35 »
možeš otvoriti karijeru ako hoćeš, ali mislim da to u prošlom serijalu i avanturi sa estoncima nitko nije radio, već su stavljali reporte u ovu temu

Stavljaju se samo vazni ss-ovi i komentari kao u rubrici "Kako vam ide" ili pisemo kao i karijeru ( detaljno sa dosta ss-ova... barem ja tako pisem karijeru )

Offline TIR

• Indeficienter
  • Moderator
  • *
« Odgovori #4 u: 20.12.2013, 15:53:20 »
Sve ide u ovu temu. Zato je i napravljena, da ne piše svatko svoju karijeru. Pišeš kako hoćeš. Poželjno bi bilo napisati neki kratak osvrt sezone, barem sada u početku, dakle ne samo ostaviti ss tablice i kraj. Neke zanimljivosti tipa neočekivana pobjeda u Europi, dobar regen, novi stadion i sl. također printscreenaš i ostaviš ovdje.

Ova tema je sama po sebi tema "kako vam ide"... Ovako je to izgledalo prošle godine: http://www.cro-manager.net/forum/avanturisticki-kutak/mu-isamaa-mu-onn-ja-room/

Offline pa3k

• Sakupljač lopti
  • *
« Odgovori #5 u: 20.12.2013, 15:54:53 »
Sve ide u ovu temu. Zato je i napravljena, da ne piše svatko svoju karijeru. Pišeš kako hoćeš. Poželjno bi bilo napisati neki kratak osvrt sezone, barem sada u početku, dakle ne samo ostaviti ss tablice i kraj. Neke zanimljivosti tipa neočekivana pobjeda u Europi, dobar regen, novi stadion i sl. također printscreenaš i ostaviš ovdje.

Ova tema je sama po sebi tema "kako vam ide"... Ovako je to izgledalo prošle godine: http://www.cro-manager.net/forum/avanturisticki-kutak/mu-isamaa-mu-onn-ja-room/

U redu...sve jasno... let the games begin!  :harmonika

Offline TIR

• Indeficienter
  • Moderator
  • *
« Odgovori #6 u: 20.12.2013, 16:15:12 »
Krenimo. :)

Zaboravih spomenuti; budite realni pa stavite reputaciju managera na automatic, a ne international footballer npr. ;)

Offline Eric Cartman

• Tu sei tutta la mia vita
  • Trener
  • *
« Odgovori #7 u: 20.12.2013, 18:20:21 »
Ne igram, nemam živaca ni volje za to, al definitivno pratim.
Emancipate yourselves from mental slavery
None but ourselves can free our minds!

Offline Mata123

• Chelsea Football Club
  • Trener
  • *
« Odgovori #8 u: 20.12.2013, 21:48:47 »
Penya Encarnada

Prošle godine nisam sudjelovao u ovome, ali pošto sad već neko vrijeme nisam igrao FM, zašto ne. Izabrao sam klub Penya Encarnada, osnovan prije tek nekoliko godine, 2009. Mislim da imaju neke veze s Portugalom, jer vidim da im je grb sličan Benficinom. Nisu još ništa ostvarili, medijska predviđanja kažu 14. mjesto, dakle ispadanje iz lige. Naravno cilj mi je odmah bio ne ispasti, ali i probati napraviti nešto više. Igrači su očekivano nikakvi, tu i tamo pokoji ima koju ocjenu veću od 10, a ostalo ništa. Za transfere naravno nema ništa novaca, a svi igrači imaju amaterske ugovore. Uspio sam dovesti nekoliko igrača koji se su mi skauti preporučili, a i koje sam našao po drugim klubovima u ligi. Od pojačanja se posebno istaknuo Oscar Bastos, koji je uz još neke igrače bio najbolji ove sezone. Što se tiče taktike i formacije, igrao sam većinom 4-5-1 sa AMC iza napadača. Sezonu smo počeli osrednje, u 4 utakmice 5 bodova, sredina tablice. Nakon tih početnih kola krenulo je nabolje. Do kraja nismo doživjeli niti jedan poraz osim onog u 4. kolu. Igra se samo 14 utakmica u sezoni, svatko sa svakim jednom. Na kraju smo završili na trećem mjestu, ali ipak je dovoljno za playoff, jer je prvak B tim prvoligaša, pa ne može u prvu ligu. Prva liga završava tek u 5. mjesecu, pa se tek onda valjda igra playoff. Od igrača najbolji je bio mladi napadač Guillen i veznjak Garcia.

