Autor Tema: Turska avantura u Rizi (Çaykur Rizespor)  (Posjeta: 17533 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline El Nino

• Foi et l'Amour
  • Moderator
  • *
Turska avantura u Rizi (Çaykur Rizespor)
« u: 24.05.2013, 20:48:21 »

OPĆENITO MALO O KLUBU

Çaykur Rizespor je turski nogometni klub sa sjedištem u Rizi gradiću sa 104,508 stanovnika koji se nalazi na obali Crnog mora. Çaykur Rizespor trenutno igra u TFF Prvoj ligi, odnosno drugom stupnju turskog nogometa. Klub je osnovan u 1953. godine sa klubskim bojama zeleno-žutim. 1968 Rizespor je promijenio svoje boje u plavo-zelene koje su se zadržale do i danas. Od 1990. igra pod pokroviteljstvom turskog čaja tvrtke Caykur otuda i ime i slika za čaj lišća na klupskom grbu. Rizespor promijenio svoje ime u Caykur Rizespor, uoči sezone 1990-91.
Najpoznatiji igrači koji su igrali u klubu su: Zdravko Zdravkov, David Depetris, Ibrahim Ba, Nicolas Alnoudji, Jürgen Pahl, Koray Avcı, Kemalettin Şentürk te bivsa mlada nada svjetskog nogometa, Freddy Adu.

Çaykur igra svoje domače utakmice na jednom od najmodernijih stadiona ne samo u drugoj ligi, nego općenito u cijeloj Tuskoj. Stadion ima kapacitet od 15.197 gledatelja, a otvoren je 2009. te se do nedavno koristio u mnoge svrhe, ali od prošle sezone se koristi samo kao dom Çaykura. Nosi ime Yeni Rize Şehir Stadı.

Razlog zašto sam se odlučio na ovaj klub je leži u tri razloga. Prvi je ljepota grada i njegova veličina (gradić). Drugi je ovaj moderan i dosta veliki stadion. I treći i najveći razlog je Cernat, da Florin Cernat nekadasnji igrač Hajduka koji igra u ekipi i koji će ostati u klubu dok god ga vodim.

Ciljevi su u ovoj sezoni izboriti prvu ligu te stvoriti nekakav kostur ekipi dok za neke daljnje ciljeve želim napraviti stabilnog prvoligaša koji će se za najmanje 3 sezone boriti za naslov prvaka Turske i za nastupe u Europi.

Do pisanja, hvala onima koji će pratiti i ovu moju karijeru i naravno koji će ju i komentirati jer zbog toga je i pišem. Naravno za svaki komentar poklončić od mene, jedna + karma za vas.  Živjeli  hi

« Zadnja izmjena: 24.05.2013, 21:07:55 od El Nino »

Offline Mex

• "I am the master of my fate. I am the captain of my soul"
  • Legenda
  • *
Odg: Turska avantura u Rizi (Çaykur Rizespor)
« Odgovori #1 u: 24.05.2013, 21:29:17 »
Kad sam ušao u ovu karijeru mislio sam da se sprdaš, ali eto, sviđa mi se izbor kluba, i stadion naravno. Nisam znao da si toliko "povezan" s Cernatom. Nadam se dugoj i uspješnoj karijeri. Pratit ću te naravno, ako si ti zaboravio na moj Leeds, svrati. Eto toliko od mene za uvodni post :D

Offline Bijeli luk

• Trener
  • *
« Odgovori #2 u: 24.05.2013, 21:37:50 »
Stadion je  wub  :&
Jedva čekam da vidim kako će proć prva sezona.:D Uglavnom,pratim  ;)

Offline Blade93

• Ronaldinho je nogomet
  • Trener
  • *
« Odgovori #3 u: 24.05.2013, 21:44:07 »
Uvod u tvom stilu, svida mi se. Stadion je odlican, nadam se da ces ga ispuniti svakom narednom utakmicom do posljednjeg mjesta. Sretno i pratim te prijatelju. ;)
« Zadnja izmjena: 24.05.2013, 21:46:51 od Unique »

