Autor Tema: O nogometnim taktikama  (Posjeta: 1429 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gorstak

• Sakupljač lopti
  • *
    • Football Tactics Guide by Gorštak
O nogometnim taktikama
« u: 11.03.2017, 04:40:26 »
Pozdrav svima! Uzeo sam malu pauzu od nogometnih taktika nakon nekih 4500 sati ulupanih u FM15. Sad sam skinuo FM2017 demo i malo petljavio, i mislim da sam napokon poslozio i istestirao sve kako spada. Mislim da nema onoga sto nisam pokusao napraviti, tako da sam, kao nekakav nogometni amater, metodom eliminacije dosao do nekih zakljucaka.

Dakle, ajmo rec da sam uzeo najlosiji klub na svijetu i da pokusavam nesto s njim. Imam na raspolaganju najlosije igrace. Nakon svega istestiranog, ispalo je da takvim igracama odgovara disciplina, jer kreativnosti nemaju. Dakle, recimo highly structured pristup. Tom pristupu bi najbolje odgovarale jednostavne role i samo osnovne zadace. Dakle obrana na defend, vezni red na support, i napadaci na attack. Da bi izbjegli rupe i bolje povezali sve igrace, za ovaj pristup je potrebna asimetricna formacija, odnosno najbolje moguce pokrivanje terena. Naravno, ne bi bilo pametno traziti igrace da napadnu bilo koga, tako da je mentalitet na defend.

Ovako to izgleda:

Da skratim cijelu pricu,istetirao sam tu taktiku protiv svih tipova drugih taktika. Rezultati su slijedeci:

defend - defend = 0:0
defend - counter = 2:0
defend - control = 2:1
defend - attack = 1:2

Dakle, iz gore navedenog, da se zakljuciti da defend outskora svakoga osim attack timova. Dakle, po toj logici, attack je najbolji. Problem je u tome sto defend mogu igrati i najgori levati, dok su za attack potrebni najbolji igraci na svijetu. No, to me nije sprijecilo da je pokusam sloziti. Ako je za defend potrebna najbolja pokrivenost terena, onda za attack trebaju ravne linije, odnosno flat formacija. I to ne bilo koja flat, nego ona koja nakrca sredinu igracima. I odgovor je, naravno, 352. Cak i protiv drugih flat formacija, cisto zato sto imamo brojcanu nadmoc u sredini, odnosno bilo koga drugoga, osim druge 352, ovo jede malu djecu. Koliko god defend taktika bila dobra u cuvanju svog gola, toliko je ova attack dobra u razbijanju bunkera.

Ovako to izgleda:

Dakle, nakon svih silnih sati ulupanih u igru, zakljucio sam da je 352 najbolja taktika na svijetu, pod uvjetom da imate vrhunske igrace.

Ovime zavrsava moj sedmogodisnji quest u svijet nogometa.
« Zadnja izmjena: 11.03.2017, 22:41:25 od Gorstak »
Orlo gorlo, jebe se namin, Tornado Nadin uvik s vamin!

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
Odg: O nogometnim taktikama
« Odgovori #1 u: 11.03.2017, 05:33:26 »
Ati isusa
There's a light that never goes out!
Tribina Sjever pozdrave ti šalje...

Offline TIR

• Indeficienter
  • Legenda
  • *
« Odgovori #2 u: 11.03.2017, 10:25:02 »
Jebote dobri su to zaključci u 4 ujutro nakon maksimalno 10 odigranih utakmica, od kojih je točno 0 sa 100% familiarity?

Offline armadaboy

• We'll keep the Red flag flying high, because Man Utd will never die!
  • Trener
  • *
« Odgovori #3 u: 11.03.2017, 15:36:24 »
[member=19807]Gorstak[/member]  bilo bi dobro da prvo shvatiš kako Mentality znači isključio koliko rizika momčad preuzima tijekom tekme. Drugo, ako već testiraš, testiraj u FM Touch modu, tamo je tactical familiarity 100% i može se koristiti kao tactic tester.