Offline El Nino

• Foi et l'Amour
  • Trener
  • *
« Odgovori #9 u: 20.12.2013, 21:53:03 »
nadam se da ce biti zanimljivo ovo kao i sa estoncima prosle godine..fascinira me da svi klubovi igraju na jednom stadionu :D
inace tko zna,mozda se ukljucim u ovo,sretno svima koji cete igrati :)

Offline TIR

• Indeficienter
  • Moderator
  • *
« Odgovori #10 u: 20.12.2013, 22:00:28 »
Čestitke na solidnom trećem mjestu. Sretno sad u playoffu! :)

Offline Mikrofonija

• Captain Cold
  • Trener
  • *
« Odgovori #11 u: 20.12.2013, 22:02:34 »
Opa vidim da se poćelo. Ukljućujem se čim završim sezonu sa Bursasporom.

Sretno svima.

Offline BlueMoon

• Sakupljač lopti
  • *
« Odgovori #12 u: 20.12.2013, 22:08:08 »
Odlično... Pratit ću vas :D

Offline Frenky

• DŽK
  • Trener
  • *
« Odgovori #13 u: 20.12.2013, 22:08:53 »
šta ovo druga liga ima samo 14 kola?
hrk hrk

Offline TIR

• Indeficienter
  • Moderator
  • *
« Odgovori #14 u: 20.12.2013, 22:10:51 »
Jep. Napravljena kao u RL. Jebiga, s jedne strane bezveze, al uzevši u obzir da im je nogomet dno dna, nije ni čudno.

Offline Frenky

• DŽK
  • Trener
  • *
« Odgovori #15 u: 20.12.2013, 22:12:14 »
a koliko prva ima sa samo 8 klubova?

meni je draže šta je manje kola

hrk hrk

Offline TIR

• Indeficienter
  • Moderator
  • *
« Odgovori #16 u: 20.12.2013, 22:15:22 »
Prva liga nakon 14 kola (svatko sa svakim dvaput) ide u podjelu na ligu za prvaka. Prva četiri kluba onda igraju još dvokružno tako da prve četiri momčadi igraju 20 utakmica, a od 5.-8. 16 utakmica.

Offline 123

• Researcher
  • *
« Odgovori #17 u: 20.12.2013, 22:23:41 »
igrao sam prošle godine s Penya Encarnadom, nisam znao da imaju ovako dobra grb

@mata123: de mi upload ako ti se da
"U tebi su tri čovjeka:
Jedan,kakav bi želio biti.Drugi,kakav misliš da jesi.
I treći, kakav si zaista.Tog jedino ne poznaješ."

Offline Mata123

• Chelsea Football Club
  • Trener
  • *
« Odgovori #18 u: 20.12.2013, 22:29:18 »
shiny grbovi su to, evo ti samo njihov s configom

http://www.sendspace.com/file/7cvguy

Offline 123

• Researcher
  • *
« Odgovori #19 u: 20.12.2013, 22:30:40 »
hvala :)
"U tebi su tri čovjeka:

Offline Mikrofonija

• Captain Cold
  • Trener
  • *
« Odgovori #20 u: 21.12.2013, 01:09:30 »
Evo i ja krenija

Offline Mata123

• Chelsea Football Club
  • Trener
  • *
« Odgovori #21 u: 21.12.2013, 01:10:08 »

yeey
izboren prolazak u prvu ligu i

Offline TIR

• Indeficienter
  • Moderator
  • *
« Odgovori #22 u: 21.12.2013, 09:06:13 »
Čestitke! Sve si rješio bez problema, vrhunska prva sezona i onda još semi-pro. ;)

Mikrofonija, obećavajući rezultati protiv ovih B ekipa koje nekad znaju bit jake. Inače, čisto informativno, rekao sam već da B ekipe ne mogu biti promovirane tako da ako je prvih 5 mjesta sve B momčadi, a vi ste šesti, vi opet idete u 1. ligu.

Chuck, kad počinješ? :D

Offline 123

• Researcher
  • *
« Odgovori #23 u: 21.12.2013, 11:41:50 »
i svakako pokupite te iste igrače iz b ekipa
"U tebi su tri čovjeka:

Offline villa7

• Postala sam tedka jedmog malog amdjela
  • Trener
  • *
« Odgovori #24 u: 21.12.2013, 11:57:10 »
evo i mene, pošto neradim do poslije nove godine, sada imam vremena i odlučio sam se i ja okušat sa ovim jazavcima, kako je TIR reko  :D , uzeo sam Rangers, vidio sam da su igrali europu, jednom intertoto kup, pa zatim kup eufa i jednom ligu prvaka, pa reko da im opet priuštim tu čast, dva puta su bili prvaci države, jednom su osvojili kup i superkup i oni su jedini polu-profesionalni klub u drugoj ligi..
Ovako smo odradili transfere

Trenutna tablica

Toliko za sada, nadam se da ću izdražt što duže na andorskim pašnjacima  ;)
Ubio si Dinamov ponos, ukaljao mu sveto ime, sad imaš pune džepove, a prazne tribine.