Offline llatin

• Global Mod
  • *
« Odgovori #4 u: 24.05.2013, 22:34:56 »
I ja trazim koji nizeligaski klub sa modernim stadionom i ovog mi google nije izbacio... Svaka cast na izboru i ocekujemo promociju :))

Offline Frenky

• DŽK
  • Trener
  • *
« Odgovori #5 u: 24.05.2013, 22:41:26 »
zanimljiv izbor kluba, pratin te ;)

i daj ss od cernata, da vidin jeli vridi šta  hmm
hrk hrk

Offline mysthios63

• Ex Zvone Boban™
  • Admin
  • *
« Odgovori #6 u: 24.05.2013, 22:55:07 »
Sviđa mi se ovo. Egzotičan klub za kojeg prvi put čujem. Dosta dobar stadion.
Pratim sigurno hi

Offline Mr. J

• Sakupljač lopti
  • *
« Odgovori #7 u: 24.05.2013, 23:52:53 »
Super pogled na grad s one slike, pari pogled s Marjana ;-) pratim!

Offline BlueMoon

• Sakupljač lopti
  • *
« Odgovori #8 u: 25.05.2013, 00:16:05 »
 Napokon netko tko vodi klub iz Turske :D. Pratim tee!!

Sad gledaj pojačanja - kupit će pola Hajduka xD!

Offline El Nino

• Foi et l'Amour
  • Moderator
  • *
« Odgovori #9 u: 25.05.2013, 16:53:40 »
Kad sam ušao u ovu karijeru mislio sam da se sprdaš, ali eto, sviđa mi se izbor kluba, i stadion naravno. Nisam znao da si toliko "povezan" s Cernatom. Nadam se dugoj i uspješnoj karijeri. Pratit ću te naravno, ako si ti zaboravio na moj Leeds, svrati. Eto toliko od mene za uvodni post :D
zasto si mislio da se sprdam :D  Ma Cernat je gospodin  KAVA
Stadion je  wub  :&
Jedva čekam da vidim kako će proć prva sezona.:D Uglavnom,pratim  ;)
Stadion jedan od glavnih motivacija, nastavi pratiti ;)
Uvod u tvom stilu, svida mi se. Stadion je odlican, nadam se da ces ga ispuniti svakom narednom utakmicom do posljednjeg mjesta. Sretno i pratim te prijatelju. ;)
Hvala prijatelju, nastavi i dalje pratiti ;)
I ja trazim koji nizeligaski klub sa modernim stadionom i ovog mi google nije izbacio... Svaka cast na izboru i ocekujemo promociju :))
Ma ja nisam googlao, sjetio se da sam gledao prije taj klub i eto odlucio krenuti ;)
zanimljiv izbor kluba, pratin te ;)

i daj ss od cernata, da vidin jeli vridi šta  hmm
Nastavi pratiti ;)  Evo gospodina http://i.imgur.com/Y2Zxv8k.png
Sviđa mi se ovo. Egzotičan klub za kojeg prvi put čujem. Dosta dobar stadion.
Pratim sigurno hi
Nisam ni ja ranije cuo za njega bas puno ali eto od sad cete cuti vise i vi :D
Super pogled na grad s one slike, pari pogled s Marjana ;-) pratim!
Gradic na obali,mora valjati :D prati i dalje ;)
Napokon netko tko vodi klub iz Turske :D. Pratim tee!!

Sad gledaj pojačanja - kupit će pola Hajduka xD!
hahha ma tesko da cu ikoga dovesti iz Hajduka barem ne ove sezone, prvenstveno zbog lose reputacije a i zbog kvote stranaca moram paziti tko ce doci ;)

Svima +, nastavite i dalje pratiti... Sljedeci report transfera i polusezone ovih dana  hi

Offline HŽV

• Sveti Petar
  • Trener
  • *
« Odgovori #10 u: 27.05.2013, 00:19:25 »
cernat najjači ikad, samo ću to reć za početak  KAVA

Offline El Nino

• Foi et l'Amour
  • Moderator
  • *
« Odgovori #11 u: 27.05.2013, 13:03:33 »
Cernat gospodin veliki  KAVA

Offline villa7

• Postala sam tedka jedmog malog amdjela
  • Trener
  • *
« Odgovori #12 u: 27.05.2013, 15:06:43 »
Ovo ću pratit, mislim da je ovo prva karijera sa nekim turskim klubom, grad prekrasan, stadion također  :)
Ubio si Dinamov ponos, ukaljao mu sveto ime, sad imaš pune džepove, a prazne tribine.