Offline Gorstak

• Sakupljač lopti
  • *
    • Football Tactics Guide by Gorštak
« Odgovori #4 u: 11.03.2017, 22:38:52 »
Taktike su ponajvise testirane u fm 2013, 2014 i 2015...od toga najvise u fm15 classic modu...16 nisam kupio a 17 imam samo demo, u kojem sam napravio screenshotove, nisam igrao.

sate utrosene na testiranje provjerite ovdje : http://steamcommunity.com/profiles/76561198049483511/games/?tab=all

I da, u 4 ujutro nisu najbistriji zakljucci, ali recimo da je to samo suma summarum svog testiranja do sada, kojeg je bilo u svakakvim satima...jos nisam niti jednu karijeru odigrao u sve ove sate, samo prckao po opcijama taktika...
Orlo gorlo, jebe se namin, Tornado Nadin uvik s vamin!

Offline Sloba

• The Special One®
  • Tekstopisac
  • *
« Odgovori #5 u: 12.03.2017, 17:32:48 »
Ovo je super. Svaka ti čast za istrajnost. Iskreno meni je mnogo ovo na FM15 što si toliko igrao jer ja se kotiram malo iznad hiljadu dok sam jedan od FM-ova imao i manje od toga poprilično ali odlično za tebe. Ovo me podseća na par baš hardcore igrača koji su isključivo na SI forumu ili drugim stranim sajtovima. Mislio sam da kod nas nema niko baš takav. lolcina

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
« Odgovori #6 u: 12.03.2017, 17:33:10 »
A moj Slobodane...

Offline Sloba

• The Special One®
  • Tekstopisac
  • *
« Odgovori #7 u: 12.03.2017, 17:38:53 »
A moj Slobodane...

[member=20648]franja[/member],

Ja poštujem svačije pravo. Jeste to mnogo ali on je kupio igru pa ako može nek je igra i 24/7. Njegov problem. Ja ne mogu toliko kao ni većina da igram i iskreno nemam ni vremena, a kada sam imao opet nisam prelazio toliko.

http://steamcommunity.com/id/slobafm/games/?tab=all

Tako je kod mene. Do sada sam FM17 ubedljivo najmanje igrao jer ne stižem, a zadovoljan sam sa igrom (kada ne budem bio zadovoljan neću davati pare i kupovati, a samim tim i pisati po forumima više jer mi se igra ne sviđa).

Jednostavno njemu svaka čast ako stiže toliko da igra. Ja to poštujem ali za mene ima i važnijih stvari i to je razlog što nikada neću odigrati toliko niti mi pada napamet. :)

Offline franja brat

• Uzmi križ i nosi ga!
  • Admin
  • *
« Odgovori #8 u: 12.03.2017, 17:44:50 »
Kazes gore "ovo je super." Sta, broj sati ili njegove taktike?

Offline Sloba

• The Special One®
  • Tekstopisac
  • *
« Odgovori #9 u: 12.03.2017, 17:50:46 »
Broj sati i što može da igra toliko tj. što sebi nađe toliko vremena jer me podsetio na par likova sa SI foruma koji tokom cele godine igraju menadžer. Ja iskreno ne bih mogao toliko... ali ako je on kupio igru i voli da igra toliko što bi ga ja napadao zbog toga. xD

Što se tiče taktika ja iskreno to i ne gledam jer me ne zanima kako drugi prave taktike. Ja pravim sam sebi uvek. 3-5-2 ili 5-3-2 (zavisno kako ko to zove) je bar na FM kada igraš protiv AI laka za razbijanje. Igraš kroz sredinu i raširiš igrače skroz po terenu jer u takvoj formaciji čini mi se da AI ide na igru preko bekova pa uprkos dva štopera i tri centralna vezna tu je dosta prostora. Igrao sam ja tako protiv Juvea kada su mi došli (ja za svaki meč promenim instrukciju ili dve zavisno od taktike protivnika) i izdominirao ih. Jedva su se izvukli. Ipak čim su promenili formaciju na naredne dve utakmice nisam mogao da im priđem golu i ubili su Boga u meni. Tako da se ne slažem oko tog dela kako je ta formacija najbolja. Može da bude korisna ali najbolja nikako.

Ali eto ako on tako misli onda super... :)