Offline El Nino

• Foi et l'Amour
  • Moderator
  • *
« Odgovori #13 u: 27.05.2013, 18:34:16 »
HVala sto pratis prijatelju, nastavi i dalje, zanimljiv je i klub i grad i stadion :D  hi

+ i tebi i HZV-u  ;)

Offline El Nino

• Foi et l'Amour
  • Moderator
  • *
« Odgovori #14 u: 29.05.2013, 12:46:49 »

Kao što ste vidjeli u uvodu krenuo sam sa Caykur Rizesporom kojoj je MP 4.mjesto, cilj mi je izboriti plasman u prvu ligu, nebitno dali kao prvak ili preko play-offa, bitno je samo da smo sljedeće sezone u prvoj ligi. Ekipa koju sam zatekao ovdje bila je vrlo dobra uz par odličnih pojedinaca kao što su: Cernat, Kalu, Depetris, Kaya, Smakov. Za transfere sam imao nekih 100-njak tisuća što sam odmah pretvorio u plače. Uz neke prodaje sam odlucio malo osvjeziti ekipu ali opet nisam trosio bzvz,dovodio samo ono sto mi je potrebno, posesbno mi je drago što sam odmah uspio veliku tursku nadu dovesti u svoju ekipu.

Razundara Tjikuzu doveden kao riješenje/pojačanje u veznom redu jer mi je falio jedan takav profil igrača. Ali do sada se i nije baš pokazao pojačanjem.
Richard Kingston doveden kako bi odmah zauzeo mjesto prvog vratara jer u klubu je bio samo jedan golman i to očajan. Za sada brani onako toplo-hladno, ali za ovu sezonu će poslužiti.
Muhammed Demirci doveden kao najveće iako je najmlađe pojačanje. Od njega očekujem velike stvari u budučnosti iako i ove sezone će dobivati puno prilika da dokaže zašto nosi epitet "najvećeg turskog talenta"

Odigrali smo sedam prijateljske utakmice u kojima je bilo svega i svačega, ali mogu reći da sam zadovoljan onime što je ekipa pokazala u njima i mogao sam odmah uvidjeti da bi ovo mogla biti dobra sezona.

Iza nas je može se reći odlična polusezona. Ove sezone mediji su predviđali nam 4. mjesto ali mi smo tu negdje, čak i malo bolji od toga. Trenutno držimo odlično drugo mjesto koje bi nas na kraju sezone moglo voditi direkt u prvu ligu što nam je i cilje ove sezone. Što se tiće prvenstva jedna od najboljih napadačkih momčad lige smo ali zato nam je obrana za nijansu lošija nego što bi trebala biti. .
Početak sezone je bio klimav, igrali smo toplo-hladno i nikako nismo prvih par kola uspjeli povezati dobre rezultate ali onda se je stanje popravilo i uhvatili smo pravu formu te smo imali čak i niz od 10 utakmica bez poraza. Cijelo vrijeme se vrtimo tu oko prva tri mjesta i mogu reči da je to ono što želim i da sam zadovoljan sezonom kako ide za sada.

U kupu smo prošli tri prepreke i onda nažalost ispali od zadnje ekipe druge lige. No sve u svemu mazio nas je ždrijeb i tu smo odigrali vrlo dobro iako kažem možda smo mogli proći barem još jedno-dva kola.

Na kraju ove odlične polusezone moram istaknuti i par igrača koji su najzaslužniji za to di smo sad, istaknuti par najboljih igrača. Za početak ću istaknuti naš stoperski par, riječ je o Sezar Ozmenu i Mesut Yilmazu koji su odigrali odličnu polusezonu i njihova je najveća zasluga što imamo treću najbolju obranu lige iako bi i ona bila još bolja da imamo još boljeg golmana. David Deperties je francuski napadač koji je odigrao onako dobru polusezonu iako je falilo tu još njegovih pogodaka, ali planiram na njemu zaraditi lijepo pa kupiti neku "ubicu" za sljedeću sezonu. Mislio sam da imam samo Cernata gospodina u ekipu ali ovaj čovjek je pokazao da mu je i on uz bok, trenutno jedan od najboljih igrača koji je naš najbolji strijelac i nas najbolji asistent Sercan Kaya. Iskustvo je potrebno u zadnjoj liniji a tu ulogu je preuzeo Samat Smakov koji je univerzalan igrač te ga koristim kao stopera, kao beka i svugdje odigra vrlo dobro. I za kraj "MAESTRO" imena Florin Cernat koji je definitivno naš najbolji igrač, lider i ujedno i uzor i kapetan na terenu. Kao što sam u uvodnom postu rekao njega ću u klubu zadržati ako treba do 40-te.

Eto report i naše polusezone, polusezone u kojoj smo pokazali da smo među glavnim favoritima za promociju. Nadam se da ste uživali u reportu iako će od sljedeće sezone biti reporti još bolji, sa više teksta, onako standardno kako i pišem inače ;) komentirajte i dalje, pratite i svima + za komentare, živjeli  hi

Offline Mex

• "I am the master of my fate. I am the captain of my soul"
  • Legenda
  • *
« Odgovori #15 u: 29.05.2013, 15:10:12 »
Dobri rezultati, šteta za kup. Pisanje je dobro, nema zamjerke, pričekat ću ono tvoje poznato pisanje, pa ću te nahvalit. Transferi dobri! Sretno dalje prijatelju :D

Offline simaux

• Oružar
  • *
« Odgovori #16 u: 29.05.2013, 16:14:58 »
Vrlo dobri rezultati. Kak to da ti je htio doc Demirci, mislio sam da on nece u takve manje klubove?
Sretno dalje, vjerujem da ces uspjet uc u rang vise pa u remont ekipe ;)

Offline Mr. J

• Sakupljač lopti
  • *
« Odgovori #17 u: 29.05.2013, 20:03:07 »
Odličan rezultat, ni prva liga nije daleko. Oćeš dovodit šta balkanskih krkana ubuduće, ili se planiraš oslonit na domaće igrače?
Sritno dalje!

Offline El Nino

• Foi et l'Amour
  • Moderator
  • *
« Odgovori #18 u: 29.05.2013, 22:21:37 »
Dobri rezultati, šteta za kup. Pisanje je dobro, nema zamjerke, pričekat ću ono tvoje poznato pisanje, pa ću te nahvalit. Transferi dobri! Sretno dalje prijatelju :D
Hvala prijatelju, a pisanje planiram od sljedece sezone i SS tekmi stavljati i slicno, pa ce biti jos malo vise teksta,ali vidjet cu,mozda i ovako ostane :D Nastavi pratiti ;)
Vrlo dobri rezultati. Kak to da ti je htio doc Demirci, mislio sam da on nece u takve manje klubove?
Sretno dalje, vjerujem da ces uspjet uc u rang vise pa u remont ekipe ;)
Bio je u rezervama i zainteresiran za Loan, ali kad su mi ponudili za ovoga,trazio sam njega uz pare i uspjeo ga dovesti ;) Promocija je za sad neupitna,hvala sto pratis  hi
Odličan rezultat, ni prva liga nije daleko. Oćeš dovodit šta balkanskih krkana ubuduće, ili se planiraš oslonit na domaće igrače?
Sritno dalje!
Ma prva liga mora biti pod mus tu :D  A sto se tice krkana dosta mi remeti pravilo o strancima, ali uz turske igrace planiram da dovoditi dosta balkanaca ;) Nastavi pratiti  hi

+ za komentare svima ;)  Nastavite i dalje i drugi pratiti i komentirati  hi

Offline bounty_hunter

• Fizioterapeut
  • *
« Odgovori #19 u: 29.05.2013, 23:21:47 »
Moram i ja početi komentirati karijere kad se već na karijerama dijele plusevi ko Bandić građanima grah na trgu :D

Klub ima jako zanimljiv grb i kul dresove, grad je vrlo lijep, koliko vidim po slikama...upada mi u oko onaj narančasti na lijevom boku,

kako se snalazi taj igrač na neprirodnoj poziciji? Nije valjda da su bekovi u klubu toliko očajni pa mora ovaj igrati haha

Sretno u narednim utakmicama, kad dođeš u viši rang, onda za tebe počinje show. ;) pratim te dalje i baš me zanima kako će se taj

Demirci razviti, znam da dolazi u našu ligu jer skoro uvijek kad u HNL-u tražim "affilliate club", javi se Bešiktaš i nudi mi tog momka.

I daj brate plus, da lijepo izgleda karma 50 :D

Offline BlueMoon

• Sakupljač lopti
  • *
« Odgovori #20 u: 30.05.2013, 00:38:54 »
Ajde više da i Galatasaray i Fener dobiju pravog protivnika ;)

Offline Blade93

• Ronaldinho je nogomet
  • Trener
  • *
« Odgovori #21 u: 30.05.2013, 00:43:13 »
Nema previse teksta, graficki lijepo ukomponirano. Na trzistu odlicno napravljen posao, od mladog Turcina ocekujem velike stvari, ima mnogo prostora za napredak. Steta za ispadanje u kupu, dok u prvenstvu ide ocekivano. Mislim da je visi rang neupitan. Samo tako nastavi prijatelju. ;)

Offline mysthios63

• Ex Zvone Boban™
  • Admin
  • *
« Odgovori #22 u: 30.05.2013, 14:19:46 »
Vidim Cernat jebe mame :D
Grafički odlično, pisanje također odlično. Samo tako dalje ;)

Offline El Nino

• Foi et l'Amour
  • Moderator
  • *
« Odgovori #23 u: 30.05.2013, 17:42:13 »
Moram i ja početi komentirati karijere kad se već na karijerama dijele plusevi ko Bandić građanima grah na trgu :D

Klub ima jako zanimljiv grb i kul dresove, grad je vrlo lijep, koliko vidim po slikama...upada mi u oko onaj narančasti na lijevom boku,

kako se snalazi taj igrač na neprirodnoj poziciji? Nije valjda da su bekovi u klubu toliko očajni pa mora ovaj igrati haha

Sretno u narednim utakmicama, kad dođeš u viši rang, onda za tebe počinje show. ;) pratim te dalje i baš me zanima kako će se taj

Demirci razviti, znam da dolazi u našu ligu jer skoro uvijek kad u HNL-u tražim "affilliate club", javi se Bešiktaš i nudi mi tog momka.

I daj brate plus, da lijepo izgleda karma 50 :D
a bekovi su mi onako blago ocajni :D ma jedva cekam sljedecu sezonu,sou ce biti  KAVA
Nastavi i dalje pratiti  hi
Ajde više da i Galatasaray i Fener dobiju pravog protivnika ;)
ubrzo kralju,ubrzo  ;)
Nema previse teksta, graficki lijepo ukomponirano. Na trzistu odlicno napravljen posao, od mladog Turcina ocekujem velike stvari, ima mnogo prostora za napredak. Steta za ispadanje u kupu, dok u prvenstvu ide ocekivano. Mislim da je visi rang neupitan. Samo tako nastavi prijatelju. ;)
Demrcia sam dosta i forsirao do sada, cak je i dosta dobro odigrao,vidjet cemo dalje..nastavi i dalje pratiti prijatelju  hi
Vidim Cernat jebe mame :D
Grafički odlično, pisanje također odlično. Samo tako dalje ;)
Cernat gospodin veliki  KAVA  Pisanje ce i dalje ostati takvo,nastavi pratiti  ;)

+ svima koji komentirali i oni koji ce komentirati  hi

Offline Bijeli luk

• Trener
  • *
« Odgovori #24 u: 30.05.2013, 18:57:11 »
Nisam vidio report(do sad),lijepo to ide,trebao bi uć u prvu ligu.;)A,kup uglavnom kako FM stalno radi,kad najviše očekuješ da ćeš pobjedit,izgubiš  fejspalm